homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Mamici ajutati.ma va rog din suflet...


#1 2013-03-28 14:48:24

roxanne09
New member
Inregistrat: 2012-03-04
Mesaje: 12

Mamici ajutati.ma va rog din suflet...

Buna... Nici nu stiu cu ce sa incep... Sunt disperata... Anul trecut am pierdut 2 sacini. 1 in marie a2a in octombrie... Merg regulat la ginecolog si chiar la mai multi,toti spunandu.mi ca nu am nici.o problema. Imi doresc groaznic un copilas si nu am parte de el. Acum 3 saptamani am fost la medicul meu mi.am facut toate testele si analizele. Mi.a spus ca am o inflamatie usoara si mi.a dat Cervugid sa iau 12 zile. Acum am terminat tratamentul. Luna trecuta mia intarziat mensta 13 zile,in care nu exagerez dar am cumparat cred 10 teste de sarcina crezand ca poate poate...dar nimic...dezamagire maxima... Imi este frica de mor ca nu voi mai ramane insarcinata desi imi doresc din tot sufletul... Iau si Branca Ursului si pastile si tinctura dar nimic pana acum... In ultima perioada am fost atat de deprimata din cauza asta incat nu am mai avut chef nici macar sa ies din casa... Va rog foarte frumos am mare nevoie de sfaturile dumneavoastra. Incerc sa raman optimista dar sunt momente ca acestea in care clachez... Imi cer scuze pentru eventualele greseli de scriere dar scriu de pe tel si este destul de dificil. Va pup

Offline

 



#2 2013-03-28 16:16:42

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Mamici ajutati.ma va rog din suflet...

imi pare rau pt cele doua pierderi... ar trebui sa faci analizele de aici: http://forum.anticonceptionale.ro/t3928 … ca-90.html . sunt 3 link-uri in primul mesaj.
la cate saptamani ai pierdut sarcinile? cel mai adesea mutatiile de trombofilie duc la pierderi repetate. iti recomand sa iti faci profilul de trombofilie. e foarte scump, dar te poate salva de la inca o pierdere.
sotul tau a facut spermograma si spermocultura? sunt foarte importante si acestea, caci problema poate fi la el, daca ginecologul ti-a spus ca tu esti in regula. ati putea incepe cu ele, sunt mai ietine.
ai mare grija cu branca ursului! nu o lua de capul tau, caci iti poate face rau daca tu esti sanatoasa (de exemplu, intarzierea de luna trecuta ar putea fi din cauza ei). branca ursului se ia numai pt anumite probleme de infertilitate, nu e un stimulent al fertilitatii general valabil (asa cum i se face reclama prin magazinele naturiste). cum ginecologul iti spune ca nu ai probleme, sfatul meu e sa nu mai iei branca ursului.
la link-ul ce ti l-am dat, gasesti multe fete ce incearca de mult sa ramana insarcinate. ele te pot sfatui mai bine ce sa faci, pas cu pas. succes!

Ultima oara a fost editat de anca90 (2013-03-28 16:18:48)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.