homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebare Karissa


#1 2013-03-21 19:50:37

punks not dead
New member
Inregistrat: 2011-05-08
Mesaje: 44

intrebare Karissa

Am luat AC Karissa pana acum 6 luni dar am facut o pauza intrucat nu mai aveam nevoie de efectul contraceptiv. Acum am vrut sa reincep si am luat normal in prima zi de menstruatie. Problema este ca desi am crezut ca a venit intrucat era o secretie galbuie maronie cum mi se intampla mereu la inceput...pana seara nu a mai venit nimic, si totusi am considerat ca este prima zi si am luat pastila. Acum este aproape ora pentru a doua pastila si nu stiu ce sa fac, sa continui sa iau sau sa astept efectiv sa am un flux menstrual constant. Este vreo problema daca continui chiar daca sa zicem ca menstruatia imi continua de maine?

Offline

 



#2 2013-03-21 20:35:44

darkmelania
Sr. member
De la: iasi
Inregistrat: 2007-08-24
Mesaje: 1186

Re: intrebare Karissa

poti continua dar cred ca trebuie sa te protejezi 7 zile si nu stiu sigur daca iti va mai veni menstruatia, cred ca vei avea doar spotting. insa nu e nici o problema....


nu vreau sa fiu citata!

m-as baga intr-o relatie serioasa , dar nu stiu in a cui.

Offline

 

#3 2013-03-21 20:41:51

punks not dead
New member
Inregistrat: 2011-05-08
Mesaje: 44

Re: intrebare Karissa

Da, asa ma gandeam si eu in legatura cu protectie, si cat despre menstruatie nu stiu ce sa zic e posibil sa fi avut acel spotting datorita faptului ca am alergat dar tot pe 20 mi-a venit si luna trecuta deci eu cred ca va mai veni. Oricum multumesc de raspuns.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.