homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Despartire sau un viitor impreuna?


#1 2013-08-23 13:40:37

NiNon
New member
Inregistrat: 2011-11-02
Mesaje: 40

Despartire sau un viitor impreuna?

Buna, vin la voi fetelor cu o poveste ca la un preot/psihiatru prieten mai bun nu mas duce.
Asadar is in cumpana in privinta prietenei mele.
Pe scurt totul a inceput acu 2 ani si jumatate pe facebook in care a decurs cu discutii ca de obicei pe mess/skpye mesaje telefoane...ne-am intalnit cam la 1 luna ne-am sarutat cam la 3 luni dupa primele discutii am facuto prima oara cam la un an dupa , amandoi am fost virgini(eu aveam 26 de ani ea 20) tot timpul asta a fost frumos impreuna 90% din timp, restul au fost  mici certuri pe cam aceas problema si anume ca nu sunt langa ea tot timpul si nui acord tot timpul atentie si ca nu e pe primul loc in viata mea.
Eu lucrez ca manager IT la o firma ea este la facultate la iasi, cat timp a fost acasa am fost la ea aprope in fiecare zi sau cel putin de 4 ori pe saptamana din care week-end-urile le petreceam impreuna (ea sta la tara la 12-13 km de oras) am masina si nui o problema sa ne vedem
  La iasi cat a fost la facultate ea venea acasa odata la 3-4 saptamani in week-end sau vacante in rest mergeam eu la ea pentru ai mai aduce pachetul de la parintii ei si sa fim impreuna deci in medie cat a fost la iasi nu ne vedeam fizic in timp-ul saptamanai si un singur week-end daca se nimerea sa am treaba.
Toate au fost bune si frumoase ne iubeam mult si ne imparteam sentimentele...ea ma dorea foarte mult...incat o vreme se uita la rochii de mireasa inele de logodna si vorbea de casatorie si alte chestii...
 
  Am cazut deacord ca vom discuta de viitor dupa ce termina facultatea(3ani), pentru o perioada a inteles dar a inceput sa fie presata de mama ei care o tragea de limba si o punea sa ma intrebe pe mine ce ganduri am si daca am ceva strans (bani), din cate am observat mama ei este un pic cam materialista ,ea cand s-a casatorit sotul ei ia spus ca are apartament dupa nunta dar din cate mi-a spus prietena mea ea stia asta de inainte , ma rog nu am prea bagat de seama asa, dar la o discutie cu intre mame intr-un moment cand eu mi-am cumparat un joc PC si prietena mea s-a plans la mama ei , aceasta a sunato pe mama mea si din vorba in vorba ii spune lui mama ca ar tb sa strang bani si sa nu fiu dublicitar cu pritena mea si sa-i spun ce am de gand si ca ea cand s-a casatorit sotul ei a avut apartament si ca au vandutl pamant pentru ca fecerioul ei sa aiba si el un apartament pentru familia sa si chestii de genul...m-am simtit un pic prost si mi-au spus ai mei sa nu bag de seama ce vorbesc ei si sa fac eu ce stiu cu prietena mea , asa am si facut dar cu toate astea au mai fost inca vreo 2 conversatii intre mame in care mama ei a punctat pe departe cam aceleas lucururi...ma rog ei nu stiau nimic ca viitorul meu este asigurat din toate punctele de vedere...casa...masina...

   Ma rog am trcut peste...dupa un an de zile in care prietena mea a fost foarte posesiva am inceput sa ma indepartez pentru ca nu ma asculta ce imi doresc si eu , daca lipseam o zi de la ea sau doua zile la rand se supara si imi zicea ca no iubesc si certuri de astea micute care tineau cate-va ore , cel mai mult m-au deranjat ca vroia sa stau cu ea la telefon seara ...si la inceput nu ma afectat asa...dar in timp...sisteam oboseala la servici pentru ca stateam pana la 2-3 noaptea cu ea la telefon pana adormeam amandoi...

Cu timpul am facuto sa inteleaga ca am nevoie sa fiu odihnit la servici si mai am si eu nevoie de timpul meu ...ma rog la un moment dat simteam ca fac lucrurile din obligatie ca sa no ranesc/supar pe ea...a inceput sa intelega si a mers bine o perioada...pana cand ea nu a mai rezistat asa(siteam ca nui acord atentie) cei drept am vrut sa vad daca inca e langa mine daca ma indepartez de ea a fost un fel de test care l-am invatat de la ea in fond...in primul an am fost testat de ea si rastestat...dar dupa fiecare test ma iubea si mai mult ...m-am simtit eu ca un cobai asa dar am incercat sa nu pun la suflet...
Si s? trecut la durerea noastra...totul pana acu 3 luni de zile cand l-am introdus in grupul nostru de prieteni pe varul meu , care e mai mare ca mine cu 4 ani e un pic mai inalt mai slabut ma rog...am observat asa la inceut cum l-a privit...in timp am intrebato daca ii place de varul meu si ce parere are...zicand tot felul de lucururi bune despre el dar cu o oarecare indiferenta ce ma imbucurat...Am mai iesit impreuna si il privea cu un oarecare interes...iar intr-o discutie cu ea pe skype intr-o seara am intrebato daca il place si a zis ca da iar din vorba in vorba i-am povestit o fantezie cu ea cu mine si cu el care dupa cate-va zile imi zice ca a visat ca a facuto cu el...am ras amandoi si am ajuns la concluzia ca e doar in vis (la inceputul relatie mi-a spus si mie acelas lucru)...dupa cate-va zile la o disctie intre ei doi pe skype prietena mea i-a zis ca a visat ca a facuto cu el si bla bla bla...discutia mi-a aratato si mie.
  Am observat ca incep ca ei doi sa fie aproati si ma refer la privirii, discutii , comportament...cand mergeam la el sa vedem un film(eram mai multi) daca el a vrut mearga la magazin sa-si ia tigari si-a gasit si ea ca vrea serfetele umede...daca el avea treaba la bucatarie era si ea doar cu el pe motiv ca il ajuta....a avut o farfurie iutata la el...s-a tinut de mine ca merge sa ia de la el farfuria(ii spuneam lasa pui ca mergem acusi amandoi,m-am bagat la dus iar ea tup sus la el dupa farfurie (stam in acelas bloc, iar mama lui era acasa din fericire pentru ca de obicei el sta singur)

Toate astea mi-au dat de banuit...si am mi-am propus sa vad ce e de capul eu...in sensul sa vad daca cuvintele care ne le-am spus sunt adevarate...si anume ca ne ne vom despaartii nici odata si ca suntem sufletul pereche si sa imbatranim impreuna sa avem casa si copii nostrii...ea este pesti in zodiac este foarte visatoare cu lucrurile  romantice si sentimentele noastre...eu sunt capricorn imi place mai mult realitatea dar cu toate astea i-am demonstrat de foarte multe ori cat de mult tin la ea si de cate ori am facuto fericita toate asta zicandumi ea.

Asadar am inceput sa ma indepartez si sa le las loc ca sa zic asa...timp in care lucurile au progresat intre ei...in tot acest timp ea a inceput sa fie mai mofturoasa si nu la fel de ingaduitoare sa imi ofere mie mai mult timp liber(imi propunea ea ce sa fac) seara la 10-11 zicea ca se culca si ca sa ma culc si eu ca sa fiu odihnit...ma rog chestii de astea...
A venit un week-end in care l-am petrecut impreuna la piscina sambata, duminica am mers la casa la ei pentru a face un mini party impreuna (fiind ziua ei de nume) eram eu ea varul meu un pritean deal meu si prietena lui...la culcare...am dormit fiecare in camera lui ...lui varul meu ia lasat usa deschisa motivul fiind ca usa lui scartie si ii trezim parintii, pe a mea a inchiso cu toate ca am insistat ca nu...camera mea era langa a lui varul meu...si pana la ora 3 am auzit zgomotele de la mesaje la telefon inttre ei...
A venit luni ea a ramas singur pentru ca printii ei au plecat intr-o statiune....seara cand ii spunea sa plec ca e 10 , dupa statea de vorba cu el pe skype.
  Marti am fost la ea acelas lucru, miercuri am stat acasa eu venisem mai tarziu de la servici si eram obosit , am dormit si m-am mai jucat pe calc timp in care am stat si cu ea la telefon skype mesaje.
Joi am fost la ea acelas lucru , vineri la fel.
Sambata am venit de dimineata la ea , dansa pentru ca vrea sa slabeasca , dupa am inceput sa tai lemne pentru un gratar timp in care ea a udat gradina...am mancat amandoi si dupa ce am terminat am pupato si cand s-a ridicat de la masa am prinso de coapsa interioara usor dupa care in drum spre dormitor ca urma sa facem ceva tongue a inceput sa ma certe si sa ma ocarsca ca mi-a zis sa no mai prind tare si ca o doare si ca e iritata si nui mai tacea gura ca mi-a perit tot cheful de sex...i-am zis ca nu vreu sa mai fac ca mi-a perit cheful si s-a suparat...ne-am dus in dormit si am zis sa ne odihnim...eu am adormit ..ea a plecat de langa mine iar dupa juma de ora ma trezit...am stat amandoi la masa afara am inceput sa o gadil so pune...era suparata...si nu vroia nici o afectiunea din parte mea....eu am inceput sa ma uit la un campionat la un joc...timp in care am enervato si a zis ca am stat destul imrepuna azi si pot sa merg si eu acasa si m-am simtit alungat...n-am zis nimic stind de ea cu varul meu...ne-am pupat si am plecat oarecum suparati amandoi.

Duminica am mers cu ai mei la o piscina ...am sunato eu de diminaetza si am intrebato daca vrea sa vina cu noi...a zis ca nu ca e in oras deja ea si nu are costumul de baie si vrea sal astepe pe fratele ei sa vina dintr-o licalitate ca vrea sa vorbeasca cu el despre parintii ei...am zis bine...ziua a decurs...am mai vorbit odata la telefon si la mesaje...seara cand plec de la piscina imi da mesaj ca daca vreau sa vin la ea...am sunat-o si i-am zis ca dupa ce mai alungat ieri acu vrei sa vin la tine...iar in mometnul urmator ma opreste politia si imi da amenda ca vb la telefon...am mai vb la mesaje cu ea si a zis ca e vina mea si mi-a dat asa de inteles ca nui pasa...am fost mi-am platit niste rate si i-am dat mesaj daca vrea as iau ceva de mancare sa vin la ea sa mancam impreuna (stiind ca e singura si nu prea isi facuse mancare) ma sunat si imi zicea ca nu mai tin la ea ca nu sunt fericit cu ea si ea nui place cand nu comunicam si dau imporanta jocurilor si ea e pe locul 4 in viata mea...
  M-am dus la ea acasa si i-am spus sa imi spuna pe zile ce am facut impreuna...si a vazut ca singura zi in care nu am fost cu ea a fost miercuri in rest am stat impreuna...si am intrbat-o atunci cine e pe primul loc in viata mea...m-am ridicat si am plecat , m-am suita in masina ...ea  a venit si a vrut sa zica nu stiu ce dar s-a rasgandit si a zis ca "nu mai merge" si a intrat in curte.

Luni nu am vorbit deloc ... marti am sunato si am intrebato ce mai face si daca si-a gasit iubit (ca si o gluma) a zis ca nu si ca nu stie ce vb eu...miercuri am sunat-o cand plecam de la servici si i-am zis ca mie dor de ea si as vrea sa vin la ea...mi-a zis ca e cu prietena prietenului meu  (fiind si aia certati intre ei ) dar daca vreau sa vin sa vin(cu juma de gura) am zis ei lasa ...am mai vb putin si am inchis...
Joi o suna mama mea (mama mea o suna cand in cand si vorbesc) si ii da de inteles lui maicamea ca nu vrea sa ne ma impacam si atunci maicamea ii zice pai daca vrei sa te desparti din cauza lucuririlor astora atunci inseaman ca ai pe cineva...si ea ii spune ca nu nui despre asa vorba....dupa o sun si eu si o conving sa merg la ea sa vorbim...am fost la ea ..i-am promis ca o sa fie pe primul loc in viata mea si cu multe plansete si drama a acceptat sa ne impacam...am vazut pachetul de tigari si ea stie ca eu nu suport asta...a recunoscut cu a fumat cu prietena...a zis ca le lasa...
Trece vineri...sambata...duminic...timp in care i-am spart parola de skype (avand o adrsa secundara)...
  Duminica seara am vazut tot ce am vorbit ei...si pot sa va spun ca erau intr-o mare dragoste amandoi...cu o oarecare retinere din partea ei...in conversatii...

Nu am dormit toata noaptea....am fost diminetaza la servici mi-am luat concediu ....si am sunat-o ...i-am zis ca stiu totul dintre ea si varul meu iar cand termina edila cu el mai vorbesc cu ea...fiind adrenalina mare...nedormit toata noaptea...le-am zis si alor mei...si am zis sa merg si vorbesc cu tatal ei ...in drum spre tatal ei ...ea ma suna in disparre si mesaje...ii raspund si ii zic ca merg sa vorbesc cu tatal ei pentru ca am multe pe inima sa-i spun...a inceput sa-i tremure vocea si era pierduta toata...am ajuns am vorbit cu tansu..i-am zis doar despre varul meu ce fel de perosoana e si anume ca a mai avut 3 femei cu care a mai trait in concubinaj si lea dat cu sutul ,ca e cu 10 ani mai mare e ortodox(noi fiind catolici iar parinti fiind foarte religiosi nu permit asta) si ca eu am avut intentii foarte hatarite si serioasa cu fiica lui si ca viitorul meu este asigurat...in fond i-am raspuns la intrebarile care i le tot adresa lui prietena mea si o necajea...

In timpul asta cat vorbeam cu el a sunat ea in disperare si a sunat si mama ei pe el si a intrebat daca sunt acolo...Dupa ce am termiant cu taicasu m-am dus la ea...era foarte speriata si tremura...a intrat in masina si i-am zis sa imi spuna tot cu lux de amanunt...mi-a spus tot ...din care si ca....miercuri a facut-o cu el......simteam ca imi sare inima din piept...a inceput sa imi zica ca defapt acu stie la cine tine si ca pe mine ma iubesc si marea cu sarea....am vorbit cu cu maicasa ce am vb si cu taicasu...doar ca am fost mai pe un ton mai hotarator ...si i-am dat de inteles ca imi doream o viata impreuna cu fiica ei si ca viitorul meu este asigurat...nu a recunoscut ca ma facut dublicitar si atele...

Dupa am mai vorbit cu ea intr-o camera ...si i-am acceptat sansa lung rugata de ea ca sa ramanem impreuna...asta fiind luni...i-am zis sa-l sune si sa-i zica sa no mai caute ...dupa l-am sunat si eu si i-am zis ca eu de azi inainte nu mai am ce discuta cu el...si mi-a zis ca "da asa vrei ca sa afle toata lumea" si i-am zis da ,atat timp cat tu ai unjunghiat pe la spate eu injunghii prin fata...(nu vroia sa afle parintii lui acestea fiind cumatrii cu parintii mei)
Am dormit la ea...acu ea mi-a promis ca nu mai vorbesc cu el si ca vrea sa ramana cu mine...
In noaptea aia a mai vorbit cu el la telefon...eu abia a doua zi am realizat tot ce sa intampalt  si inca nu stiam daca am luat decizia corecta...
Am baut cafeaua impreuna si i-am ajutat la facut suc de rosii...care mama ei cand a vazut ca stau ne-a lasat pe amandoi sa facem in timp ce ea s-a invartit prin casa-curte si a facut mancare.
Seara am mers acasa...timp in care am monitorizato...si cred ca a utiat sau cine stie ca ii stiu parolele de skype...si a vorbit cu el dar mai mult la telefon....dupa care m-a sunat pe mine...
Luand concediu impreuna cu ai mei...am decis sa mergem intr-o statiune la munte ...am mers impreuna eu cu ai mei si ea...am petrecut 4 zile frumoase impreuna...prietena mea in timp-ul asta avand abonamentul la telefon blocat pentru neplata avand si o suma mare de bani de achitat si trebuia sa ii scoata din contul ei de economii iar in statiune nu prea a avut de unde si in tot acest timp a folosit telefonul meu...
  In tot acest timp observa ca aveam inima mara si imi zicea tot timpul ca ii pare rau si nu stie ce sa mai faca...
Luni ajunsi acasa si-a activat telefonul...totul a inceput sa fie care la inceputul relatie intre noi...dar de asemea...luni dupa ce am plecat de la ea si dupa ce o facusem a vorbit cu el...marti la fel...
Miercuri el a fost plecat dar am vazut in istoric pe laptop-ul ei ca l-a cautat cautandul pe invisible yahoo....
Ea nu stie ca ii stiu si parola la contul de orange...loc in care poti vedea istoricul convorbirilor si sms-urilor....
Ieri am fost amandoi la piscina....
Azi e vineri....inca nu stiu daca l-a mai sunat sau nu pentru ca se actulizeza dupa 72 de ore pe orange convorbirile...
Inca ma minte inca e sireata cu mine...pentru ca am intrebato daca a mai vorbit cu el si mi-a spus ca o singura data in care ia zis sa no mai caute si multe altele...o convorbire de 51 de minute , convorbire ce a lasato in log-urile telefonului celalte convorbiri cu el fiind sterse...

As vrea daca aveti bunavointa sa imi impartasiti parerile voaste...si daca aveti intrebari nu ezitati..
Va multumesc si sa aveti o zi frumoasa fetelor.
Scuze de greseli.

Offline

 



#2 2013-08-23 14:14:55

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Despartire sau un viitor impreuna?

mai, voi doi va aflati in stadii diferite de dezvoltare personala, aveti alte asteptari de la o relatie, de la parteneri.
ea e copila, vrea sa se prosteasca, n-are cum sa inteleaga ca dupa ce stai 8-9-10 ore la job nu vrei decat sa iei patul in brate smile si al meu vine obosit, fara chef, uneori nervos, dar nu ii reprosez ca n-are timp de mine si alte chestii de genul, inteleg, desi nu-mi convine smile

in fine, sa revenim smile

s-a culcat cu el si tu o ierti? pe bune? cam cat te poate iubi daca la prima tentatie a dat cu piciorul la relatia voastra? si iti mai pui inca intrebari asupra viitorului vostru impreuna cand esti perfect constient ca te minte? nu e prea ok ce-ai facut tu pe-acolo cu parolele, oricum, dar exceptand moralitatea faptului, macar e bine ca ai aflat.
nu e doar ea de vina, asta-i clar, dar putea sa se gandeasca de doua ori inainte sa faca ce-a facut si sa-si asume raspunderea.

intr-o vreme credeam si eu intr-o a doua sansa, dar acum mi se pare o simpla amagire.
daca acum, dupa ce ti-a jurat iubire vesnica si ce ti-a mai zis ea pe-acolo inca vorbeste cu el, cam cum crezi ca va evolua relatia pe viitor? eu zic sa pui punct si sa-ti vezi de viata.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#3 2013-08-23 14:27:37

Violete.Purpurii
Diamond member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2010-07-29
Mesaje: 32583

Re: Despartire sau un viitor impreuna?

ti-am citit tot postul, vorbesti foarte frumos, se vede ca esti matur.
avand in vedere ca eu am aceeasi varsta cu prietena ta, iti voi vorbi din toate punctele de vedere (femeiesc, varstic, dar si dintr-o experienta pe care am avut-o, pentru ca prietenul meu facea cam ce face prietena ta cu tine, numai ca intr-un alt mod)

in primul rand, e ceva diferenta intre voi, nu foarte mare, nu imposibila, dar e. foarte dragut ca ambii erati virgini. noi fetele, avem o perioada (zic eu pana-n 2o...depinde acum, poate sa fie si dupa) in care ne schimbam ft mult. ca gandire...si la un moment dat s-ar putea sa nu ne mai placa ce avem langa noi si sa fim atrase de altceva...
sa lasam un pic la o parte, parintii ei si parintii tai, indiferent de discutiile dintre voi, foarte bine ca stiu si ei cum stau treaba. dar tu la 26 de ani, cu putina experienta...stii ca ea inca mai are de copilarit, aventurat si etc...

in al 2 lea rand, tu trebuie sa fii mai categoric cu ea...in ceea ce o priveste discutiile cu varul tau. as recomanda sa rupeti orice legatura cu el...si ea sa rupa cu el! nu e frumos sa o urmaresti, dar stiu ca te roade hmm daca afla ca o controlezi se va simti atacata si inadusita! ai grija! iar varul tau intr-adevar de dovada de un om de 2 bani, ar trebui pus la punct. si indiferent daca e bine sau nu cu iubita ta in ceea ce va priveste relatia... nu poti sa stii ca poate pentru ea, varul tau ii va fi alesul si invers si asa a fost sa fie...
in ceea ce priveste sansa pe care i-ai dat-o, e ok. v-ati dat voua o sansa, inclusiv tie. pentru asta sa nu iti para rau. dar in aceasta perioada tu iti vei da seama daca ea merita cu adevarat sau nu eforturile tale... totusi, trebuie sa ai o discutie ft serioasa cu ea, sa o intrebi ce vrea de la viata...ce are de gand cu tine, ce are de gand cu varul tau...si sa-i spui ca nu iti place sa joace teatru si nici sa fie duplicitara cu tine. impreuna poate veti ajunge la o concluzie mai buna si tu vei fi mai linistit. atat timp cat nu discuti cu ea, tu aduni frustrari si nu o sa va fie prea bine pe viitor.
daca mai e ceva de salvat, poate poti s-o faci acum, avand in vedere ca te vedeai pe viitor cu ea.

succes, si sa nu uiti ca ea e la o varsta care nu o ajuta si nici avantajeaza in situatia respectiva. eu una, nu m-as duce la varul lui al meu sa-mi pun poalele in cap!

Offline

 

#4 2013-08-23 14:27:51

NiNon
New member
Inregistrat: 2011-11-02
Mesaje: 40

Re: Despartire sau un viitor impreuna?

Parintii nu stiu ca noi am facuto sau ca ei au facuto...MI-a zis ca tine asa de mult la mine ca e dispusa sa o fac si eu cu una daca asta ma face sa ma simt mai confortabil in relatia cu ea...

Am uitat sa zic ca in ziua cand eu am fost cu ai mei la piscina si ea mi-a spus ca e in oras si  asteapta pe fratele ei ...era cu el...

Yoyolina...astept sa inchei saptamana asta si sa va convorbirile...daca inca vorbeste cu el...ii spun ca stiu ca inca vb cu el si Adio...

Ai mei mi-au spus de multe ori ca mai sunt si alte fete...

Offline

 

#5 2013-08-23 14:32:17

Violete.Purpurii
Diamond member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2010-07-29
Mesaje: 32583

Re: Despartire sau un viitor impreuna?

sunt fete, si tu trebuie sa ai in vedere ca esti la o varsta la care cred ca iti doresti o familie. cu o fetiscana ca ea iti va fi greu sa tii pasul tongue

ei parintii nu stiu?! ca nu au auzit din gura voastra e altceva. sigur ei cred ca atunci cand ii duci pachet fiica'sii mergi sa o managai pe frunte si s-o lasi sanatoasa chicot

Ultima oara a fost editat de Violete.Purpurii (2013-08-23 14:38:21)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2013-08-23 14:37:13

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Despartire sau un viitor impreuna?

Hai ma... Cunosc n fete casatorite mult mai timpuriu decat varsta ei si nu s-au apucat de copilarit, aventurat dupa o relatie serioasa.
Iar cele care au facut-o, cam asa au si ramas.
Ce vreau eu sa spun e ca nu varsta contribute aici cat personalitatea, principiile, felul ei de a fi.
Asa e ea, mai imorala sa zic, si nu poti avea pretentii la una de-asta sa-ti fie fata de casa daca o iei de nevasta.
Iar tu ai iertat-o muuuult prea usor.
Daca e in stare sa insele si sa accepte sa fie inselata atat de usor spune multe(lucruri negative) despre ea.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#7 2013-08-23 14:37:55

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Despartire sau un viitor impreuna?

Eu, una, n-as putea sa iert infidelitatea partenerului, adica, daca nu ma mai vrea, ne despartim amiabil si se duce la cine vrea, nu sa ma "injunghie" pe la spate. imi pun increderea in el si lui nici ca-i pasa (punctul meu de vedere)
Cu toate ca prietena ta are doar 20 de ani si nu-i suficient de matura sau cel putin nu la fel de matura ca si tine, nu cred ca asta este o scuza, ce daca ai 20 de ani? poti face orice ca te scuza varsta? Nici vorba. Si eu cred ca, daca te-a inselat odata, ce ar opri-o sa te mai insele o data? constiinta? De unde? ca ti-a jurat ca nu mai vorbeste cu varul tau si tot il cauta ...

Depinde cat poti tu sa ierti de mult si cum reactionezi in situatii de astea, dar eu consider ca odata greseala facuta, a doua vine mai usor, doar prima e mai grea de finalizat...
Gandeste-te bine ce vei face, pentru ca, la urma urmei, e viitorul tau si daca acum nu poti avea incredere in ea, crezi ca mai tarziu vei putea avea? Ce te face sa crezi ca nu te va insela iar?
E important sa stai sa cantaresti bine lucrurile ca sa stii ce sa alegi sa iti fie tie bine, in primul rand.

Si eu am 20 de ani si nu mi se pare ok ce a facut prietena ta. Pentru mine infidelitatea e o greseala de neiertat. N-as putea ierta asa ceva, in schimb alte persoane ar trece peste. Sunt oameni si oameni. La fel cum altii inseala cu atata usurinta si altii nu ar putea concepe asa ceva.

Sper sa ai puterea sa decizi ceea ce e mai bine pentru tine si pentru linistea si fericirea ta!

Offline

 

#8 2013-08-23 14:40:34

NiNon
New member
Inregistrat: 2011-11-02
Mesaje: 40

Re: Despartire sau un viitor impreuna?

In septembrie urmeaza sa vb cu seful meu ca ea sa vina in practica la noi sa invete cum e la servici si in domeniul ei...nu stiu daca asta e motivul care sta cu mine acu si se comporta frumos...
Saptamana asta am stat cu ea si va spun cu mana pe inima cu nu i-a lipsit nimic...cu toate asta tot mai tine lagatura cu el...ea este o fire posesiva, razbunoatoare, nu prea accepta sa ii se zica ceva ce nui convine, naiva, suparacioasa...dar tot oadata e inteligenta silitoare iubareata constincioasa in unele chestii si atelee...si da am dat si vina pe varsta ei asta mi-au spus si parintii ei si ai mei...
Nu as vreau sa dau cu picioarul la timpul care l-am avut impreuna si momentele de iubire...i-am cerut prietenia cu un inel...si multe alte lucrurile frumoase asa cum se faceau odata...cea ce i-a placut foarte mult ei...am avut foarte multe rabdare cu ea si incerc sa ii explic cum sunt stau defapt lucrurile..le intelege usor usor...
Ai ei tin la mine ..si ai mei tin la ea...

Stiu ca am gresit ca m-am indepartat de ea si a simtit asta ...dar asa am vazut cum cine am deaface ca daca se intampl asta cand eram casatoriti...tin la ea si la ce am avut intre noi si cred ca putini au avut asemenea momente....astept ca timp-ul sami arate calea...

Ultima oara a fost editat de NiNon (2013-08-23 14:44:29)

Offline

 

#9 2013-08-23 14:50:45

NiNon
New member
Inregistrat: 2011-11-02
Mesaje: 40

Re: Despartire sau un viitor impreuna?

pinkyutza a scris:

. Pentru mine infidelitatea e o greseala de neiertat. N-as putea ierta asa ceva, in schimb alte persoane ar trece peste. Sunt oameni si oameni. La fel cum altii inseala cu atata usurinta si altii nu ar putea concepe asa ceva.
!

A zis ca era foarte confuza nu stia ce sa faca iar varmiu i-a spus ce isi dorea sa auda si tot tacamul...

Varul meu i-a trimis mesaj si spune ca ii pare rau de tot ce se intampla ca era dispus sa renunte la mine la mine pentru ea si ca cel mai rau ii pare ca m-a ranit pe mine si sper ca sstiu ce faca am langa mine si ca a s-a ceratat tare si cu ai lui ...

Offline

 

#10 2013-08-23 14:53:55

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Despartire sau un viitor impreuna?

ce treaba au parintii vostri in toata chestia asta pana la urma? tu esti "om mare", varu-tau la fel, hai ca ea e inca in intretinerea parintilor... de ce trebuie sa stie ei de problemele voastre? chestia asta e intre tine, ea si varu-tau.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#11 2013-08-23 14:55:25

Violete.Purpurii
Diamond member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2010-07-29
Mesaje: 32583

Re: Despartire sau un viitor impreuna?

el ca un var de valoare ce ti-e, nu trebuia sa se dea la gagica ta, mai mica cu 10 ani ca el si nici sa-i accepte avansurile
atunci ea nu mai avea ce sa auda de la el.
si nici ea, nu trebuia sa si-o puna cu var'tu. ce principii de viata are? macar de era altu'

Offline

 

#12 2013-08-23 14:55:53

NiNon
New member
Inregistrat: 2011-11-02
Mesaje: 40

Re: Despartire sau un viitor impreuna?

Violete.Purpurii a scris:

nu e frumos sa o urmaresti, dar stiu ca te roade hmm daca afla ca o controlezi se va simti atacata si inadusita!

Stiu ca nu e frumos ...puteam sa o urmaresc de foarte mult timp...dar am zis ca si tine...nu e frumos si am obraz...

Si nu trebuie sa afle...o iau de manutza si ii spun sa mergem la orange sa imi arate desfasuratorul...pentru ca dupa toate astea ne-am promis unul altuia sinceritate...

Offline

 

#13 2013-08-23 15:04:58

bebemic11
New member
Inregistrat: 2012-11-02
Mesaje: 24

Re: Despartire sau un viitor impreuna?

NiNon a scris:

Violete.Purpurii a scris:

nu e frumos sa o urmaresti, dar stiu ca te roade hmm daca afla ca o controlezi se va simti atacata si inadusita!

Stiu ca nu e frumos ...puteam sa o urmaresc de foarte mult timp...dar am zis ca si tine...nu e frumos si am obraz...

Si nu trebuie sa afle...o iau de manutza si ii spun sa mergem la orange sa imi arate desfasuratorul...pentru ca dupa toate astea ne-am promis unul altuia sinceritate...

am trecut si eu printr-o situatie similara cu al meu...si nu am deposit momentu nici acum,daca doresti sa vorbim scrie-mi pe email,corynushb@yahoo.com....sa nu se supere nimeni ca am facut asta...

Offline

 

#14 2013-08-23 15:14:54

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Despartire sau un viitor impreuna?

Ninon, promisiunile sunt vorbe-n vant. faptele sunt cele care conteaza...

Tu ce ai vrea sa faca ea? ai iertat-o atat de usor, cu conditia sa nu mai vorbeasca cu el?

Offline

 

#15 2013-08-23 15:24:56

NiNon
New member
Inregistrat: 2011-11-02
Mesaje: 40

Re: Despartire sau un viitor impreuna?

Am zis ca ii dau o sansa...dar tot odata nu inseaman ca ne-am impacat pe bune...

Offline

 

#16 2013-08-23 15:34:30

NiNon
New member
Inregistrat: 2011-11-02
Mesaje: 40

Re: Despartire sau un viitor impreuna?

Pai cam asa simtim acu...ca e ca la inceput...si 80% sunt dispus sa sterg cu buretele...dar cand vad ca inca vorbeste cu el...imi frange inima de fiecare data...astept zilele astea si am sa iau o decizie...vroiam doar sa vad parerile voastre...si va multumesc mult inca odata.

Offline

 

#17 2013-08-23 15:54:54

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Despartire sau un viitor impreuna?

offtopic Da, sterse de pe calculatorul respectiv poate. Dar toate incercarile, etc, sunt logate undeva pe serverele lor, iar daca ea depunea o plangere, puteai fi acuzat


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#18 2013-08-23 15:57:37

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Despartire sau un viitor impreuna?

Si eu zic ca si subsum. Iti vei aminti la fiecare cearta ca te-a inselat, vei fi dezamagit si tot asa...
Daca esti hotarat sa stergi cu buretele ce s-a intamplat, sterge si din vorbe, adica sa nu ii reprosezi asta in momentele de cearta. Uita tot si ia-o de la capat.

Offline

 

#19 2013-08-23 16:35:56

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: Despartire sau un viitor impreuna?

Dar in tot acest timp in care ati vorbit despre viitor ea ti`a spus ca ar vrea sa se casatoreasca cu tine sau doar ai intuit pe baza relatiei pe care o aveai ? dupa cum spui tu (si ce am inteles eu ) e doar ca parintii ei doreau sa se asigure ca se casatoreste cu cineva care are ceva sa ii ofere sa zic asa si ma refer aici din punct de vedere material.

Eu nu stiu cum poti ierta pe cineva care te inseala chiar inainte de o posibila nunta.Si in plus te mai si mine cand spune ca nu a mai vorbit cu el cand tu deja sti asta.Bafta iti doresc.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.