homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Help me please /


#1 2013-07-26 00:01:02

roxana988
New member
Inregistrat: 2013-07-25
Mesaje: 15

help me please /

Salutare, am si eu o mica problema si poate imi puteti da niste sfaturi sad am o relatie de 3 ani de zile si mi-am pierdut virginitatea dupa un an , insa problema este ca nu ajung sa am orgasm si nu imi pot da seama de ce grater nu stiu ce sa mai fac . Ma excit la preludiu dar cand o introduce simt la inceput un pic de placere dupa nu mai simt nimic "ma plictisesc"  , si de fiecare data il las pe el sa se termine eu neavand nici o placere sad eu sunt mai timida de felul meu si de aceea imi este si greu sa ii vorbesc si lui despre asta , tot timpu ma intreaba daca a fost bine dupa actul sexual si eu ii spun k da deoarece nu vrea sa se simta el prost:( ce spuneti k ar trebui sa fac sad? va multumesc  neutral

Offline

 

#2 2013-07-26 00:15:26

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: help me please /

Eu consider ca ar trebui sa lasi la o parte rusinea si sa ii zici ce te apasa. Comunicarea e foarte importanta chiar si cand vine vorba de sex. Ar trebui sa ii zici ce iti place si cum iti place sa faca, in asa fel incat sa te simti si tu bine. Degeaba il minti ca e bine si ca ai orgasm si de fapt traiesti cu frustrari. Eventual sa ii zici sa o faca mai incet, in cazul in care o face prea repede si nu simti nimic.
Ai mai putea incerca sa te masturbezi, sa vezi ce anume iti place, sa te descoperi pe tine, sa iti descoperi sexualitatea.

Offline

 

#3 2013-07-26 07:10:11

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: help me please /

Asta daca  nu cumva, sexual vorbind, s-a plictisit de acel partener (si nu-i mai place actul sexual in sine cu el).
Dar daca nu e asta, puteti face si oral (poti sa ajungi si asa la orgasm), puteti schimba pozitii, etc..
sau da, de ce nu, poti incerca si masturbarea.
Succes!

p.s. nu e ok nici sa-l minti ca te-ai simtit bine, si nici sa mimezi orgasmul (daca cumva faci si asta), mai bine ai fi sincera

Ultima oara a fost editat de sub (2013-07-26 10:15:45)


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#4 2013-07-26 09:09:00

dragongirl
Full member
Inregistrat: 2013-05-27
Mesaje: 915

Re: help me please /

poate lipseste sarea si piperul din relatia voastra sexuala , de ce nu o condimentati  putin ,nu trebuie sa ii spui daca iti este rusine pur si simplu ia initiativa,nu cred ca sexul" se invata" ,faci ceea ce iti place cum iti place ...cu cine iti place  rodnar ,poate ca deja esti plictisita de el ,e o chestie care nu imi place ,de ce la final barbatul trebuie sa intrebe : esti bine ,am fost minunat ,ai avut orgasm? pai ai fost aici cu mine in timpul actului in sine ....ce ai vazut ? ce ai simtit?
nu este suficient ca el a avut orgasm ,mai trebuie si laudat ,da iubitule m-am simtit atat de bine  punish  punish 
bafta !


este inutil sa alergi dupa perfectiune, ea nu exista

Offline

 

#5 2013-07-27 21:00:31

Nasira
New member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 31

Re: help me please /

si eu sunt de parere ca nu e corect sa-ti minti partenerul...aveti o relatie sexuala de 2 ani ,totusi ma intreb cat de timida mai poti fi dupa 2 ani de experienta? la inceput toate suntem mai timide,si eu am fost la fel, dar asta doar o perioada mai scurta,tin minte ca imi era rusine sa ma vada dezbracata:)) dar cum am spus ,asta la inceput...dupa 2 ani de sex,ca sa spun asa,deja trebuia sa stiti cum va place ,ce va satisface,pozitii etc.,etc...m-ai facut sa crd asta deoarece nu ai dat de inteles ca ati avea vreo relatie la distanta si ca  va vedeti foarte rar si implicit,faceti sex foarte rar...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2013-07-28 14:50:46

roxana988
New member
Inregistrat: 2013-07-25
Mesaje: 15

Re: help me please /

mda m-am gandit si eu de multe ori la faptu k dupa atata timp ar trebui sa nu-mi mai fie rusine etc,, am sa incerc sa vorbesc cu el , faza e k nici nu am avut niciodata orgasm de nici un fel sad toate prietenele mele imi povestesc cat de bine e , etc.. si eu nu am avut niciodataa in tot acest timp sad

Offline

 

#7 2013-07-29 19:34:17

Nasira
New member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 31

Re: help me please /

roxana o sa ai timp ,crede ma..poate nu ai avut ink orgasm tocmai din cauza faptului ca trebuie sa fii mai degajata in timpului actului, rusinea pe care o ai fata de partener te impiedica sa faci asta,  trebuie sa mai fii si tu cu initiativa nu numai el...incearca sa te ''eliberezi'' si poate o sa te cunosti mai bine atat tu cat si partenerul tau...multa bafta!

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.