homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 26-155


#2927 2013-05-01 16:50:23

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 26

Deno si Raluk

Sa stiti ca eu sunt sigura,ca de doctorii din Romania,ar lucra in strainatate,ar fi mai buni,acolo e altfel si aparatura si modul de concepere a unor chestii.
Eu am vazut Albania,sunt doctori fff buni,dar tara e de rahat,nu au bani,nu au aparate si tot ce le trebuie,asa si in Romania.
Plus ca la noi in tara,noi i.am obisnuit cu mita,si cu atentiile,de aia am ajuns unde am ajuns.
Si aici in Italia,nu dai nici un ban,dar in schimb cand te duci la spital,poti sa astepti si cate 1-2 ore sa te vada cineva,chiar daca trece pe langa tine,si iti rade in fata,o fi gratis totul aici,dar conditiile sunt exact ca la privat,chiar de aici e la stat.Nu mai zic ca de tre sa te programezi,astepti cu lunile,la privat maine ai loc,deci cu bani se rezolva mult mai repede.
Sunt 5 camere pentru nasteri la spitalul din orasul nostru,fiecare cu cada,daca vrei sa nasti in cada,niste conditii de ramai uimit cum e posibil la stat asa ceva.
Cat stai acolo,ai totul asigurat,atat cat pt tine,cat si pt bebe.Pentru nimic in lume nu as accepta sa nasc in Romania,prea mare cheltuiala si nervi intinsi la maxim.


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 



#2928 2013-05-01 16:51:52

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 26

Hello burtici! puss Mi-e dor de voi!

Elena n-am cuvinte!

Offline

 

#2929 2013-05-01 16:59:14

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 26

Ioana EXACT asa e si in UK
Happy pusspuss


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#2930 2013-05-01 17:03:36

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 26

Raluk puss

Eu am avut, in mare, parte de personal medical ok. Cu exceptii bineinteles, dar nu neaparat de comportament  ci de obiceiuri spitalicesti absurde.

Dar un medic sa zica asa ceva unei femei....mai ales in situatia de fata..oh Doamne

Offline

 

#2931 2013-05-01 18:08:29

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 26

Elena sunt socata de ce a putut sa spuna acel medic (si femeie). Nu stia cat de traumatizata esti ca ti-a murit copilul??? Doamne, imi vine sa o omor!
Si mai sunt socata de similitudinile dintre cazul tau si cazul acelei femei (din articol) - deci parca ca s-a intamplat in 2008 si inca mai profeseaza...

A mai postat o fata pe aici, parca Nati, Natzi whatever...Eu iti dau ce vrei tu din lumea asta daca imi spui sincer ca daca iti moare copilul la 30 de saptamani  tu acceoti neputinta medicinii de a explica o posibila cauza.
Indiferent de cat de rationala te arati acum numai imagineaza-ti ca iti moare copilul + ca il ingropi+ca nu numai mental dar si fizic esti vai de tine (dureri, kile in plus, lactatie etc)+ frica, ca se poate repeta....si iti trece cu ideea ca medicina nu poate domle, nu poate tot in mama masii de treaba. Ei, a murit copilul ce sa caut explicatii? Stau cu mainile in san ca vine linistea in mine asa, ca o boare.

Scuzati celelalte fete. Sunt de ani de zile pe acest forum si niciodata nu am fost asa de afectata de vreun post.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2932 2013-05-01 18:55:28

nati17
New member
Inregistrat: 2013-04-01
Mesaje: 63

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 26

Flowerpot nu era vb de a accepta ,cu siguranta toata viata va cauta un raspuns,.........Elena spunea intr-un post ca aveau un rezultat preliminar al decesului si mai asteapta ceva analize,...........era o parere persoana ca in aceste momente are nevoie de liniste ,iar cautand un raspuns pe net referitor la cauza decesului mai tare ar afectao...................,oricum in aceste momente e obosita psihic si fizic.Asa cum am spus sunt convinsa ca este un om puternic iar timpul si rugaciunea o vor ajuta foarte mult,.........asta o spun din proprie experienta.

Daca acel post al meu a deranjato pe Elena,imi cer scuze........................
Iar acum dupa episodul cu medicul imediat dupa nastere,abia acum am citit..................din pacate avem o tara de kkt din unele puncte de vedere.

Offline

 

#2933 2013-05-01 19:13:04

maryu
Hero member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 3672

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 26

nati17 a scris:

Flowerpot nu era vb de a accepta ,cu siguranta toata viata va cauta un raspuns,.........Elena spunea intr-un post ca aveau un rezultat preliminar al decesului si mai asteapta ceva analize,...........era o parere persoana ca in aceste momente are nevoie de liniste ,iar cautand un raspuns pe net referitor la cauza decesului mai tare ar afectao...................,oricum in aceste momente e obosita psihic si fizic.Asa cum am spus sunt convinsa ca este un om puternic iar timpul si rugaciunea o vor ajuta foarte mult,.........asta o spun din proprie experienta.

Daca acel post al meu a deranjato pe Elena,imi cer scuze........................
Iar acum dupa episodul cu medicul imediat dupa nastere,abia acum am citit..................din pacate avem o tara de kkt din unele puncte de vedere.

Nu tara este de cacat ci oamenii! Iar in acest caz medicii, care duc mare lipsa de profesionalism si se cred niste zei. Si la ce sa ne asteptam de la viitorii medici care vad la indrumatori cum urla la femeile care sunt in travaliu de ore si practic nu mai pot "Hai ce tipi asa?te doare?da nu te-a durut cand te-ai f*tut?asa ti trebuie" am citat un medic de la o maternitate din iasi. Imi pare tare rau Elena pt ce s-a intamplat, sper sa gasesti toate raspunsurile de care ai nevoie. Scriu foarte rar pe forum, dar de intrat intru in fiecare zi si va stiu pe fiecare in parte, va cunosc povestile rad si plang alaturi de voi  supa


În fiecare om sunt doi oameni: unul e treaz în întuneric, celălalt doarme în lumină. chicot
What will it take for us to realize,
The more we provoke, winter will come twice...

Offline

 

#2934 2013-05-01 19:25:31

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 26

nu va mai certati va rog din cauza mea sad
Acum sunt foarte agitata si nu pot sta locului...simt ca trebuie sa fac ceva..de asta tot caut, citesc posibile cauze, ca macar sa imi consum aceasta energie pe ceva util.  Ne dorim foarte mult un copil si vreau sa fiu sigura ca am facut tot posibilul ca aceastra tragedie sa nu se repete si a doua oara.
Oricum..maine plecam cu sotul din Romania.. vom mai sta in natura, ne vom recapata fortele... ne vom mai detasa sper .

A, si vroiam sa zic ceva gravidutelor... acele gadiliciuri de la 12-13-14 saptamani as zice ca nu sunt de la bebe. Le simt acum, presupun ca le simtim din cauza ca se intinde uterul/ pielea.
Si acum la mine totul e in sens invers, se strange, si simt aceleasi gadiliciuri.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#2935 2013-05-01 19:36:28

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 26

Elenus drag si puternic kram .. sa te rogi mult  puss


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#2936 2013-05-01 19:37:06

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 26

Elenus sa va relaxati, sa va odihniti.. si sa faceti tot ce trebuie ca sa o luati de la capat... din pacate tragedii se intampla, din ce motive uneori aflam, alteori nu ... eu insa sper sa te lamuresti, sa te ajutam sa lamurim iar data viitoare eu am incredere ca va fi bine..  aveti grija de voi


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#2937 2013-05-01 19:54:36

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 26

elena si eu simteam asa si dupa 5-6 luni de tot ziceam ca-s gravida. sunt muschi care se zbat acum. eu totusi cred ca e bebe atunci.

ce ma bucur ca plecati. chiar voiam sa va zic ce bine v-ar prinde o iesire. si doar sa stati sa plangeti indelung impreuna.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2938 2013-05-01 21:01:31

Jasmina
Full member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-14
Mesaje: 840

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 26

Elena, draga mea, mi au dat lacrimile cand am citit postarea despre inmormantare...de sambata tot la tine ma gandesc si ma rog sa fii puternica...sa dea Dumnezeu sa aflati motivul. Nu am cuvinte, e cumplit prin ce treci.. esti o fata cu un suflet mare si nu meriti sa suferi, asa cum nu merita nimeni,de altfel...te imbratisez cu drag

Ultima oara a fost editat de Jasmina (2013-05-01 21:03:22)


Mămică fericită de prințesă Iovana din 26.09.2013!
Te iubim, comoara noastră! hjarta

Offline

 

#2939 2013-05-01 21:33:41

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 26

Buna seara fetelor!!

Happy ce faceti?Bebelina ta?Va pup pe amandoua. puss  puss  hjarta

Maryu ai dreptate,sunt si animale care fac niste intrebari,de iti vine sa cobori,si sa le iei la  box ,dar sunt greu de gasit doctorii,care in primul rand sa fie o persoana umana,si dupa doctor,din pacate. puss

Elenus stai linistita ca nu ne certam,din pacate ne infruntam cu cazuri si cazuri de doctori.Unde mergi cu sotul tau?Sa va racoriti,sa va lasati durerile acolo si cu bateriile incarcate sa va intoarceti. puss

Cristina buna!!Ce faci? puss

Detzy buna ce mai faci?Cand mai mergi la eco? puss

Jasmina buna.Ce mai faci?Cum te simti? puss


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#2940 2013-05-01 21:49:36

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 26

Ionus, intai in Moldova sa petrecem Pastele, ca toata sarcina am stat in Romania si nu mi-am vazut familia..si imediat dupa Pasti mergem doar eu si sotul la munte, are tatal meu o cabana izolata de lume, sa ne reculegem gandurile acolo.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#2941 2013-05-01 21:52:32

Jasmina
Full member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-14
Mesaje: 840

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 26

Ioana, sunt bine. Azi am avut liber, ne am plimbat,, am mai cumparat cate ceva. Tu cum mai esti, draga mea?


Mămică fericită de prințesă Iovana din 26.09.2013!
Te iubim, comoara noastră! hjarta

Offline

 

#2942 2013-05-01 22:15:30

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 26

Eu va multumesc tuturor, va imbratisez cu drag fara exceptii, inchid computerul ca am obosit, maine dimineata plecam
Paste Fericit!


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#2943 2013-05-01 22:18:48

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 26

Elenus par par

Ioana ce sa fac.. uite binisor.. eco am peste 2 saptamani dar trebuie sa imi fac analizele de trim. 3 pana atunci..


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#2944 2013-05-01 22:47:08

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 26

Elenus drum bun,sa ajungeti cu bine,sa va simtiti bine cu bunicii,si sa aveti grija de voi.Paste fericit,si ne auzim poate la telefon.

Jasmina ma bucur ca sunteti bine.Ce ti-ai luat frumos?Eu bine,astept si eu eco,si sa ma duc putin in tara,nimic special.In fiecare seara ascultam pe bebe si atat.

Detzy ma bucur ca esti mai bine.Analizele cele de rutina,sau se fac si altele ptr trim 3?Si eu am eco peste 2 sapt.


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#2945 2013-05-01 22:54:20

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 26

Buna seara burticile!

Elena ... nu stiu ce as puta spune ... cuvintele sunt de prisos acum. Multa putere iti doresc si sa va intoarceti cu forte noi. Nu am mai postat pana acum pentru ca m-a afectat destul de tare suferinta prin care treci. Nu merita nimeni asa ceva!

Eu sunt ok ... sambata schimbam si noi prefixul. Incercam sa facem pregatirile pentru sarbatori, insa eu simt ca nu mai am energia de a face tot ce mi-as dori. Abia astept sa treaca ...

Raluk, imi pare rau ca au venit uratii. Poate luna viitoare te vei muta aici. Noi asteptam cu drag aici toate aspirantele.

Va pup pe toate, fara exceptii.

Noapte buna!


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.