homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ma ajuta si pe mine cineva?


#1 2013-09-06 17:46:06

izuca_79
New member
Inregistrat: 2008-07-01
Mesaje: 53

Ma ajuta si pe mine cineva?

Buna fetelor!
Am si eu o nelamurire si as vrea daca puteti sa na ajutati cu un raspuns....
Cu 2 luni inainte am facut un chiuretaj deoarece am avut o sarcina oprita din evolutie...Am scris eu despre asta ceva pe forum....
Am ovare polichistice,iau siofor de m bine de un an de zile....
Problema este ca dr vrea sa-mi faca stimulare ovariana,mi-a dat cycloproginova pt o luna si am luat si acid folic.Azi am fost la eco(a doua zi a menstruatiei) si stiam ca am un chist de cca 3cm si acum a crescut la 4cm si un pic....dr a zis ca nu poate continua cu stimulare ovariana ca ar insemna ca acest chist sa se dubleze....asa ca mi-a dat inca 2 luni cycloproginova in speranta ca se va micsora.....Problema este ca eu am uitat sa-l intreb daca mai iau sioforul si acidul folic in astea 2 luni de tratament...
Voi ce spuneti?I-am dat un mail dr-ului dar inca nu mi-a raspuns,asa ca am apelat la voi poate ma puteti ajuta....
Va multumesc!

Offline

 



#2 2013-09-06 23:53:02

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Ma ajuta si pe mine cineva?

eu zic ca poti lua in continuare siofor si acid folic , dar cel mai bine astepti raspunsul dr. tau.  smile  succes! si da, daca ai chist nu se face stimulare ovariana  wink


.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.