homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92-5


#77 2013-06-12 20:42:39

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Soni, multumesc!

Allle, ciclu regulat, abia prima luna de incercari, lucrurile suna bine. Fii optimista si Iti urez succes!


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 



#78 2013-06-13 00:53:03

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Bine ai venit, Allle! Si eu tot in prima luna de incercari sunt. si eu tot cu dureri ca de menstruatie. Sper ca la tine sa fie cu bebe totusi. La mine nu cred ca e sad dar asta, e doar prima luna, ma gandesc cu groaza cum rezista luna de luna celelalte fete cu vestile proaste si cu barza care tot intarzie si atunci e pacat sa ne alarmam si sa ne stresam de la inceput, mai ales ca nu face bine...

Ronny, sa-ti traiasca pisicuta. Cum ii pui numele? Si eu am o pisicuta de 1 an, e tare dragalasa. Tu ti-ai facut toxo? Eu am si igg si igm negative si in tot acest timp am pupat-o de am albit-o, dar niciodata nu umblu la ea la tava cu nisip. (desi in trecut am avut pisici la parinti si stateam cu nasu in rahatul lor si strangeam fara manusi sau masca). Se pare totusi ca nu am facut niciodata si n-am nici anticorpi. as fi preferat sa am, dar e ok si asa smile


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#79 2013-06-13 01:28:34

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Succes anorien!  Durerile de menstruatie nu inseamna nimic. Cam toate gravidele cu care am vorbit dar si eu personal am avut astfel de dureri in sarcina...de la bun inceput


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#80 2013-06-13 09:20:40

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Multumesc, elena, sa dea Domnu sa fie cu bebe. Si tie bafta cu rezultatul analizelor!


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#81 2013-06-13 09:35:25

Andri
Hero member
De la: Grecia
Inregistrat: 2012-08-06
Mesaje: 2400

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Neata!

Hristos S-a Inaltat!

Zi frumoasa, fetelor!


Proud mommy of baby Nikoletta bebe

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2013-06-13 10:47:39

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Neata fetelor! puss

Adevarat S-a Inaltat!

Andri puss ce mai faci?

Alle, bine ai venit si multa bafta, sa vina bebe cat mai repede. Cea mai sigura metoda sa acoperi toata perioada si sa nu epuizezi nici stocul de spermatozoizi al sotului, este sa aveti contact o zi da si una nu.

Anorien, bine ai venit si sedere scurta la aspirante! Pisicuta mea are 10 saptamani si o cheama Missy sau Minny, ii spunem in ambele feluri. Eu am anticorpi la toxo, de fapt am la intregul profil torch. Altfel nu riscam sa o iau. Sa stii ca daca o tii doar in casa, daca e deparazitata si vaccinata, nu prea face toxo. Si daca nu umbli tu la litiera, e ok.


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

#83 2013-06-13 11:00:07

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Neata!
Ronny, ce nume frumos i-ati pus. Eu sunt topita dupa pisicute, sunt asa dulci si mereu ma fac sa zambesc. Ce bine e ca ai anticorpii. Eu am doar la CMV, herpes simplex 1 si rubeolla. Pisi a noastra nu iese deloc afara, dar iese pe balconul deschis. E sterilizata si face deparazitarile si vaccinurile uzuale. Numai iubi umbla la litiera ei, cu masca si manusi de chirurg. Stiu ca pe sarcina ar creste riscurile sa iau toxo, dar nu cred ca sunt foarte mari in cazul nostru, nu? Crezi ca daca iese pe balcon e ca si cum ar iesi afara? Poate lua ceva de pe balcon? Mi-e mila de ea, saraca, sa nu ii dau drumu, adora sa stea la soare, sa asculte pasarele, e cea mai fericita pe balcon sad

Fetelor, vroiam sa va intreb si eu cum este mucusul cervical in prima si a doua saptamana de sarcina? La mine acum e sticky/creamy si slab cantitativ, cam ca inainte de menstruatie, dar tot ma agat de o speranta. Temperatura de dimineata inca se mentinea la 37.0, dar cum ziceam mai sus, parca am starea dinainte de ciclu, f usoare si rare crampe. Inca sper ca poate e nidatia. Eu am facut si prostia sa fac un test de sarcina la 7 zile dupa presupusa ovulatie si a iesit negativ si m-am dezumflat toata, dar tot sper smile


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#84 2013-06-13 11:04:52

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Eu stiu ca poti face oricand toxo...ca eu de-aia am anticorpi, ca am facut-o cand eram mica. Dar daca o faci, nu simti nimic, adica nu se manifesta. Doar asupra fatului are efecte negative, de-aia e bine sa eviti cand esti gravida.
Nu are nimic daca iese in balcon, ma refeream afara cu alte animale, sa umble in pamantul si printre plantele din afara casei.
Pisicuta ta ce nume are? Si ce culoare este?

Mucusul poate fi diferit de la persoana la persoana, multe fete au mai multa secretie cand sunt gravidute. Temperatura e buna. Acum in ce zi esti, cand ar trebui sa vina menstra?

Ultima oara a fost editat de Ronny (2013-06-13 11:13:19)


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

#85 2013-06-13 12:00:34

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Pisicuța mea e tigrata cu par lung și o cheamă Savannah.
Sunt ?n ziua 24,  iar ?n ultimele 3 luni am avut un CM scurt de 24, 25 de zile.


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#86 2013-06-13 12:13:40

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Pai si cand incerci un test de sarcina? Daca ai cm asa scurt, ai putea incerca si maine sau poimaine... Iti tin pumnii, multa bafta! smile
Ce nume frumos! Noi nu prea am fost inspirati lol


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

#87 2013-06-13 13:01:07

Andri
Hero member
De la: Grecia
Inregistrat: 2012-08-06
Mesaje: 2400

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Ronny puss ce sa fac? Pe langa casa omului, gatesc smile

Anorien, bafta multa smile


Proud mommy of baby Nikoletta bebe

Offline

 

#88 2013-06-13 13:08:47

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Andri, ce harnica esti! Ce faci bun de papa?


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

#89 2013-06-13 13:19:33

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Andri, mulțumesc. La fel și ție,  multă bafta
Ronny,  numele pisicuței era deja ales de asociație. Noi am adoptat-o și avea deja nume.
legat de test,  am făcut deja unul ?n Z21 și a fost negativ și m-am dezumflat,  dar tot mai sper ca poate nivelul de hcg era prea mic. Acum mi-e prea teama sa mai fac altul,  mai bine aștept sa ?mi vina menstruația,  dacă vad ca ?nt?rzie măcar c?teva zile,  atunci o sa fac altul.

Ultima oara a fost editat de anorien (2013-06-13 13:20:32)


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#90 2013-06-13 14:28:17

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Anorien, pai era cam devreme in ziua 21... De ce sa iti fie teama sa faci test? Eu le privesca ca pe niste experimente la ora de chimie lol


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

#91 2013-06-13 14:40:45

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Mi-e teama ca e negativ și vreau ?ncă sa mai sper...


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#92 2013-06-13 16:26:29

allle
Full member
De la: sibiu
Inregistrat: 2006-08-25
Mesaje: 969

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

multumesc fetelor pentru incurajari si pentru ca m-ati primit in casa voastra puss
anorien bafta si curaj cu testul daca te hotarasti sa-l faci, eu sunt nerabdatoare dar am de asteptat ca sunt doar in ziua 16


bebeAmira Ioana rugaciune Doamne ajuta-ne sa crestem mari

Offline

 

#93 2013-06-13 17:15:49

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Bafta și ție scumpa.  Tu cum faci sa nu te g?ndești la asta non stop? Poate e din cauza ca sunt abia la ?nceput,  dar ma g?ndesc numai la asta, pana și la munca am făcut boacăne pentru ca nu ma concentrez deloc. Și tot ?ncerc sa nu ma g?ndesc pentru ca stresul și fertilitatea nu sunt buni prieteni,  dar nu reușesc.
Așadar,  tu cum faci?


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#94 2013-06-13 18:00:17

allle
Full member
De la: sibiu
Inregistrat: 2006-08-25
Mesaje: 969

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

si eu ma gandesc tot timpul si la servici si acasa sunt tot cu laptop-ul in fata si caut tot felul de informatii. eu m-am hotarat din ianuarie sa fac un bebe dar am luat anticonceptionala 6 ani si am zis sa fac un pic de pauza asa ca asta e prima luna de incercari. eu am incredere ca toate o sa ne implinim visul la un moment dat. incerc doar sa nu ne stresez foarte tare nici pe mine si nici pe sotul meu


bebeAmira Ioana rugaciune Doamne ajuta-ne sa crestem mari

Offline

 

#95 2013-06-13 18:15:28

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Și eu tot cam asa,  aceeași situație. Din septembrie am renunțat la pilule,  am ?nceput sa iau acid folic și sa ?mi fac analize.  Vroiam sa ne facem și cariotipul,  dar nu am mai apucat pot ca intre timp mi - am descoperit o problema de sănătate care a necesitat timp pot investigații,  iar apoi eu am nunta ?n august și nu am vrut sa fie burtica chiar foarte mare pt ca apucasem sa ?mi iau rochia din decembrie și nu ?mi permiteam sa iau alta. De aceea,  tocmai din luna asta am ?nceput,  deși ?n cazul meu mi s-a sugerat sa aștept pana după august ca sa fac o operație,  ceea ce ar fi prelungit așteptarea cu ?ncă vreo 6 luni și pur și simplu nu am mai putut /vrut sa aștept,  chit ca poate ?mi asum niște riscuri,  totuși eu sper ca nu sunt mari.


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.