homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Conditiile de risc in care poti ramane insarcinata.


#1 2013-03-22 16:38:02

crissu12
Membru
Inregistrat: 2013-03-22
Mesaje: 2

Conditiile de risc in care poti ramane insarcinata.

Salut!am nevoie de un sfat ,pt prima data mi se intampla ca un baiat sa ejaculeze pe mine,exista posibilitatea sa raman insarcinata daca acesta a ejaculat peste mine si posibil ca sperma sa fi atins organele genitale ?nu ma intelegesti gresit ,nu am facut-o pe bune,deci exclus cazul in care acesta sa fi ejaculat inauntru.

Offline

 

#2 2013-03-22 16:51:04

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Conditiile de risc in care poti ramane insarcinata.

ca sa ramai gravida sperma trebuie sa fie propulsata cu o anumita viteza in vaginul tau ca sa aiba putere sa treaca de col si sa ajunga in uter, respectiv trompe.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#3 2013-03-22 17:09:45

rox_ana
New member
Inregistrat: 2013-03-19
Mesaje: 16

Re: Conditiile de risc in care poti ramane insarcinata.

din cate stiu .... sperma in contact cu aerul nu mai e buna de nimic....asa ca daca dupa atinge organele ,nu cred ca exista nici macar o sansa.  Bine, daca erai putin uda si s-au intresectat lichidele nu stiu ce sa zic. desi e foarte greu, asa cum zice si yoyolina trebuie o anumita viteza sa treaca de col.
Zic sa nu te agiti ca nu e cazul.

Offline

 

#4 2013-03-22 17:14:46

crissu12
Membru
Inregistrat: 2013-03-22
Mesaje: 2

Re: Conditiile de risc in care poti ramane insarcinata.

va multumesc mult pt raspunsuri!

Offline

 

#5 2013-03-22 20:16:21

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Conditiile de risc in care poti ramane insarcinata.

data viitoare posteaza la un topic deja existent, sunt destule deschise pe tema "pot sa raman gravida".

topic inchis.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.