homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Emotii cu un partener nou


#1 2013-06-08 18:36:38

adfly
New member
Inregistrat: 2011-12-03
Mesaje: 30

emotii cu un partener nou

Deci am inceput sa ies cu un tip si a venit momentul in care amandoi  vrem mai mult decat saruturi... insa sunt putin mai plinuta si desigur asta ma inhiba foarte mult. El mi-a zis sa termin cu astea deoarece pe el nu il deranjeaza si nu intelege de ce pe mine da, insa uneori mai face glume cu privire la abdomenul meu ... Alt gand care ma tot bate este ca nu avem aceeleasi experiente si nu cred ca ma pricep la fel de bine ca el;)) ... Cum stii daca esti  sau nu buna la pat si ma tot gandesc daca o sa fie o experienta urata cum o dregi dupa aceea, cum treci peste?

Offline

 

#2 2013-06-08 19:52:27

mature_man
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-17
Mesaje: 163

Re: emotii cu un partener nou

Adfly,

N-o sa-ti spun ca nu conteaza cum arati goala, si ca nu conteaza experienta ta (sau a lui)...
Nu ca n-ar fi importante toate astea. Un simplu search pe google cred ca iti va da milioane de pagini pe tema/temele astea. Probabil 90% din femei au o parere foarte critica (sa nu zic proasta) despre cum arata.
Problema lor este ca uita ca un baiat/barbat care te iubeste si care isi doreste din tot sufeltul sa faca dragoste cu tine nu se va uita la cantar sau nu va cronometra nimic...

Mai degraba te-as intreba ce varsta are partenerul tau, si cam cati ani ai tu... si mai ales daca ai avut orgasm pana acum... facand dragoste cu cineva - baiat sau fata :-) sau prin autostimulare (masturbare).
Apoi te-as mai intreba si cat de mult il iubesti / va iubiti?

Daca imi permiti un sfat, iata:
Faceti dragoste ca un joc, sau mai bine zis faceti din factul dragostei un joc.
E bucurie, placere, imaginatie, inteligenta... nu o cursa, nu se dau note.

Si mai e ceva: va veti descoperi treptat trupurile, senzatiile, bucuria de a va iubi.
Nu e nicio graba!

Ultima oara a fost editat de mature_man (2013-06-08 20:26:57)


Decat sa mori cu regrete, mai bine traiesti cu amintiri.

Offline

 

#3 2013-06-08 20:51:54

adfly
New member
Inregistrat: 2011-12-03
Mesaje: 30

Re: emotii cu un partener nou

el are 28 si eu 21  ...da am mai avut orgasm cu un baiat, fostul meu pentru care inca mai simt ceva restul celelalte doua experiete nu au dus la asa ceva.. iar pe baiatul asta nu pot sa zic ca il iubesc , tin la el si atat am inceput sa ies cu el mai mult sa uit de fostu "rebound relationship"

Offline

 

#4 2013-06-08 20:55:10

mature_man
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-17
Mesaje: 163

Re: emotii cu un partener nou

Revin, jucati-va!

Fara iubire totul devine cam... tehnic - actul in sine. Zic si eu, nu o obligatoriu sa ma asculti.


Decat sa mori cu regrete, mai bine traiesti cu amintiri.

Offline

 

#5 2013-06-09 00:55:38

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: emotii cu un partener nou

Eu, sincer, te sfatuiesti sa mai astepti putin, sa treaca un timp si poate reusesti sa-l iubesti, nu doar sa tii la el. S-ar putea ca mai apoi sa iti para rau de ceea ce ai facut. In al doilea rand, s-ar putea sa vrea doar sa se culce cu tine si atat, poate nici el nu te iubeste, doar "tine" la tine.
Indiferent de decizia ta (de a o face sau nu cu el), invata sa te accepti asa cum esti si sa te iubesti. Esti ceea ce ai mai de pret. Gandeste-te ca pana si fetele alea care sunt top-model au cate ceva de reprosat la ele, chiar daca sunt slabe de abia se tin pe picioare. Bucura-te ca esti sanatoasa si apreciaza ceea ce ai. Chiar daca ai cateva kg in plus, se pot da usor prin dieta si sport. Nu-ti mai face probleme inutile! puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.