homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Help, imi imping afara partenerul


#1 2013-03-20 22:51:48

darla
Membru
Inregistrat: 2013-03-20
Mesaje: 2

help, imi imping afara partenerul

Hello,
Nu prea ma suport aceasta problema, cand facem sex si cred ca sunt aproape de orgasm pur si simplu il imping afara..nu reuseste sa mai intre..Mi-am inceput viata sexuala de cam 1 an, deci de cam putina vreme, poate de aceea, si nu stiu ce sa fac ca sa imi treaca aceasta reactie. Eu nu simt ca ma incordez..incerc sa nu ma invordez, dar nu reusesc:)
Vreun sfat?

Offline

 

#2 2013-03-21 00:15:48

mature_man
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-17
Mesaje: 163

Re: help, imi imping afara partenerul

Darla,

As incerca o posibila explicatie, dar nu trebuie sa o iei ca fiind cea (singura) valabila:
Cred ca pur si simplu nu va potriviti dpdv al anatomiei organelor genitale.

Eu am avut o prietena cu care avem o problema similara, de aceea mi-am permis sa sugerez un raspuns. Eram "nepotriviti".

In ce priveste lipsa orgasmului tau, te-as intreba daca ai avut orgasm in alt mod decat prin penetrare: masturbare, stimulare manuala/digitala, cunilingus, in vis etc.

MM

PS. Un sfat: renuntati un timp la penetrare. Jucati-va, mangaiati-va, explorati-va tot corpul cu mana, cu limba, cu degetele, ajungeti pe culmile placerii in orice alt mod decat prin penetrare.
Un timp doar; vedeti cum evolueaza senzatiile, cunoasteti-va trupurile, zonele genitale, uitati-va unul la altul in timp ce faceti dragoste, vedeti cum 'reactioneaza' organele genitale, vorbiti, radeti, jucati-va.
Nu sunteti la examen, la teste, la o cursa de facut amor.

Ultima oara a fost editat de mature_man (2013-03-21 00:28:31)


Decat sa mori cu regrete, mai bine traiesti cu amintiri.

Offline

 

#3 2013-03-21 01:02:36

andreeapopa
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-12-26
Mesaje: 203
Site

Re: help, imi imping afara partenerul

e normal sa ti se contracte muschii vaginului cand esti aproape de orgasm si in timpul orgasmului,poate problema e la el si nu la tine...


I can be sweet,I can be tough,I can be an angel,I can be a bi*ch, I can be your friend or your worst enemy.It depends how you treat me.

Offline

 

#4 2013-03-21 10:06:50

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: help, imi imping afara partenerul

si mie mi se pare normal, cum zice si andreea, e din cauza contractiilor provocate de orgasm

Offline

 

#5 2013-03-21 20:31:11

darkmelania
Sr. member
De la: iasi
Inregistrat: 2007-08-24
Mesaje: 1186

Re: help, imi imping afara partenerul

lol am patit si eu asta lol nu are treaba ca nu va potriviti ... mie mi s a intamplat de cateva ori prin ianuarie si ... fac sex de prin 2008... insa eu simteam cand faceam aia si am corectat gestul ...


nu vreau sa fiu citata!

m-as baga intr-o relatie serioasa , dar nu stiu in a cui.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2013-03-21 21:45:24

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: help, imi imping afara partenerul

eu nici nu stiam ca exista asa ceva


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#7 2013-03-30 16:55:35

Violete.Purpurii
Diamond member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2010-07-29
Mesaje: 32583

Re: help, imi imping afara partenerul

am mai patit si eu lol
se intampla...si reluam

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.