homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Jur că ?nebunesc(((((((


#1 2013-05-11 23:20:33

Orange
Full member
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 723

jur că ?nebunesc(((((((

vă rog din suflet să vă faceți timp și pentru mine. tăiesc o chestie ur?tă de tot și singură nu mai rezist grater nu am cui spune..contez pe un sfat de la voi..vă implor, sunt distrusă

eram ?n o relație de 6 ani, băiatul mă iubește enorm. recent ne-am despărțit, imediat după ce mi-a făcut o cerere-n căsătorie. am refuzat, a acceptat și asta. a fost extrem de dureros pentru el, dar simt că așa trebuia. a apărut altcineva. un tip foarte văzut ?n societate, cu aproape două decenii mai mare ca mine. ?suntem ?mpreună? de 5 luni. e un fustangiu cum rar găsești. inițial ?ncă era ?n o relație cu fosta soție(au divorțat tot 5 luni ?n urmă). zicea că-i pur sex și pentru că și eu o rupeam cam lungit cu fostul am acceptat așa. ?mi promiteam că nu o să mă ?ndrăgostesc. am ucis tot ce era bun ?n mine. ucideam nemilos gelozia și posesivitatea. nu-l ?ntreb nimic. nu știu nimic despre ce apeluri primește, cu cine se vede. condiția ?ncă valabilă e că are libertate totală, se vede cu oricine pt sex. inițial era foarte dură relația, nu știu cum am rezistat! ?mi zicea ?n față că dacă nu vin eu, cheamă pe alta.. am pl?ns mult atunci, eram foarte hotăr?tă să rup tot, dar m-am topit doar la fraza lui că-i un nesăbuit și nu știe ce spune (o proastă cum alta nui!). am continuat...
acum sunt membră a unui ong a cărui președinte este, fosta soție nu a rezistat și a plecat. i-a dat papucii. n-a părut să sufere prea tare. tot cam de atunci am rupt-o și eu definitiv și irevocabil cu fostul. pentru un timp aveam impresia că ne topim unul ?n altul. e genul de bărbat de la care ?nvăț continuu ceva bun. a devenit foarte rabdator cu mine și mult mai apropiat. tot mai des aud cuvinte frumoase, că-i plac enorm(nu-i genul care se atașează), că se simte foarte bine cu mine. petrecem maxim timp ?mpreună și mai nou, chiar dacă e persoană publică, apărem și-n public ?mpreună.. ceea ce nu face cu mai nimeni altcineva. ?n schimb e genul instabil, azi am părut să uit asta. ieri era frumos p?nă c?nd l-a sunat cineva și-n fața mea au stabilit o ?nt?lnire pt duminică. am trecut peste, fără să comentez măcar. mai t?rziu a spus că singur nu-și explică de ce dar nu mai are dorința aceea de a le avea pe toate și odată, că s-a cumințit(era sincer, știu asta, e genul care o spune pe șleau)..de dimineață era dragoste ?ca-n povești?. după amiază am avut treabă ?mpreună cu alți membri ai ONGului. stabilisem că are libertate totală și doar c?nd suntem ?mpreună nu flirtează cu nimeni, din respect. a fost și fosta.. au flirtat totă seara, la inițiativa lui, era clar. m-am simțit ?n ultimul hal.. erau dezbateri, de c?teva ori l-am rugat să stea l?ngă mine, dar refuza permanent căut?ndu-și treabă. c?nd s-a mai ?ntunecat ea s-a retras ?n un loc mai ?ntunecat și la c?teva minute și el. au stat ?mbrățișați c?teva minute. nu puteam pleca pt că nu obișnuiesc să ?spăl rufele ?n public?, dar am stat singură toată după-amiaza p?nă ?n noapte. c?nd a plecat ea, foarte plină de sine și z?mbăreață, a abordat-o pe alta, o simpatizantă . asta ?n prezența mea. nu s-s stresat prea mult c?nd am plecat. mi-a dat un ?pa? sec. cred că așa era cel mai comod pentru el. bine că am găsit un motiv ă plec, să nu mai văd asta.. acum sunt hotăr?tă să rup tot din rădăcină. e un rău care o să trebuiască desrădăcinat c?ndva. realizez că am ajun să accept infidelitatea spusă pe față. am ajuns să cred că altfel e imposibil..și doar ?n rarele momente de luciditate realizez că e o dependență de rahat!!!! depind de el, moral. mai ales acum c?nd am rămas absolut singură.. tipul care mi-a făcut cererea de căsătorie după 6 ani e undeva departe. nu știu dacă am făcut bine sau rău c?nd i-am dat papucii, e clar că nu-l iubesc, dar ce e iubirea? de ce trebuie să iubesc eu dacă pot lăsa doar să mă iubească. confortul pe care mi-l da ?mi lipsește((((  egoist, știu!
din altă parte, nu știu dacă fac bine rup?nd tot cu actualul..am răbdat at?tea.. acum c?nd aparent ține mult mai mult la mine, e momentul potrivit să las tot?
propunerea să vorbesc cu el cade din prima. ?n cel mai bun caz o să-mi zică că așa vrea să păstreze relațile calde cu fosta că nu-i e străină. ?n cel mai rău caz o să-mi arunce ?n față că nu e dispus să cedeze nici un strop din libertatea lui și să mă conformez. nu știu ce să fac((( dacă continui nu mă mai respect, dar și fără prezența lui nu-mi imaginez nici ziu de m?ine, nici de poim?ine(chiar de n-o știe, desenez destul de reușit indiferența), jur că-mi ies din minți...

Ultima oara a fost editat de Orange (2013-05-13 19:58:23)


Am invatat ca nu merita sa irosesti nici macar o clipa din viata pentru a te gandi la oamenii care nu iti plac sau nu te plac hjarta Va pup si aveti grija de vOi hjarta

Offline

 



#2 2013-05-12 01:29:38

maryu
Hero member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 3672

Re: jur că ?nebunesc(((((((

pff ai mai scris undeva pe la un topic despre situatia actuala. pt tine e buna vorba "omul ce-si face cu mana lui se numeste lucru manual". parerea mea, din ce citesc, numai tu esti cea care se considera "intr-o relatie". el ti-a spus destul de clar ca i open la orice ii cade, acum de ce iti pui intrebari? scuza-ma ca iti spun direct dar nu te plange ca ai acceptat sa fii a 5 a roata de la caruta. e evident si transparent faptul ca nu insemni foarte mult pentru el. tu incerci sa te agati de orice atentie din partea lui care sa te faca sa crezi ca te vrea! mie nu mi se pare deloc ca ar vrea asta..citeste-ti postul de mai multe ori, cred ca raspunsul il gasesti singura printre randurile tale. nici o femeie nu merita sa treaca prin asa ceva. dar sa nu uitam ca ti-ai dat acordul. cat despre infidelitate poate o fi din perspectiva ta dar din a lui nu. asa ca, exact cum ai spus nu ramane decat sa pui punct la tot si sa mergi inainte. ca viata nu se termina la el, crede-ma nu pierzi nimic, din contra poate asa iti vei da singura o sansa sa cunosti pe cineva care te va respecta smile
cat despre fostul..lasa-l in pace. ai spus clar nu-l iubesti, pentru ce vrei sa-i strici si lui sansa de a avea pe cineva care sa-i corespunda la sentimente? ar fi un act de mare egoism sa te impaci cu el numai din dorinta confortului.
esti intr-un moment greu acum, dar da-i timpului timp si o sa vindece tot.


În fiecare om sunt doi oameni: unul e treaz în întuneric, celălalt doarme în lumină. chicot
What will it take for us to realize,
The more we provoke, winter will come twice...

Offline

 

#3 2013-05-12 02:49:18

Orange
Full member
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 723

Re: jur că ?nebunesc(((((((

?n rarele momente de luciditate realizez că așa e. mă agăț de mărunțășuri. e evident că asta e dacă mă ?naripez ca un copil c?nd după 5 luni de relație ?mi pare tare frumos c?nd ?mi zice că ??i plac?. ce realizare! apoi mă bucur enorm c?nd ?l văd online serile c?nd nu suntem ?mpreună. vreau să cred că e acasă și nu cu cineva.. iar infidelitatea asta pe față.. nu ?nțeleg c?nd a reușit să mă facă să cred normale niște aberații(?fiecare om e liber și nu atenta la asta?/?nu putem fi fericiți legați de sentimente?/?dacă ?mi dau seama că mă iubești, ?mi str?ng bagajelul și plec?/ ?viața-i prea scurtă ca s-o dedici unui singur om? ș.a)

..cred că anume de confirmarea ta aveam nevoie.. i-am dat papucii acum.. sper să rezist, vreau să rezist! ;(((((((((

da, am mai scris undeva despre situația asta, era la ?nceput..

Ultima oara a fost editat de Orange (2013-05-12 02:51:09)


Am invatat ca nu merita sa irosesti nici macar o clipa din viata pentru a te gandi la oamenii care nu iti plac sau nu te plac hjarta Va pup si aveti grija de vOi hjarta

Offline

 

#4 2013-05-12 08:06:10

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: jur că ?nebunesc(((((((

nu are rost sa te gandesti la ce a fost cu fostul si nici sa te gandesti la ce ar putea fi cu actualul pt ca e clar ca amandoi vreti altceva. e foarte buna decizia care a luat-o si bafta in mentinerea ei puss


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

#5 2013-05-12 11:23:06

_Summer_
Platinum member
Castigatoare a concursului de MissParticipant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 20919

Re: jur că ?nebunesc(((((((

Eu sa fiu in locul lui si sa am principiile lui nici eu nu as da importanta ca sa nu zic doi bani pe cineva care respira doar cand ii spun eu. Pe bune, tu te-ai compromis singura si te-ai pus lui pe tava iar acum te astepti la respect si sentimente din partea lui ?! Asta nu o sa se intample niciodata in conditiile de fata.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2013-05-12 11:23:44

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: jur că ?nebunesc(((((((

Orange, maryu are dreptate, e alegerea ta sa te afli in situatia asta si e o etapa normala in maturizarea oricui, cred eu
tu ai invatat ce era de invatat din relatia cu fostul, e o etapa care s-a incheiat in viata ta, inveti si din actuala "relatie" ceva, chiar daca asta iti provoaca suferinta, si cand n-o sa-ti mai fie utila o sa mergi mai departe (inteleg ca esti aproape de momentul asta)
nu incerca sa transformi actuala relatie in ceea ce nu e sau sa crezi ca poti obtine din doua rele una buna... va veni si relatia aceea care sa le aiba pe amandoua, si pasiune si siguranta, deocamdata tu inveti cum e sa ai doar una din ele si in felul asta vei fi mai pregatita si vei sti ce vrei data viitoare smile
oricum sa stii ca e nevoie de curaj sa faci ce ai facut tu, multi oameni se complac zeci de ani intr-o relatie nesatifacatoare de frica sa experimenteze, tu ai facut un pas important si pe viitor nu-ti poate fi decat bine cu o astfel de atitudine... cand va fi momentul sa mergi mai departe o vei face, e mai greu fiindca te-ai implicat sentimental mai mult decat ai fi vrut, dar e si asta o lectie de invatat

Offline

 

#7 2013-05-12 12:03:31

darkmelania
Sr. member
De la: iasi
Inregistrat: 2007-08-24
Mesaje: 1186

Re: jur că ?nebunesc(((((((

ti-as spune cateva cuvinte despre actualul tau, dar nu treaba mea. insa o sa-ti spun atat: nu te respecta. si unde e atata lipsa de respect nu e nici gram de iubire.nu stiu ... tind sa cred ca ti-a lipsit atentia fostului iubit ... faptul ca-ti spune ca e nemaipomenit cu tine nu inseamna si ca tine la tine. nu , inseamna doar ca e altfel cu tine.

cat despre el ...eu inteleg sa pastrezi relatiile apropitate cu ceilalti, dar prin vorbe si nu prin atingeri fizice si a le acorde mai multa atentie lor decat tie. de aici deduci si tu ca e mai interesat sa fie mai apropiat de ele decat de tine.

vorba ta "e inselat pe fata" sau cum zicea maryu doar tu esti cea care crede ca ce aveti se numeste relatie.


nu vreau sa fiu citata!

m-as baga intr-o relatie serioasa , dar nu stiu in a cui.

Offline

 

#8 2013-05-12 19:10:26

doamna in alb
Full member
Inregistrat: 2013-05-08
Mesaje: 184

Re: jur că ?nebunesc(((((((

scuze dar ce aveti voi nu se poate numi relatie,e mai degraba o amicitie,dupa parerea mea ti s-au aprins calcaiele dupa persoana nepotrivita.

Offline

 

#9 2013-05-12 20:48:47

Orange
Full member
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 723

Re: jur că ?nebunesc(((((((

vă mulțumesc din suflet pentru implicare! e mult mai ușor așa, atunci c?nd răm?n singură mă mai și vizitează g?ndul că am luat o decizie proastă. ?n momentele alea ?ncerc să-mi caut de lucru-n orice altă parte pt că pur teoretic ?nțeleg că cu fiecare zi mă respectam mai puțin, iar asta nu-i normal. cu siguranță asta-i doar o perioadă, p?nă acum am ?nvățat foarte foarte multe de la el ?n mod direct. acum ?nvăț c?te ceva și din situația asta.. poate să recunosc și să prețuiesc atitudinea sinceră, poate să nu mă implic sentimental..
mi-a zis ieri ?n doi peri că-s nebună pentru că iau decizia de a-i da papucii, c?nd am insistat pe ideea asta, totuși, a zis că cu mine s-a simțit bine, altfel dec?t cu oricine altcineva.. evident că așa a fost! după ce mi-a băgat ad?nc ?n cap ideea că n-am permisiunea să atentez la libertatea lui, am răbdat toate!!((((( am z?mbit și-n momentul ?n care am găsit chiloți străini ?n dormitorul lui, c?nd a stabilit ?n fața mea o ?nt?lnire cu alta, c?nd imediat după o partidă de sex a zis că tre să-i ducă ceva fostei și deja răm?ne la ea noaptea asta, c?nd z?mbind ?mi arunca ?n față că dcă nu vin eu cheamă pe alta, că e genul care nu poate fără fuste străine și ori o accept ori plec, c?nd ?l așteptam ?n pat să-și termine acele interminabile discuții cu fete pe rețelele de socializare ș.a (((( am tăcut la toate fazele astea. z?mbeam, ieșeam p?nă afară dacă era nevoie, uscam puțin ochii dacă lacrimile se zbăteau să iasă și veneam ?napoi z?mbăreață, gata să-l cuprind. răm?neam tot cu el ?n acea noapte, apoi zi...apoi se dizolva parcă situația...
iertați-mi pl?ngăreala, au fost și momente frumoase, dar anume pe astea aiurea nu le-am mai spus nimănui. preferam să nu mă respect eu dec?t să facă asta și toți ceilalți((( vreau să le am scrise, să nu le uit, să le citesc de o mie de ori, să ?nght ?n sec de c?te ori va apărea g?ndul că am ales greșit, dar să nu mă mai ?ntorc!!!(((( am lăsat și activitate ?n ong și tot. ieri mi-am șters și contul pe facebook. e foarte activ acolo, ar fi rupt din mine să-l văd de trei ori pe oră((( aștept să treacă..să vină soarele și pe strada mea ;(((((


Am invatat ca nu merita sa irosesti nici macar o clipa din viata pentru a te gandi la oamenii care nu iti plac sau nu te plac hjarta Va pup si aveti grija de vOi hjarta

Offline

 

#10 2013-05-12 21:24:33

darkmelania
Sr. member
De la: iasi
Inregistrat: 2007-08-24
Mesaje: 1186

Re: jur că ?nebunesc(((((((

kram


nu vreau sa fiu citata!

m-as baga intr-o relatie serioasa , dar nu stiu in a cui.

Offline

 

#11 2013-05-12 21:48:38

doamna in alb
Full member
Inregistrat: 2013-05-08
Mesaje: 184

Re: jur că ?nebunesc(((((((

sincer nu te inteleg,dar cum spuneai ar fi bine sa nu te implici emotional si e bine ca gandesti ca e doar o perioada trecatoare. nustiu in rest pentru putin.

Offline

 

#12 2013-05-12 22:13:33

Orange
Full member
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 723

Re: jur că ?nebunesc(((((((

ce anume nu ?nțelegi? că-s o inconsecventă ?născută știu, dacă la asta te referi..


Am invatat ca nu merita sa irosesti nici macar o clipa din viata pentru a te gandi la oamenii care nu iti plac sau nu te plac hjarta Va pup si aveti grija de vOi hjarta

Offline

 

#13 2013-05-12 22:20:14

_Summer_
Platinum member
Castigatoare a concursului de MissParticipant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 20919

Re: jur că ?nebunesc(((((((

O sa treaca, nu are ce sa nu treaca. Nu sunt multe de regretat din relatia asta nustiu  Omul are clar niste problemute el cu el, acolo sus la mansarda si se pare ca atitudinea asta a lui prinde. Nici nu are rost sa mai comentam situatiile de mai sus, e evident ca sunt niste chestii bolnave si care nu-si au locul intr-o relatie adevarata...totusi e bine ca te-ai trezit (sa speram) !

Apropo de ce zicea heim, ca o sa-ti gasesti o persoana care sa-ti ofere si pasiune si siguranta & co... a mai fost cineva pe forum care avea acu cativa ani o relatie mai libertina asa...insa nu dusa la extrem ca a ta. Totusi tin minte ca a durat ceva timp pana sa puna punct insa dupa aceea si-a gasit barbatul ideal care probabil ii ofera tot, nu doar firmituri...cu care chiar o sa se casatoreasca in curand smile asa ca se poate, exista si happy enduri smile mai trebuie doar sa le vrei.

Ultima oara a fost editat de _Summer_ (2013-05-12 22:30:20)

Offline

 

#14 2013-05-12 22:46:22

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: jur că ?nebunesc(((((((

Sum, sa stii ca si eu ma gandeam la acelasi exemplu wink

Offline

 

#15 2013-05-13 10:28:51

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: jur că ?nebunesc(((((((

eu nu inteleg de ce ai stat 6 ani cu un barbat pe care nu-l iubesti. din egoism, din satisfactia de a te simti iubita fara sa oferi nimic in schimb? mi-e sila si consider ca meriti din plin cum te trateaza tipul asta. de-ai mai gasi si altii ca el, ca sa rascumperi macar o parte din ce i-ai facut baiatului aluia, pe care l-ai amagit 6 ani!

Offline

 

#16 2013-05-13 19:52:53

Orange
Full member
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 723

Re: jur că ?nebunesc(((((((

anca90, accept punctul tău de vedere, doar că nu am motive să mint, nu aici, sub protecția anonimatului. chiar l-am iubit, doar că a expirat la un moment dat. eram ?mpreună de c?nd eram la gimnaziu. după un timp am ?nceput să ?nțeleg că a fost totuși prea devreme. poate dacă ne-am fi ?nt?lnit c?țiva ani mai t?rziu.. nu demult ?ncepusem să ?nțeleg că pasiunea dispare undeva. am negat c?t am putut. am stat ?nchisă-n colivie. ?mi ziceam că o să rezist, p?nă n-am mai putut. de ce s-a ?nt?mplat așa, nu știu.
cu voce tare nu am recunoscut-o niciodată, dar acum și aici o pot face - bărbatul pe care mi-l doresc alături trebuie să fie mai matur, mai inteligent și consecvent. fostul e un copil față de mine(mentalitate, nu ani), am avut puterea s-o recunosc chiar dacă asta a ?nsemnat să renunț la confortul(suport moral și material absolut) pe care mi-l oferea. măcar pentru că am ales să nu-l mai chinui nu merit puțină fericire și eu?

my_aa, nici nu vroiam cruțată. ?ți mulțumesc din suflet pentru părere! mai mult chiar - sunt de acord cu tine. recunosc, ce mă ținea alături era faptul că nu obișnuiește să aibă relații de durată. este bine văzut ?n societate, poate avea cam pe oricine-și dorește. chiar de-i cu aproape două decenii mai mare, diferența de v?rstă mai rar cine ar fi putut s-o observe. la c?t de inteligent e, puteam sta ore-ntregi să-l ascult. eram măgulită de faptul că tot la mine se ?ntoarce, toate celelalte fiind trecătoare. aș fi putut fi și eu așa, dar n-am fost.. zicea că-n toată viața de burlac, ?n materie de sex nu sa simțit at?t de bine cu nimeni(aruncați cu roșii ?n mine, dar chiar ?l cred. simțeam asta, vedeam asta) ?ntr-un final toate ?n ansamblu ?mi creșteau părerea despre sine, lucru de care aveam nevoie după ce am stat ?nchisă-n colivie 6 ani..

totuși nu cred că m-am ?ndrăgostit. aș da multe să fim ?mpreună, dar văz?nd că a trecut ?ncă o zi fără el, realizez că pot. poate ar fi și mai ușor măcar pe viitor dacă aș ?nțelege ce ?l mai leagă de fosta? ea ?i făcea scene groaznice de gelozie zilnic, ?i vorbea ur?t, ?l urmărea, ?l șantaja.. el jura că-l sufocă așa atitudine. zicea că cu mine se simte alt om. atunci, de ce ea? 
nu ar schimba mare lucru, totuși să nu răm?n neștiutoare - aveți voi un răspuns pentru ?ntrebarea mea? de ce cu prima ocazie c?nd a apărut ea ?n peisaj a și uitat că exist? poate anume faptul că iam dansat upă regulile lui l-a plictisit.. oare o iubește? nu credeam că-i capabil..

Ultima oara a fost editat de Orange (2013-05-13 20:23:54)


Am invatat ca nu merita sa irosesti nici macar o clipa din viata pentru a te gandi la oamenii care nu iti plac sau nu te plac hjarta Va pup si aveti grija de vOi hjarta

Offline

 

#17 2013-05-13 21:49:25

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: jur că ?nebunesc(((((((

El a stiut cum sa te maguleasca, ce sa-ti spuna si cum sa se comporte ca sa te poata manipula dupa bunul sau plac. Astfel incat, cu cat era mai pe fata infidel si toate cele, pentru ca ma abtin sa etichetez, tu mai mult sa il doresti si mai mult sa te agati de el.
Probabil nu e prima oara cand face asta, are experienta si daca vede ca ii merge, el e multumit. De ce n-ar fi?
Iar in legatura cu nevoia ta de validare, cauta sa te validezi singura prin alte mijloace, pentru ca dupa cum bine vezi aceasta relatie ti-a adus foarte mult de suferit. Esti tanara, evident si foarte frumoasa, ca doar nu degeaba te-a ales pe tine masculul feroce big_smile nu iti face singura rau prin alegeri de genul acesta. Meriti ceva mai bun care cu siguranta o sa apara atunci cand vei fi pregatita.

Iar in legatura cu fosta nevasta a lui, poate are sentimente sau nu pentru ea, e irelevant atata timp cat pe tine clar nu te iubeste.

Ultima oara a fost editat de my_aa (2013-05-13 21:53:03)


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#18 2013-05-13 21:51:34

Orange
Full member
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 723

Re: jur că ?nebunesc(((((((

fetelor(((( e iar seară, cedezzzz...simt asta((( mi-e tot mai dor. mi-a zis că simte că am nevoie de o pauză și el o acceptă, doar să anunț c?nd ?mi revin.. mintea-mi spune că-i o bădărănie din partea lui, inima ?nsă, din contra, o interpretează ca pe un gest frumos, că nu aruncă naibii relația, ci din contra, e dispus să aștepte c?t e nevoie..

sunt nebună, știu ;((( dar parcă e de două ori mai greu seara..


Am invatat ca nu merita sa irosesti nici macar o clipa din viata pentru a te gandi la oamenii care nu iti plac sau nu te plac hjarta Va pup si aveti grija de vOi hjarta

Offline

 

#19 2013-05-13 21:52:51

doamna in alb
Full member
Inregistrat: 2013-05-08
Mesaje: 184

Re: jur că ?nebunesc(((((((

intr-o zi o sa pui punct,o sa gasesti un om care sa te merite si vei uita aceasta perioada.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.