homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Nu mai simt placere in actul sexual


#1 2013-07-11 15:44:23

sensuelle
New member
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 24

nu mai simt placere in actul sexual

Buna ziua!
Scriu aici caci am ajuns in pragul disperarii. Am o relatie de mai bine de un an cu un tip,toate bune si frumoase din toate punctele de vedere pana acum cateva luni...De prin martie-aprilie,eu nu mai simt placere atunci cand avem parte de un act sexual,asadar,din acest motiv am rarit-o destul de mult. Efectiv nu imi mai place deloc,dar deloc!
Cand incercam sa facem si noi ceva in primele 5 minute era ok,apoi imi disparea absolut orice urma de chef...si simteam o repulsie...Ce ar trebui sa fac,cum sa procedez? Ne certam tot mai des,nici sa il sarut nu imi mai vine...Credeam ca am o problema,dar am incercat cu altcineva si m-am simtit minunat!Ca niciodata!

ca sa va dau detalii,cum mi-a sugerat un membru, am preluat un pasaj postat mai jos pentru a va lamuri:

dragilor,partenerul meu m-a inselat inca din a 3-a luna a relatiei cu o fosta de-a lui. ma minte incontinuu,are mereu chef de cearta,pleaca fara sa zica nimic. aveam ganduri de casatorie,de copii! degeaba ma blamati aiurea. am vrut opinii,nu injurii! nu am incercat o alta pista pentru a-l face sa se simta ranit. ba chiar ginecologul mi-a recomandat sa incerc pe altcineva,pentru a depista problema. Partenerul meu a fost de acord. am discutat cu el orice a fost de discutat.
Dar lui i se rupe,pe romaneste spus! Ba chiar la un moment dat eram in oras,ne plimbam si am zis ceva ce nu i-a convenit si mi-a sucit mana! ce ziceti de treaba asta?
Nu-s vreo panarama sau ceva,si ma destainui aici,mai degraba sunt o femeie ce doreste stabilitate,familie,si un camin! Muncesc pentru a avea ce le pune pe masa copiior mei! Crezi ca-mi arde de una si de alta??
Pauze? nu cred in pauze.

Cum sa procedez?
Va multumesc din suflet,anticipat!

Ultima oara a fost editat de sensuelle (2013-07-12 18:44:27)


eat diamonds for breakfast and shine all day.

Offline

 

#2 2013-07-11 17:45:17

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: nu mai simt placere in actul sexual

Te-ai dus la altcineva pentru ca nu mai erai multumit de sexul cu actualul?! spranceana ok.. in cazul asta ai o problema.
Cat despre lipsa de chef, sunt 2 variante: ori el s-a schimbat in privinta asta (nu mai e actul precum te asteptai), ori in subconstient deja ai o imagine, gen "acelasi om, aceleasi maini, acelasi corp, parca m-am plictisit", care iti taie cheful. Tind sa cred ca totusi a doua varianta..
Si probabil de aici si toate certurile, pentru ca lipsa de sex genereaza alte certuri (gasim probleme din ce nu trebuie, np), si intr-o zi o sa ajungi sa te desparti de el din cauza asta

Bineinteles, si eu daca m-as duce acum la alta care arata nush cum, poate m-as simti... wow! dar nu asta e ideea, sunt atatea persoane mai bune la pat, dar asta nu inseamna ca nu imi place ce am langa mine. Daca sunt probleme si pe plan sexual ar trebui sa le discutati, sa vezi mai exact ce nu iti place la el.

p.s. Iar tu gresesti prin faptul ca te-ai dus la altul sa vezi cum e.

Ultima oara a fost editat de sub (2013-07-11 17:48:53)


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#3 2013-07-11 18:09:30

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: nu mai simt placere in actul sexual

Doamne!  wow L-ai inselat numai sa vezi cum te simti cu altcineva? neutral e clar ca nu mai e atractie intre voi (sau intre tine si el). Nu stiu daca il mai iubesti sau nu, dar atractie sexuala nu mai exista din moment ce nu simti nimic si iti piere cheful, iar cu altul fain frumos te simti bine forgetit
Eu zic sa ii dai pace, daca ai demnitate in tine, sa recunosti ca l-ai inselat, eventual sa ii zici ca nu mai simti nimic, sa nu creada saracul ca e din vina lui, si va vedeti fiecare de viata lui.
Mie mie se pare ciudat ca ne intrebi pe noi cum sa procedezi, de parca am putea lua noi o decizie in locul tau.
Daca chiar tineai la el nu il inselai, fara suparare. Poate si altul vrea sa vada cum e cu altcineva. Asta ar insemna sa fim o lume de inselatori? Ce viata mai e aia cand nu poti avea incredere nici in persoana de langa tine, dapai in alti oameni (nici nu mai vorbesc de straini).
Si eu zic ca ai gresit facand asta si intentia mea nu e sa te judec, dar eu sunt total impotriva inselatului (asta nu inseamna ca oamenii nu inseala).
Lasa-l sa fie fericit cu cineva cu care se simte bine cu el smile

Ultima oara a fost editat de pinkyheels (2013-07-11 18:18:27)

Offline

 

#4 2013-07-11 18:13:14

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: nu mai simt placere in actul sexual

Mie mi se pare simplu ca buna ziua: nu mai esti atrasa de el. Nu ai nici o problema, pur si simplu se mai intampla si lucruri din astea. De vreme ce ai putut merge la altu' cat tu esti intr-o relatie e clar ca este una pe duca si mai bine i-ai pune punct ca nu duce la nimic bun. Va chinuiti amandoi cu certurile, iar el, probabil, si cu incertitudinile, confuzia ce s-a schimbat/ce nu e bine?


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#5 2013-07-11 18:23:18

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: nu mai simt placere in actul sexual

Pacat de el... are el vreo vina ca fata asta e plictisita de el roll eu n-am inteles niciodata cum brusc de la un timp nu mai esti atras de cel de langa tine, fara niciun motiv anume (adica ideea de plictiseala in relatie). Vrei diversitate? Atunci nu te mai baga intr-o relatie


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2013-07-11 18:47:51

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: nu mai simt placere in actul sexual

Pai, tocmai de aceea ziceam sa il lase-n pace. forgetit s-o fi plictisit de el, nu ca nu mai simte nimic. Macar de nu l-ar fi inselat... in fine.

Offline

 

#7 2013-07-11 18:49:12

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: nu mai simt placere in actul sexual

Da' nici ea nu are nici o vina ca s-a intamplat "ceva" si nu mai e atrasa de el. Si poate fata voia relatie serioasa, ca s-a intamplat chestia asta e partea a 2-a. Nu e ca si cum s-ar fi trezit intr-o zi "ba, ce chef am sa nu-mi mai placa de asta". S-a intamplat si gata. Nu inseamna ca vrea diversitate ca nu-i mai place de prieten.


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#8 2013-07-11 18:54:45

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: nu mai simt placere in actul sexual

April, ca nu-i mai place de el si ca s-a plictisit am inteles. Se mai intampla, poate ca s-o fi schimbat si el, nu mai era relatia ca la inceput. Dar de aici pana la inselat, e destul de mult. Corect ar fi fost sa ii zica in fata ca nu simte nimic, ca nu mai simte atractie sexuala, nu sa-l insele doar ca sa vada cum e cu altul. Cu asta nu-s de acord. Eventual puteau face o pauza sa vada ce simte cand nu e el si avea oportunitate sa faca sex cu altul, dar nu asa. Era inca cu baiatul/barbatul asta si s-a dus la altu'. Mi se pare aiurea.

Offline

 

#9 2013-07-11 19:00:10

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: nu mai simt placere in actul sexual

april sunset a scris:

Da' nici ea nu are nici o vina ca s-a intamplat "ceva" si nu mai e atrasa de el. Si poate fata voia relatie serioasa, ca s-a intamplat chestia asta e partea a 2-a. Nu e ca si cum s-ar fi trezit intr-o zi "ba, ce chef am sa nu-mi mai placa de asta". S-a intamplat si gata. Nu inseamna ca vrea diversitate ca nu-i mai place de prieten.

Nu, tot nu-s de acord nici cu asta. O cauza tot trebuie sa existe. Ai ales sa iti imparti viata cu cel de langa tine, e un angajament pe care ti-l asumi, nu e frumos (si nici placut) sa ii dai cu sutul la un moment dat doar pentru ca... nu-ti mai place. CE nu-ti mai place?
In viata sunt atatea probleme, omul se poate schimba in fel si chip, ce-ar insemna asta ca nevasta de langa el il paraseste la 40 ani pentru ca nu ii mai place? (de fapt da, sunt destule)

Eventual puteau face o pauza sa vada ce simte cand nu e el si avea oportunitate sa faca sex cu altul, dar nu asa.

poate nici atunci, pentru ca efectiv inca esti in relatie cu el

Ultima oara a fost editat de sub (2013-07-11 19:02:52)


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#10 2013-07-11 19:05:04

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: nu mai simt placere in actul sexual

De partea cu inselatul nu am zis nimic. E mult mai usor sa recurgi la chestii din astea decat sa stai de vorba cu omu' si sa ii spui adevarul/ce te framanta. Poate ea nu voia sa renunte la relatie si a vrut sa vada daca e vreo "problema" la ea, ca sa stie ce e de facut pe mai departe. Nu spune nimeni ca e frumos, dar nici sa ne apucam sa spunem ce e "corect" din punctul nostru, subiectiv (ca nu are cum altfel), de vedere nu mi se pare ok. Eu, de exemplu, daca as fi inselata, se intampla doar o data, iar partenerul nu si-ar schimba deloc comportamentul fata de mine nu as vrea sa aflu. Dar se gaseste X care considera ca nu e drept fata de mine si ca ar fi corect, din punctul lui de vedere, sa aflu. Pai l-as cam trimite in ma-sa cu ce crede el ca e bine. Pt ca, prin comportamentul lui "bun", mi-ar face un rau, ca eu vad altfel lucrurile.

Deci hai sa nu ne mai luam de oameni atunci cand nu ne-o cer. Fata nu a intrat ca sa vada ce rau e ca si-a inselat partenerul. Poate si-a dat seama si ii pare rau, iar noi turnam gaz pe foc. Sau poate nu regreta - in oricare din astea 2 situatii nu rezolvam nimic cu parerile necerute smile

Asta cu "iti iei angajament" e discutabila. Eu mereu imi fac "planuri" cu oamenii ce apar in viata mea. Dar niciodata nu raman prea mult. Relatia actuala e singura la care nu m-am gandit "o merge?", "o fi bine?". Am lasat-o sa mearga de la sine. Si merge de 5 ani incoace. Fara sa-mi fi luat vreun angajament. Valabil si pt al meu. El chiar s-a gandit la despartire cand a dat de libertatea dintr-un alt oras la facultate. Dar s-a intamplat ceva si nu a spus nimic de gandurile lui atunci (peste vreo 3 ani mi-a zis). Si asa am continuat. Daca imi zicea el atunci preocuparile lui, ca nu stie daca imi poate fi fidel ce iesea? O despartire ca nu stiu ce incredere as mai fi avut in el. Asa a facut ce-o fi facut cu neincredrea si confuzia lui si acum e bine. De asta spun ca depinde de fiecare si de atat de multe lucruri

Ultima oara a fost editat de april sunset (2013-07-11 19:12:11)


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#11 2013-07-12 00:28:13

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: nu mai simt placere in actul sexual

Da tu ai vorbit cu el despre problema asta ? daca da , el ce spune ? de ce anume va certati ? smile mai bine puneti aici punct pentru binele amadurora.

Offline

 

#12 2013-07-12 09:59:53

Miss_B
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-07
Mesaje: 5252

Re: nu mai simt placere in actul sexual

sensuelle a scris:

Buna ziua!
Scriu aici caci am ajuns in pragul disperarii. Am o relatie de mai bine de un an cu un tip,toate bune si frumoase din toate punctele de vedere pana acum cateva luni...De prin martie-aprilie,eu nu mai simt placere atunci cand avem parte de un act sexual,asadar,din acest motiv am rarit-o destul de mult. Efectiv nu imi mai place deloc,dar deloc!
Cand incercam sa facem si noi ceva in primele 5 minute era ok,apoi imi disparea absolut orice urma de chef...si simteam o repulsie...Ce ar trebui sa fac,cum sa procedez? Ne certam tot mai des,nici sa il sarut nu imi mai vine...Credeam ca am o problema,dar am incercat cu altcineva si m-am simtit minunat!Ca niciodata!

Cum sa procedez?
Va multumesc din suflet,anticipat!

Daca chiar asa de rau te simti in compania sa,de ce mai esti inca alaturi de el? Pune capat,recunoaste ca l-ai inselat si ca nu il mai doresti si gata.Ce rost are sa intrebi cum sa mai procedezi din moment ce deja ai incercat cu altul si simti repulsie fata de actualul,de nici nu-ti mai vine sa il saruti?E clar nu il mai iubesti chiar deloc din moment ce ai incercat deja cu altul,fara ca macar sa vorbiti si sa vedeti DE CE ati ajuns asa,DE CE va certati etc. si sa cauti o solutie.
Cel mai bine e sa pui capat,poate el tine la tine si asa mai mult il faci sa sufere.
Si daca tu,acolo pe undeva,inca mai tii la el,ai gresit arucandu-te in bratele altuia fara ca macar sa incerci sa mai dai o sansa relatiei.Tu stii cel mai bine,dar daca nu-ti mai pasa,lasa-l  wink

Offline

 

#13 2013-07-12 18:13:31

sensuelle
New member
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 24

Re: nu mai simt placere in actul sexual

pinkyheels a scris:

Doamne!  wow L-ai inselat numai sa vezi cum te simti cu altcineva? neutral e clar ca nu mai e atractie intre voi (sau intre tine si el). Nu stiu daca il mai iubesti sau nu, dar atractie sexuala nu mai exista din moment ce nu simti nimic si iti piere cheful, iar cu altul fain frumos te simti bine forgetit
Eu zic sa ii dai pace, daca ai demnitate in tine, sa recunosti ca l-ai inselat, eventual sa ii zici ca nu mai simti nimic, sa nu creada saracul ca e din vina lui, si va vedeti fiecare de viata lui.
Mie mie se pare ciudat ca ne intrebi pe noi cum sa procedezi, de parca am putea lua noi o decizie in locul tau.
Daca chiar tineai la el nu il inselai, fara suparare. Poate si altul vrea sa vada cum e cu altcineva. Asta ar insemna sa fim o lume de inselatori? Ce viata mai e aia cand nu poti avea incredere nici in persoana de langa tine, dapai in alti oameni (nici nu mai vorbesc de straini).
Si eu zic ca ai gresit facand asta si intentia mea nu e sa te judec, dar eu sunt total impotriva inselatului (asta nu inseamna ca oamenii nu inseala).
Lasa-l sa fie fericit cu cineva cu care se simte bine cu el smile

Problema este ca eu am fost inselata de al meu partener,si ma minte incontinuu,incepand de la lucruri marunte... Deci e o problema mai delicata,caci el nu se mai implica din punct de vedere sexual vorbind.


eat diamonds for breakfast and shine all day.

Offline

 

#14 2013-07-12 18:26:59

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: nu mai simt placere in actul sexual

sensuelle, atunci pune punct. Eu, una, n-as putea sta intr-o relatie bazata pe minciuni si mai presus de atat sa ma insele.
Repet, eu nu te judec, doar ca, acum, dupa raspunsul tau, mi se pare o greseala pe care ati facut-o amandoi, inselandu-va reciproc. Poate era mai bine daca ati fi vorbit amandoi sa lamuriti situatia...
Cred ca in acest moment, cel mai bun remediu pentru o relatie care nu mai merge e despartirea. Nu stiu cum esti tu, dar, personal, n-as putea sta cu cineva care m-a inselat si eu, la randul meu, n-as putea sa-l insel.

Offline

 

#15 2013-07-12 18:27:20

sensuelle
New member
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 24

Re: nu mai simt placere in actul sexual

dragilor,partenerul meu m-a inselat inca din a 3-a luna a relatiei cu o fosta de-a lui. ma minte incontinuu,are mereu chef de cearta,pleaca fara sa zica nimic. aveam ganduri de casatorie,de copii! degeaba ma blamati aiurea. am vrut opinii,nu injurii! nu am incercat o alta pista pentru a-l face sa se simta ranit. ba chiar ginecologul mi-a recomandat sa incerc pe altcineva,pentru a depista problema. Partenerul meu a fost de acord. am discutat cu el orice a fost de discutat.
Dar lui i se rupe,pe romaneste spus! Ba chiar la un moment dat eram in oras,ne plimbam si am zis ceva ce nu i-a convenit si mi-a sucit mana! ce ziceti de treaba asta?
Nu-s vreo panarama sau ceva,si ma destainui aici,mai degraba sunt o femeie ce doreste stabilitate,familie,si un camin! Muncesc pentru a avea ce le pune pe masa copiior mei! Crezi ca-mi arde de una si de alta??
Pauze? nu cred in pauze.
Pinkyheels,daca ai de gand sa ma invinovatesti in continuare,te rog sa te abtii. Citeste printre randuri iar apoi arunca cu noroi,te rog.Muncesc pentru a avea ce le pune pe masa copiior mei! Crezi ca-mi arde de una si de alta?
Am cautat aici raspunsuri,in speranta ca poate mai este cineva in cazul meu.


eat diamonds for breakfast and shine all day.

Offline

 

#16 2013-07-12 18:40:11

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: nu mai simt placere in actul sexual

Draga mea, eu ti-am zis inca de la inceput ca nu te judec, ci doar imi spun punctul meu de vedere. Adica exact ceea ce cautai de la bun inceput - o parere (sau mai multe).
In al doilea rand, ca sa nu starnesti raspunsuri de astea, ar fi trebuit sa te exprimi asa de la bun inceput. E evident ca, din moment ce tu ziceai ca l-ai inselat doar sa vezi cum e cu altul si de el n-ai zis nimic, toata lumea te-a condamnat pe tine, pentru actul tau de egoism. Poate ca, daca ai fi mentionat acest aspect si anume faptul ca si el te-a inselat si mai presus de atat, te-a lovit, n-ar mai fi zis nimeni nimic. Asa ca nu-mi veni tu acum sa imi zici sa ma abtin, din moment ce nu te stii exprima calumea si sa ma acuzi ca as fi aruncat cu noroi in tine. Ai cerut o parere, mi-am exprimat-o!

Offline

 

#17 2013-07-12 18:41:49

sensuelle
New member
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 24

Re: nu mai simt placere in actul sexual

il iubesc pe omul asta mai mult decat orice pe lumea asta! deci nu imi pot explica absolut nimic...


eat diamonds for breakfast and shine all day.

Offline

 

#18 2013-07-12 22:32:08

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: nu mai simt placere in actul sexual

trebuie sa iti gasesti pe altul care sa nu te mai minta si sa nu te mai bruscheze. de curiozitate, nu puteai incepe o relatie cu cel cu care ai avut aventura respectiva, daca ti-a placut?

Offline

 

#19 2013-07-12 23:06:05

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: nu mai simt placere in actul sexual

si inca o chestie: razbunarea nu e niciodata o solutie buna. daca pe mine m-ar insela, eu nu as insela-o, as pune punct direct. Eu niciodata nu m-am razbunat pe cineva pentru un anumit rau, cat de mic. Daca tu consideri ca ai castigat prin asta, atunci no comment.

le: vad, si cred ca toata lumea vede cat de "mult" il iubesti. eu ma intreb daca crezi ce spui smile

Ultima oara a fost editat de sub (2013-07-12 23:07:08)


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.