homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Prezervativ rupt .


#1 2013-09-05 12:16:11

Eliii
Membru
Inregistrat: 2013-09-05
Mesaje: 1

Prezervativ rupt .

Buna ziua. Am 17 ani. Eu si prietenul meu am avut contact sexual.Ne-am protejat insa a intervent o problema : s-a rupt prezervativul.Era rupt intr-o parte putin ,si o cantitate mare era in pat. Imediat dupa m-am dus la toaleta,am urinat .Am observat abia dupa si suntem panicati. Stiu ca in mod normal sunt destul de multe sanse de sarcina, insa eu am probleme cu mentruatia, nu vine regulat, ultima fiind acum 2-3 luni.( asa vine de obicei la interval de 3 luni)Am facut ecografie acum ceva vreme si nu sunt chisturi, totul cica e in regula,dar chiar si asa nu e regulat. Ce sanse ar fi sa raman insarcinata? Voi efectua oricum un test de sarcina dar pana atunci vreau sa stiu ce sanse sunt.

Offline

 

#2 2013-09-05 12:29:37

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Prezervativ rupt .

Nimeni nu iti poate spune care sunt sansele pentru ca ai mentruatia foarte neregulata. Sanse sunt si asta ar fi fost bine de stiut imediat dupa, ca sa iei pastila de a 2 a zi. De acum nu poti decat sa astepti. Succes si sa auzim de bine! wink


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#3 2013-09-06 08:50:27

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Prezervativ rupt .

intrebarea e cand a avut acel contact? ca parca pastila aia se lua in maxim 72 ore


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.