homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 25-108


#2034 2013-09-06 15:11:33

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 25

rei  hjarta


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 



#2035 2013-09-06 15:31:22

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 25

Pai da, Adina, eu n-am avut niciodata probleme, dar e drept ca nici sport de performanta nu am facut. Un an de gimnastica si 2 luni de handbal nu se pun.  rotfl  tongue

Rei, ce dulce e! lol
Mi se pare ca am si eu una cu Nati.


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2036 2013-09-06 15:33:11

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 25

Janis, multumesc de raspuns cu lactatele. Daca ii fac analize sa vad daca e alergic la lpv? Cred ca mai bine asa.
Eu cred ca face Eduard 8 luni pana ii introduc complet masa de pranz lol Cum scriam la diversificare, azi mi.a mancat 10g rotfl2
Janis, tu ii mai dai ceva lactate?

Rei, apropo, ti.au venit rezultatele la alergie?

Rei hjarta hjarta hjarta Ce dulce iti doarme!

Am uitat sa scriu,am crezut ca postasem deja... Eu cand am citit.o pe Rose inainte de editare nu am inteles ca se referea la cartile lui Deno, ale ei, scrise de ea, ci cele pe care le.a avut in facultate.

Janis, bine ca ai scapat de drumuri cu comanda!...


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#2037 2013-09-06 15:35:30

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 25

Si eu am tal valg, pana la 20 de ani nu puteam purta balerinii mai mult de 1 luna. Ei au talpa mai subtire si pe interior se subtia pana ajungea la material.
La 21 de ani, am facut o operatie estetica la ambele picioare(total alta afectiune, la Coapse, genunchi si glezne) si de atunci ca prin minune nu mi s-au mai to it papucii deloc!
Dar nu ca zic ce discomfort cand probez papucii vechi, tociti, mi-e imposibil sa umblu.
Refuz sa cred ca are legatura cu operatia, dar coincidenta sau nu, m-am vindecat miraculos de tal valg lol


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2038 2013-09-06 15:46:14

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 25

Deno, eu daca imi iau vara asta o pereche de sandale / slapi si ii tocesc, in vara urmatoare cand ii incalt prima data mi se par super incomozi.
Si mi se pare ca tocesc mai tare incaltamintea cu talpa joasa.  nustiu


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2039 2013-09-06 15:55:41

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 25

Da Kate asa si eu. Eu nu puteam purta o pereche de papuci cu talpa mai moale nici un sezon intreg.
Bocanci, putini am reusit sa nenorocesc. Anul asta am purtat si papuci de anul trecut si mi-s la fel pentru ca nu sunt tociti deloc.
Dar am perechile stricate(talpile) care sunt practic noi, purtati de putine ori, arata ft bine. Eu cred ca de-asta s-a ameliorat situatia la mine ca nu insistam sa port papucii tociti, ii schimbam mereu.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2040 2013-09-06 15:57:21

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 25

ce mult ati scris!

Imi pare bine ca s-a lamurit neintelegerea smile

Adina sa se recupereze bine pitica in anisorii astia! Bine ca nu e nimic grav!

Maje o sa se obisnuiasdca usor Eduard cu mancarea.

Offline

 

#2041 2013-09-06 16:06:21

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 25

Azi ma duc sa cumpar mojar, ca mi se pare perfect pentru pasat, si scaunel.
Kate, cred ca te.a auzit pe tine Eduard ca nu iti sta linistita Natalia, ca, la ora mesei, dadea rau de tot din picioare, se misca tot leaganul, abia puteam sa.l tin sa ii bag lingurita lol

Be, trebuie lol

Voi cand incepeti, fix pe 26?


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#2042 2013-09-06 16:17:19

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 25

Va pup cu drag, mamici.

Deno ma bucur ca esti mai bine acum. sper sa nu pleci pentru ca imi plac posturile tale. Rose si eu scriu cateodata in asa fel incat lume (aka sotul) zice ca il ironizez.

Maje, fetita mea a mancat iaurt ca bebe. iaurt bun, natural. apoi, a mancat iaurt cu porcarii sad si iaurt natural nu a mai mancat deloc de muuuuuuuuuult timp. mi-e si jena sa spun ca de 1 1,5 - 2 ani. acum cateva zile a mancat o canita de smoothie cu chefir. o sa incerc sa ii dau din nou dar cu fructe, facut de mine ca un smoothie.

Janis ai propolis in casa? pune un pic pe o discheta de demachiat si da-l pe R. la picior. stiu, asa cum au spus Rose si kate, ca frunza de varza este buna. o strivesti un pic cu un sucitor.

Adina
bine ca medicul a vazut ca Ana are o problemuta si acum stiti ce are de facut. carol incepe baletul luni seara, dupa scoala, jumtate de ora. si, de la sf lui septembrie, o sa mearga si la innot. ea face si sport la scoala insa alearga prin parc. ne pune sa o fugarim. acasa facem asa: trasam o linie si facem intrecere. Este haioasa cum zice: fiti gata, stati pe loc, start  rotfl2  rotfl2

Ieri i-am pus lui Carol cam aceleasi gustarele si la pranz i-am dat un termos cu paste si sos de rosii cu busuioc plus un sandwich mic. din nefericire, Lina vecinica i-a furat biscuitii, morcoveii si sandwichul pt ca nu a putut sa isi deschida termosul si ii era foame.
Am trait sa o fac si pe asta: sa ma duc la vecina si sa ii spun ca Lina fura mancarea copilului meu care era suparata pt ca "nu am avut ce sa balotez, mami" - am zis ca lesin cand am auzit-o cu "balotez-ul ei.

Azi:
gustarea 1: un baby bell, afine, o punguta cu biscuiti din cereale
gustarea 2: branza cedar, 2 madelaine pe care i le-am facut azi noapte si inca ceva dar am uitat
pranz: un termos cu quinoua si...nu ma certati dar a cerut insistent: 2 felii de salam p care i le-am facut bucatele si un ardei capia.

un suc de mere
apa.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#2043 2013-09-06 16:20:55

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 25

N-a avut ce sa baloteze.  rotfl2

Flow, stiu ca suna rautacios dar... nici la scoala n-a "scapat" de Lina? sad


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2044 2013-09-06 16:27:31

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 25

fix la asta ma gandeam si eu katey

ce tare e C cu balotatul  lol


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#2045 2013-09-06 16:36:11

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 25

nu, nu a scapat Katey  rotfl2 si sunt si in aceeasi clasa. Vecina m-a interogat bine si a inscris-o si pe Lina acolo desi initial vroia in alta parte. Spuneam ieri ca fac doua chestii pe care nu vreau sa le fac si una dintre ele este ca ma enervez din cauza Linei. Culmea este ca bietul copil are 4 ani si jumatate si nu trebuie sa am  nimic cu ea ci cu mama ei. Ma enerveaza ca suna la usa si imediat, fara sa ma intrebe, fuge la jucariile lui Carol. m-am tampit ca sa psun asa si imi musc mainile ca sa nu cumva sa ii spun ceva rau lui Carol despre LIna. Trebuie sa tac, sa nu influentez cumva relatia dintre ele desi ieri am explodat cand am auzit ca i-a luat din mancare. noroc ca era sotul langa mine si imediat imi lua vorba din gura ca sa nu cumva s azic ceva rau.

Astept momentul cand vor fi adolescente; s ale vad cum impart baietii desi am un feeling ca pe Lina nu o sa o lase ai ei mai "libera"...ceea ce este cam cu 2 taisuri caci au un baiat de 15 ani si este usor depresiv pt ca sufera de singuratate. ei nu prea ies pe nicaieri si il pune nonstop la invatat


Cmin a venit cu niste cuvinte de la copii din tara: balotat, misto, XXX mama-masii etc. dar mie ii plac tare si ea cand le spune isi aduce aminte de prietenii ei din tara.

va spun cu mana pe inima ca, copii de aici sunt mai linistiti decat cei din tara dar cei din tara sunt infinit mai destepti decat cei de aici. Foarte isteti, imi doresc sa am copilul asa.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#2046 2013-09-06 16:38:44

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 25

Adina n-an citit cu piciorusul...
Dar nu,n-am scapat de drumuri maje,dar pic de oboseala sa va scriu povestea
Banii sunt in cont,nu va speriati lol
Maje,alergia nu iese daca nu ia contact de o suta de ori cu alergenul lol deci mie abia acum mi-a iesit ca-i dau de la 8luni....adica se dezvolta alergia pe masura ce ii dai....


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2047 2013-09-06 16:39:13

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 25

flow rotfl2  " XXX mama-masii"


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#2048 2013-09-06 16:50:35

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 25

Flow, eu nu as putea sa ma abtin ca tine. Adica la un moment dat tot "mi-ar scapa" porumbelul. I-as zice cel putin sa nu se mai joace cu ea daca face lucruri care ei nu-i convin.
Eu am fost mereu genul de copil care a lasat de la el, tot timpul ala dominat in relatia cu alt copil. Si asa am ramas pana tarziu, in adolescenta, poate chiar dincolo de ea.


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2049 2013-09-06 17:09:40

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 25

Flow, eu daca eram in locul tau o minteam pe mama unde o dau pe fata fix sa nu cada in clasa cu Lina rotfl

Janis puss putere sa termini cu comanda..
Mi.era teama de raspunsul tau legat de alergie hmm


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#2050 2013-09-06 17:27:00

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 25

deno cum adica operatie estetica si la genunchi, coapse si glezne ????? nu a fost prea mult? ai avut nevoie de recuperare ? ( big_smile nu e nevoie sa raspunzi daca nu vrei, adica sa nu ma intelegi ca te interoghez, ) te intreb doar ca sa vad daca gasesc vreo legatura cu talg valg-ul? poate tocmai operatia te-a stabilizat sa zic asa si de aia nu mai tocesti.deci avea dreptate dr cand spunea ca in 3 sapt se tocesc.

flower eu prima data am inteles ca lina a zis faza cu balotatul, apoi m-am prins ca, Carol...da stiu iau toate expresiile,cunosc, ana deja foloseste expresii de la maica-mea si taica-meu.
super tare ca face balet zilnic, bravo, eu nu as avea unde sa o duc pe ana zilnic, nu as avea timp si nici nu-mi permit din pacate sad ....mult sport face carol si asta nu e decat un lucru bun..bravo inca odata....si eu as fi ,,mintit-o,, pe vecina  in legatura cu scoala, si i-as fi zis apoi ca m-am razgandit pe ultima suta de metri.

Ultima oara a fost editat de adinagrig (2013-09-06 17:30:29)


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#2051 2013-09-06 17:45:35

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 25

Adina, eu am facut foarte multe injectii la viata mea, peniciline, ampiciline, doar in piciorul drept. In stangul refuz eu, cica ma durea mai rau lol
Si pe Coapsa dreapta, sub buca(scuzati expresia) s-a format o depresiune, care la 20 de ani a devenit vizibila si prin blugi. Am mers la estetician, si-a zis ca are 2 variante: sa ia din Coapsa stanga sa umple golul din Coapsa dreapta, dar estetic nu garanteaza vreo reusita, sau sa faca liposuctie pe ambele Coapse pana arata la fel.
Si-am zis ca cu un drum sa-mi modelez si genunchii si gleznele, ca am picioarele foarte butucanoase, n-aveam glezne deloc. N-am nici acum, dar arat mai bine tongue
Problema majora( acea depresiune) s-a rezolvat in proportie de 80%, se vede f putin, insesizabil daca nu sti, ar vad eu si e de-ajuns. Zicea de ca a ramas cuta impregnata in piele, si nu prea are e face mai mult.

Recuperarea... Trebuia sa fie de o luna, repaos, fara stat in picioare.
Dar eu m-am operat marti si vineri d?j? eram la lucru, 12-15 ore in picioare (asistenta stoma)
Apoi am facut vreo 6 sapt un fel de Masaj (obligatoriu pentru o vindecare uniforms)
Si am fost neagra complet pe ambele picioare lol groaznic.
Dureri...nu stiu sa apreciez, pentru ca mi-am dorit ft mult, si am indurat eroic. Privind obiectiv, doare rau rau liposuctia.

Ultima oara a fost editat de denorah00 (2013-09-06 17:56:51)


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2052 2013-09-06 17:57:33

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 25

Adina scuza-ma, cred ca am zis eu gresit; nu face balet zilnic ci numai lunea de la 4.30. Costa foarte mult, zic eu. deci din septembrie pana in lunma mai ne costa clasele 900 de dolari. In plus, trebuie sa mai platim cate 100 de dolari pentru cate trei costume (deci 300, in total) pentru spectacolele pe care le au in decembrie, martie si mai.
Plus inca 80 de dolari pe costumul pe care il foloseste la scoala, cand practica. pe langa asta, mai platim transportul pe ici-colo unde au spectacole. deci este destul de mult.

innot face numai miercuri, incepand cu 25 sept. sunt 4 copii la 1 profesor si intra singuri in piscina, adica numai cu profesorii. costa din sept pana pe 15 dec. cam 250 de dolari. la inot o ducem ca vrem noi sa faca sport. la belet insista ea sa mearga.

cat despre vecina...i-am zis pentru ca era si sotul meu acasa cand a venit sa ma intrebe. el era in alta camera si mi-a fost teama ca iese de acolo si ma da de gol. ca ea face asa; ma intreaba o chestie si apoi il intreaba si pe sotul meu aceeasi chestie ca sa se convinga de adevar  rotfl2. de acum incolo aranjez cu sotul dar el nu prea coopereaza la mintiri smile. imi spune ca el uita ce variante ii tot spun  bang TOt ce pot face este sa nu mai raspund la usa si sa nu o las pe carol sa o aduca pe lina in camera ei. nu vreau sa vada vecina camera lui Carol, am eu fixul asta.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.