homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Dureri de burta in sarcina


#1 2013-06-17 19:20:21

giulia_ana
Membru
Inregistrat: 2013-06-17
Mesaje: 2

dureri de burta in sarcina

Buna ziua!. Am si eu o probleme, si as avea nevoie de un sfat. recent am aflat ca sunt insarcinata , mai exact am facut vreo 5 teste de sarcina si au iesit toate pozitive smile. Ideea e ca nu stiu daca este normal, dar ma doare burta in fiecare zi, ca si cum trebuie sa imi vina menstruatia. Sangerari nu am deloc. Mentionez ca ar fi 4 saptamani de la conceptie. programare la control am abia peste 3 zile, si cam stau cu frica.
        Rog mamicile care au trecut prin asa ceva, sa imi spuna din experienta lor.
        Si mai am si o alta problema : eu am niste acufene si luam bilobil, am mare nevoie sa il iau in continuare, daca il intrerup acufenele se vor intensifica, si imi va fi foarte greu. este permis sa il iau in sarcina? sau exista alt remediu, fie el si naturist, care sa ma ajute,fara sa imi afecteze sarcina?
         O rog pe doctoressa sa imi dea un sfat, am mare nevoie!
Multumesc !

Offline

 



#2 2013-06-17 19:50:31

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: dureri de burta in sarcina

1. Durerile de burtica sunt destul de des intalnite la inceput de sarcina. Poti lua no spa pentru ele, pana la 3 pe zi.

2. Nu stiu ce ai putea lua pentru acufene, insa bilobil cu siguranta nu. Este vasodilatator si poate duce la pierderea sarcinii. Cel mai bine il opresti pentru trei zile pana ajungi la medic si te sfatuiesti cu el.

Sarcina usoara si la termen iti doresc.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#3 2013-06-20 14:33:15

giulia_ana
Membru
Inregistrat: 2013-06-17
Mesaje: 2

Re: dureri de burta in sarcina

Buna, din nou, si multumesc pentru raspuns. am inceput sa iau deja no spa 2 pe zi, si parca nu ma mai doare burtica asa de tare.nu am reusit sa ajung la doctorul meu, a tb sa plece cateva zile, si a ramas progr pe luni. Acum ma ingrijoreaza altceva : am f mici scurgeri, adica pe servetel apar niste firisoare de sange , sau maronii deschis, nu stiu ce ar putea fi.o fi vreun semn ca pierd sarcina, sau e ceva normal? sunt cam speriata si nu stiu ce sa cred. abia luni pot ajunge la doctor. sangerari nu am avut. ce sa fac?
Iti doresc si tie sarcina usoara, ca din cate vad, ai 26 saptamani:)

Offline

 

#4 2014-10-23 16:20:47

Teshawar
Membru
Inregistrat: 2014-10-23
Mesaje: 1

Re: dureri de burta in sarcina

Este vasodilatator si poate duce la pierderea sarcinii. Cel mai bine il opresti pentru trei zile pana ajungi la medic si te sfatuiesti cu el.


Jung

Offline

 

#5 2014-10-23 18:24:21

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: dureri de burta in sarcina

urmele maronii sunt tot sangerari, nu trebuie sa vezi neaparat rosu intens,
sincer orice sangerare in sarcina nu este buna dar ma gandesc ca poate fi si o fixare la inceput de sarcina
Daca e ceva poti sa te duci la spital daca apar sangerari pana luni poate fi prea tarziu


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2014-10-23 20:02:25

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: dureri de burta in sarcina

mesajul e de mult tare smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.