homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 25-3


#39 2013-08-03 20:23:43

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 25

Maje da, si eu smile


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 



#40 2013-08-03 21:48:22

Reina
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 3881

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 25

maje dragut hotelul, am fost si eu de cateva ori in mangalia, cd mergeam cu parintii , e linistit , am ramas cu o impresie f buna. noi vrem in grecia in septembrie , inca nu ne-am decis daca sa mergem cu copil asa mic .


Mamica de 2 pui scumpi

Offline

 

#41 2013-08-03 22:51:12

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 25

Rose a scris:

Pass, la noi e frig, maxim 25 grade. Sunt la Sinaia.
Like, am trecut si noi pe Humana. Tu cum faci cu faptul ca tb facut cu apa la 70 de grade? Mi se pare f dificil...Si mai ales greu pana racesti apoi...

Rose, pun apa mai calda, spre firbinte mai bine zis  pentru ca nu se dizolva bine altfel si raman cocoloase. si racesc apoi intr un castron mai mare cu apa f rece. aici e apa mai rece la robinet. si la sinaia sigur este. si la noi la fel sunt afara maxim 26 de grade. e un aer..de vis..dar acolo , e si mai si. eu o tin afara approape toata ziua pana pe la 6 seara si doarme foarte bine. deci asa fac cu apa altfel nu stiu. cum va merge cu H? la noi e foarte bine, iau din ala Prebiotic, ca este si cu Lc Pufa. dar acela e si pentru burtica, pentru colici.  puss

Bubu..de cate ori n am sperat asta rotfl  si mereu simt nevoia de somn mai mult noaptea. cand vine dimineata imi zic..iar!? rotfl si imi vine sa pun capul sa dorm sa nu ma mai trezesc. rotfl  vreau si eu sa ma uit la un film,dar.. rotfl numai pot, ca nu ma mai tin ochii deschisi dupa 11 seara cand dorm toti. se poate lua pauza...? lol  nu!!!!! big_smile  abia astept sa mearga David la gradinita.

Glen sunteti mai mari decat noi par   sa cresteti mari!


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#42 2013-08-03 23:24:18

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 25

Rei,si pe noi tot in Mangalia ne duceau ai nostri cand eram mici lol Cred din cauza ca e linistit nustiu
Hotelul asta este cel mai nou renovat. Sper sa fie ca in poze.
Uau, Grecia! Te gandesti si la drum, si la clima si la..si la.. vedeti voi cum e mai bine smile

Beau un Ursus Cooler  alcool Prima data 'bere' si alcool de cand am ramas insarcinata tongue

Ultima oara a fost editat de majestik (2013-08-03 23:26:00)


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#43 2013-08-03 23:31:12

Rose
Hero member
Inregistrat: 2007-08-30
Mesaje: 2547

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 25

like, si eu procedez exact la fel, dar e dificil, pt ca bebe urla in timpul asta...Eu incerc sa-l calmez si sotul prepara biberonul...Si eu tot cu prebiotice iau, nu am vazut altfel...eu iau de la farmacia tei ( comand, adica) si costa 31 Ron cutia. Tu de unde iei? Ne merge bine cu Humana, nu zic. pe aici e chiar frig si bate vantul. noi nu iesim fara hanorac. as fi vrut sa il tin cateva minute la soare, pt vitamina D, dar aici nu e posibil...dar in bucuresti nu cred ca am fi supravietuit acestei veri...la mine in casa este fff cald, pana acum nu ne-am pus problema, nu stiu cum o sa facem, cred ca va trebui sa ne mutam...


21.04.2013 -  bebic Bebe Chitaila
www.pisicamov.ro

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2013-08-03 23:33:49

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 25

wave

Em, eu de cand mi s-a rupt apa, la 3 noaptea, si pana am intrat la ceza la 20:30, nu am avut niciun fel de durere sau modificare a colului. Am pierdut doar bucati foarte mici din dop. Deci as fi putut face lejer un drum de 300km daca era cazul.

Noi am fost azi la gratar, la seful sotului, langa Pitesti. Natalia s-a simtit fooarte bine, a fost in centrul atentiei, toata lumea s-a jucat cu ea, si adulti si copii. chicot
Evident, e rupta de oboseala.

Mamici, Natalia are o pata alba pe o unghiuta, e lipsa de Ca, nu?  cesafac  Poate sa fie din cauza ca de o luna nu-i mai dam Vigantol?

Ultima oara a fost editat de Katey (2013-08-03 23:35:58)


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#45 2013-08-03 23:34:46

honney_bunny
Full member
Inregistrat: 2012-03-13
Mesaje: 884

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 25

Hello. Va multumesc pentru raspunsuri, fetelor  puss
Ne-am taiat si noi motisorul azi ... suntem maaari  smile  hjarta Am ales de pe tavita: telefonul, icoana si cheile de la masina (apoi bani, pix, pieptan si un saleu, pe care nu s-a lasat pana nu l-a lichidat  forgetit ) Una peste alta, o zi placuta cu bunicii si nasii, la curte, la un gratar.
Emilya, eu am avut cu o zi inainte niste dureri, un asa-numit travaliu fals, care m-a facut sa merg la spital.. degeaba. A doua seara, au inceput durerile la 9-10 seara, pe la 3 noaptea am ajuns la spital, si am nascut dimineata la 9, 30, pe drum am facut cam 40 minute cred noaptea, dar crede-ma ca mi s-a parut enorm (!) cu durerile alea monstru simteam fiecare gropita mult accentuat (timp as fi avut deci sa fac toti km aia pe care ti i-ai propus tu... dar cred ca m-as fi bombanit singura tot drumul, si in afara de asta nu ai de unde sa stii daca nasti in 4-5 ore sau in 12 ore...sau daca e un blocaj pe drum). Eu nu am avut nici un semn ca as naste cu cateva zile inainte, desi asteptam din clipa in clipa ca depasisem 40s. Teoretic, se spune ca iti "coboara" burta, se vede si se simte mai jos, dar la mine nu am simti asta  nustiu Daca alegi totusi sa nasti in Bv., fa-ti si un plan de rezerva pt orasul tau.
Bubu, daaaaa, am simtit asta si eu  sad


rugaciune hjarta     Mamica de pufulet mic si scump
God, grant me the serenity to accept the things I cannot change,/ courage to change the things I can,/ and wisdom to know the difference.

Offline

 

#46 2013-08-03 23:46:23

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 25

Honney, sa-ti traiasca!

Katey, eu stiu ca se da pana la 2 ani Vigantolul.


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#47 2013-08-03 23:50:29

honney_bunny
Full member
Inregistrat: 2012-03-13
Mesaje: 884

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 25

Katey, asa se spune, ca  e semn de lipsa de calciu, ca si ruperea facila a unghiilor (la noi  neutral ), faptul ca ii trosnesc oasele etc.


rugaciune hjarta     Mamica de pufulet mic si scump
God, grant me the serenity to accept the things I cannot change,/ courage to change the things I can,/ and wisdom to know the difference.

Offline

 

#48 2013-08-03 23:56:50

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 25

Honeey la multi aniiiii! Sa fie sanatos!!

Rose ai fi supravietuit cu aer cond smile si la noi e extrem de cald,30grade dimineata in camere fara aer,dar dam drumul la Ac noaptea in sufra,geamurule deschise la camere si n-avem pb,se face placut,26grade dar uscati din cauza aerului,f racoare,uneori frig....


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#49 2013-08-04 00:01:20

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 25

Maje, da, asa e, dar pediatra a zis ca din iunie pana in septembrie sa intrerupem ca e vara si soare.
Mda, ii mai trsonesc si oasele, cred ca-l trimit pe al meu la pediatra peste o saptamana ca e schimbul 2. N-am mai fost de la 10 luni...


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#50 2013-08-04 00:35:09

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 25

Kate, am inteles.


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#51 2013-08-04 09:39:19

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 25

Buna mamici,

Rose, am vazut intrebarea ta ref la prepararea lp. Noi avem un incalzitor de biberoane de la Avent care incalzeste apa din biberon la 37 de grade si o pastreaza asa (apa e calduta). Eu am mereu acolo un biberon cu apa si cand ii e foame fetei ii prepar imediat laptele, dureaza maxim 1 minut. Eu asa il fac dintotdeauna, se dizolva bine, il agit putin mai mult, nu am avut probleme deloc. Cu apa fierbinte (sau la 70 de grade ca la carte.. smile ) trebuie sa prepari lp daca vrei sa ii dai din el 2 ore copilului, deoarece la 70 de grade se distruge orice bacterie si rezista laptele mai mult. Daca insa i-l dai imediat sa il pape, nu e nevoie sa fie apa fierbinte... eu nu l-am facut niciodata cu apa firbinte, pai pana il raceam clar urla de foame mancacioasa mea.. smile Si oricum, eu nu i-as da 2 ore din lp indiferent cum ar fi preparat, eu i-am dat maxim maxim o ora...dar in general in maxim jumatate de ora termina de papat.


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#52 2013-08-04 10:08:43

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 25

neata


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#53 2013-08-04 10:12:46

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 25

'neata mamici wave

Offline

 

#54 2013-08-04 10:13:07

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 25

Katey a scris:

wave

Em, eu de cand mi s-a rupt apa, la 3 noaptea, si pana am intrat la ceza la 20:30, nu am avut niciun fel de durere sau modificare a colului. Am pierdut doar bucati foarte mici din dop. Deci as fi putut face lejer un drum de 300km daca era cazul.

Noi am fost azi la gratar, la seful sotului, langa Pitesti. Natalia s-a simtit fooarte bine, a fost in centrul atentiei, toata lumea s-a jucat cu ea, si adulti si copii. chicot
Evident, e rupta de oboseala.

Mamici, Natalia are o pata alba pe o unghiuta, e lipsa de Ca, nu?  cesafac  Poate sa fie din cauza ca de o luna nu-i mai dam Vigantol?

NU este lipsa de calciu ci de altele:zinc, seleniu etc


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#55 2013-08-04 10:57:08

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 25

Neata!

Flow, eu ma tot gandesc ca ea Ca nu mai primeste suficient...

S-a trezit cu febra, 38, si un pic de muci. Dar inca o supara si gingiile si i-a mai iesit un colt de masea.


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#56 2013-08-04 11:39:28

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 25

Neata wave


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#57 2013-08-04 12:38:05

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 25

hello puss

Maje puss SAra vomita si regurgiteaza din nou fix ca inainte. Doar 3 zile a tinut minunea sad
Dar e tare nervoasa, nu stiu de ce, nu stiu unde gresesc. TIpa cat o tine gura cateodata. Dupa ce se tzeste e vesela si ne jucam cam o ora, apoi nimic nu-i mai convine. Tipa si jos, si in brate si in legana, da din maini, picioare etc. Pana adoarme. Si cat doarme stau langa ea ptr ca asa reuseste sa doarma mai mult de 30 de min. apoi o luam de la capat.
voi ati avut perioade de astea??

ca sa nu mai zic ca alaltaieri seara, ptr prima data, a plans cu suspine. mi se rupea sufletul...

va pup pe toate.

Rose, ziceai la burtici de dintisori. e mult prea devreme ptr dinti...dar de curiozitate m-am uitat la gingiile ei si sunt ok. cred ca asta e caracterul ei. sad desi tot sper sa fie iar doar o etapa, ca doar a mai avut

Ultima oara a fost editat de be_happy (2013-08-04 12:39:39)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.