homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Se poate sa fie insarcinata??? URGENT!!-2


#20 2013-04-12 19:49:48

DobrinGeorge
Full member
Inregistrat: 2013-04-05
Mesaje: 103

Re: Se poate sa fie insarcinata??? URGENT!!

Nu știu nici eu. Intreaba-le pe ele smile cand le-am spus ca i-a venit menstruatia si a tinut 6 zile mi-au spus ca sarcina este imposibila.

Offline

 



#21 2013-04-12 23:20:02

Ranthel
New member
Inregistrat: 2013-04-10
Mesaje: 22

Re: Se poate sa fie insarcinata??? URGENT!!

Ar fi posibil asa ceva si in cazul meu sa existe o sarcina, chiar daca testul de sarcina facut dupa aproape o luna de la fapta descrisa a fost negativ? Si ei tot inca nu i-a venit menstruatia si scurgerile vaginale sunt normale, adica nu ies din tipar. Sunt foarte confuz acum si as vrea sa stiu. Adica nu inteleg cum in cazul meu ar putea ea confunda scurgerile vaginale si menstruatia cesafac

Ultima oara a fost editat de Ranthel (2013-04-12 23:23:51)

Offline

 

#22 2013-04-12 23:30:47

bebemic11
New member
Inregistrat: 2012-11-02
Mesaje: 24

Re: Se poate sa fie insarcinata??? URGENT!!

poti sa stai linistit,nu-ti mai fa griji ca nu e insarcinata...iar scurgerile sunt cat se poate de normale

Offline

 

#23 2013-04-12 23:44:58

DobrinGeorge
Full member
Inregistrat: 2013-04-05
Mesaje: 103

Re: Se poate sa fie insarcinata??? URGENT!!

Ranthel@ tu chiar nu ai de ce să ?ți faci griji, chiar nu ?nțelegi?

Offline

 

#24 2013-04-13 00:58:29

Ranthel
New member
Inregistrat: 2013-04-10
Mesaje: 22

Re: Se poate sa fie insarcinata??? URGENT!!

DobrinGeorge@ eu inteleg si oarecum stiam asta de la bun inceput. Tot ceea ce fac eu acum este sa culeg cat mai multe informatii pentru a o asigura si pe ea. Chiar acum mi-a zis ca o doare spatele (crede ea ca este de la reumatism deoarece o dor si genunchii- face sport de felul ei) si ca o dor ovarele. Stiu ca suna penibil, dar ea incepe sa ma ingrijoreze prin ceea ce-mi spune si imi cam pierd din incredere. Durerea de ovare este prezenta la sarcina? Si inca ceva, sa presupunem ca am avut pe degete sperma (ceea ce eu cred ca nu s-a intamplat dar sa presupunem asta) si i le-am inserat in vagin. Aici exista riscul unei sarcini luand in considerare faptul ca degetul avea doar putina sperma pe el? nustiu

Ultima oara a fost editat de Ranthel (2013-04-13 01:07:12)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2013-04-13 01:04:34

DobrinGeorge
Full member
Inregistrat: 2013-04-05
Mesaje: 103

Re: Se poate sa fie insarcinata??? URGENT!!

?n tine parcă mă vad pe mine, disperat și panicat.
Treci la somn, așteptați să vină menstruația.

Offline

 

#26 2013-04-13 01:08:37

Ranthel
New member
Inregistrat: 2013-04-10
Mesaje: 22

Re: Se poate sa fie insarcinata??? URGENT!!

Sper si eu sa vina, Doamne ajuta sa-i vina cat mai repede. E foarte reticenta cand vine vorba de mers la medic si nu prea o pot convinge. O seara buna si revin cu informatii in caz de ceva si va multumesc tuturor!

Offline

 

#27 2013-04-13 09:46:17

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: Se poate sa fie insarcinata??? URGENT!!

nu are cum sa sa fie insarcinata. daca o doare spatele si ovarele sigur o sa-i vina menstra curand.

app, eu nu am facut niciun sport si in adolescenta (pe la 16-18 ani) ma dureau genunchii foarte tare, e un semn al dezvoltarii, al cresterii.

sunt foarte curioasa daca prietena ta se intereseaza atat cat te interesezi tu pe aici sau doar se lementeaza la tine big_smile


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

#28 2013-04-13 10:03:50

Ranthel
New member
Inregistrat: 2013-04-10
Mesaje: 22

Re: Se poate sa fie insarcinata??? URGENT!!

Melita a scris:

nu are cum sa sa fie insarcinata. daca o doare spatele si ovarele sigur o sa-i vina menstra curand.

sunt foarte curioasa daca prietena ta se intereseaza atat cat te interesezi tu pe aici sau doar se lementeaza la tine big_smile

I-a venit menstruatia in dimineata aceasta. A zis ca s-a trezit cu o durere ingrozitoare in partea de jos si cand s-a dus la baie ii venise si ca este de o culoare mai deschisa si ca are dureri. Pentru a ma asigura ca nu este vorba de o menstruatia peste sarcina sau orice altceva de genul acesta am intrebat-o daca e normal sa aiba o culoara mai deschisa si a zis ca a mai avut de culoarea asta si ca sigur este vorba de menstruatie, nu o poate confunda.

Cat despre parte cu informarea, cred ca eram eu mai speriat decat ea desi stiam de la inceput ca nu se poate acest lucru dar neavand destule informatii in acest domeniu am fost determinat de circumstante sa stau sa ma interesez, sa ma inscriu pe forumuri etc.

Offline

 

#29 2013-04-13 10:13:02

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: Se poate sa fie insarcinata??? URGENT!!

Pai ar fi trebuit sa faci asta inainte sa te apuci de sex, nu dupa big_smile


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

#30 2013-04-14 00:37:14

darkmelania
Sr. member
De la: iasi
Inregistrat: 2007-08-24
Mesaje: 1186

Re: Se poate sa fie insarcinata??? URGENT!!

Melita a scris:

Pai ar fi trebuit sa faci asta inainte sa te apuci de sex, nu dupa big_smile

tummenupp


nu vreau sa fiu citata!

m-as baga intr-o relatie serioasa , dar nu stiu in a cui.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.