homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28-16


#286 2013-11-18 20:10:30

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Garga rotfl si eu fara spalat geamuri ca nu am avut solutie. A fost acum si mi-a luat tata, dar nu mai am vlaga sa le sterg. Sunt toaaate manute si mancare si vai si-amar, dar cred ca le las pe maine..

Saracutu Stef sad offffffff. Eu sper sa nu mai fiu nevoita sa il vad asa niciodata!


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 



#287 2013-11-18 20:58:08

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Vai, ce tuseste Nati! sad
E ruptă de oboseală şi nu se poate odihni. Şi ?n noaptea asta suntem singure, tati răm?ne la ţară. Azi e 2 şi m?ine 1, ar ?nsemna să vină la la 3 dimi şi la 7 să plece ?napoi...


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#288 2013-11-18 21:36:48

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

nasol, Katey sad sa aveti o noapte cat mai usoara!

Deno, la Stef nu a fost asa grav cum povestesti ca a fost la Yannick, dar tot a sangerat putin,, s-a umflat, a suferit tare sad  e groaznic sa-i vezi asa.

noapte buna, mamici. incerc sa-l adorm pe Stef si apoi merg la praji restanta.

Offline

 

#289 2013-11-18 21:40:31

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Of, Garga, si Stef a patit.o? supa

Noi ne uitam la Masterchef si Topchef spranceana


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#290 2013-11-18 22:08:06

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Of Garga saracul. Yannick nu s-a umflat, dar pe interior e urat.
Si cat sange i-a putu curge doamne... Si voia suzeta, care era plina de sange nu reuseam sa-l curatam, ii cugea sangele pe piept de pe suzeta, groaznic grater nu vreau sa-mi mai amintesc ca am plans ieri de m-am uscat.

Janis cred ca corbim de 2 retete diferite.
Eu asa am facut: http://www.divainbucatarie.ro/cornulete-cu-nuca/


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#291 2013-11-18 22:08:09

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

si noi ne uitam la Master Chef.

Multumesc pentru parerrile in ceea ce priveste mierea.

Garga sa se faca bine buzita lui Stef cat mai repede. ce frumos te a chemat el hjarta

Apropo, mamici voi de cand  ati inceput sa le dati bebelusilor mandarina sau portocala? de la 1 an? sau mai devreme? Mancau D si M. mandarine si dadea cu manuta si A  cred ca vroia, i am dat si a luat o bucatica mica a supt o. i a placut. eu deocamdata ii dau doar mar copt si cu banana. si iaurt cu banana uneori.

Deno horror. saracul Yannick! sad    kram

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2013-11-18 22:09:22)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#292 2013-11-18 22:14:19

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Like de la 1an caci sunt exotice

Deno le stiu si pe alea.dar ale mele sunt mai bune si mai ieftine lol


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#293 2013-11-18 22:28:59

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Like puss

Janis lol mie mi se par ieftine rau, am cheltuit vreo 7 euro pentru ele si mi-au iesit un lighean, 3 zile mancam din ele lol


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#294 2013-11-18 22:45:15

Reina
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 3881

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Mamici puss

Like eu inca nu i-am dat portocale, mandarine
Si noi suntem cu tuse de vreo 2 sapt , tot astept sa ii treaca sa ii fac vaccinul , a stat acasa cu mama.nu credeam ca o sa il tina atat , i-am facut doar aerosoli cu adrenalina + sirop de tuse . Am o dr care nu da antibiotic una doua, pai dc ma duceam la altul imi dadea pana acum..
In rest servici, timp zero
Va pup


Mamica de 2 pui scumpi

Offline

 

#295 2013-11-18 22:50:56

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Ce mi-as dori si eu sa fac ceva curatenie , alta decat la suprafata... . Nu-mi inchipui cum puteti face voi cu copiii in casa; cand ma apuc sa fac eu, al meu incepe sa faca numai prostii. E mare aventura pana reusesc sa spal niste vase si sa toc legume.

Garga , off! Copilul meu e expert in spartul buzelor;le-a avut rupte in toate felurile,umflate atat de rau incat aproape ca se uneau cu nasul. E dureros sa i vezi asa suferind. Ma bucur mult ca cere singur papa,chiar daca e vorba de caramea.

De cateva zile,vorbeste fi-miu toate alea. Vorbea el si pana acum,dar acum turuie incontinuu. La culcare ma intreaba de zeci de ori unde e tacsu (desi daca nu e tura de noapte il culcam impreuna), numai sa i spun ca nu stiu si el sa-mi raspunda:mami, tati e acolo!! Mi-e frica de perioada cu de ce!

Ultima oara a fost editat de smart lady (2013-11-18 22:53:59)


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#296 2013-11-18 22:58:03

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Smart e cu maaaari aventuri si la noi, dar e mai mic si nu stie atatea. Insa tot legat de piciorul meu e si ma tine de pantaloni, efectiv nu pot inainta ca il dau jos.
Am noroc cu alea 3 min cat se fataie in fata desenelor, apoi ii caut ceva reclame, si restul fac cu el in brate. Sunt rupta de spate.
Restul cand doarme. Daca e tacsu, e parfum. Sau tata. Se joaca cu el si eu fac.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#297 2013-11-18 23:07:45

als
Sr. member
Inregistrat: 2011-04-26
Mesaje: 1077

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Bravo Stef! Garga inregistreaza progresele facute si ai rabdare multa. Vor urma si altele.
Imi pare rau de accidente. Si  noi suntem la capitolul asta si ne=am julit usor nasul. Sper sa nu mai urmeze si altele.


mami de fetita mare, Erica-Maria
si surioara mica Ema-Gabriela

Offline

 

#298 2013-11-18 23:15:44

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Am inteles mamici.cu mandarinele sau portocalele. ma gandeam eu ca dupa un an. nu mai tineam minte.

Eu am mare noroc ca ai mei copii mai stau si singuri , ma mai lasa sa fac cateceva dar tor curatenie de suprafata fac. cand ma gandesc cat jeg o fi acolo unde nu ajung sa fac curat ma ia o stare de stres. ca nu pot eu sa fac ca lumea. amm de gand sa gasesc o femeie pentru curatenie sa mi faca CALUMEA sa fiu si eu multumita de cum arata casa.
Deocamdata A. sta destul singura pe burtica se joaca roade jucariile..am noroc ca nu prea o tin in brate mult. am obisnuit o asa, insa sa vedem pe viitor..ce ma asteapta.
V a dati seama , am avut timp sa fac ieri o budinca cu brnza si stafide la cuptor si supa..a foost de vis sa fac si eu ceva bun.

Deno ce semiluni deliciioase ai facut! kram  drool  cum mai e Yannick cu buzita? mama, il tii atat de mult in brate...oau , cred ca te rupe.

Garga ce praji faci? as manca o negresa dar nu stiu cum se face. cine a mai facut? mi e poftaa


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#299 2013-11-18 23:15:57

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Eu nu stiu de ce unii copii sunt atat de dependenti si cer absolu toata atentia, caci imi aud urechile la locul de joaca niste chestii total sf: mamici care fac nespe feluri de mancare si prajituri, casa luna,uitat la telenovela nu stiu care, pen sat,epilat plus baut cafea cu vecina. De una stiu sigur ca nu-si lasa copilul sa planga doar sa-si faca treaba si tot reuseste sa le faca. Cica in tot timpul asta copilul mail mare cu vreo 2 luni ca al meu se joaca langa ea sau se uita la desene. Eu nu-mi inchipui cum o fi sa fie asa. A venit asta seara in vizita prietena lu' fi-miu de 3 ani si a ramas tacsu masca de cate jucarii are fi-miu. Si zicea fastacit ca ei nu au atatea si cand vom veni in vizita, vom fi dezamagiti de cat de putin au. Sa i mai spun ca degeaba le are ca lu' fi-miu nu-i pasa de ele? Fetita asta este foarte cuminte si linistita pe langa all meu,isi ingrijeste jucariile bine. Al meu ,daca i se pune pata pe ceva, le face praf.


Like eu de-aia nu m-am uitat la link big_smile . Negresa buna e la laura sava. Daca vrei una rapida si fara mari pretentii,gasesti daca gugalesti una la stilul meu de viata , sau asa ceva. Asta merge asa, ca sa fie si se face super us or.

Ultima oara a fost editat de smart lady (2013-11-18 23:24:56)


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#300 2013-11-18 23:37:24

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

oh, Smart. acum cateva zile ma duc eu la copilul meu sa vad ce mestereste de e asa liniste si gasesc explicatia cand zaresc mormanul de bucati de masinute. a avut un set d-ala de  masinute de plastic, ieftine si proaste. a desfacut una, a vazut ce simplu este si le-a rezolvat pe toate lol din pacate strica tot ce se poate strica si dupa caz urla sa reparam sau le duce la gunoi. apropo, azi a muscat din paiul de la cana de apa a zis ca s-a stricat si mi-a sugerat s-o arunc la gunoi. mai bine nu prindea ideea cu gunoiul tongue
si la noi e o aventura cu facut a orice. dar are si zile mai bune ( cum a fost azi) sau momente mai bune macar. dimineata eu bag mare cu curatenia si atunci este si el cel mai linistit.

ce bune trebuie sa fie cornuletele alea!!! de-as scapa la ligheanul lui Deno as face prapad rotfl

like, o praji cu visine am facut.
dupa un an i-am dat  si portocala si banana.

Offline

 

#301 2013-11-18 23:42:42

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Si eu garga lol parca ma doare burta de dulce cand ma gandesc cat as manca lol

Fete pricepute : untul din reteta asta poate fi inlocuit cu ulei? ( ca laptele stiu ca il inlocuiesc cu lapte de.migdale)
http://www.retetecalamama.ro/retete-cul … eteta.html
Checul facut de mine nu avea dinastea..eu faceam ala simplu ca pandispanul.dar asta suna pufos...

Garga mie mi se pare super ce a facut stef.nu tb sa il compari cu niciun copil,sti ca e al tau si e special.progresele sunt enorme si ar tb sa te mandresti pt realizare .ca tu ai lucrat cu el...

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2013-11-18 23:46:47)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#302 2013-11-18 23:47:14

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Janis poate fi inlocuit, grasime sa fie. Eu inlocuiesc uneori si imi iese la fel.

Daca vrei chec bun iti dau eu cea mai simpla reteta si este suuuper pufos.

Intr-o tava mica ca sa iasa inalt, sau tava de chec, dreptunghiulara.
6 oua, 6 linguri de apa, 12 linguri de zahar, 12 linguri de faina, 1 praf de copt.
Bati albusurile impreuna cu apa, apoi zaharul, apoi pui galbenusurile, apoi faina cu praful de copt si dai la cuptor.
Daca vrei si cioco prin el pui, sau visine sau stafide, ce vrei tu.
Este fff bun.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#303 2013-11-18 23:48:29

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Daaa,si al meu e pasionat de aruncatul la gunoi. La mine e simplu: nu e langa mine si e liniste total a? E sigur in debaraua cu sculele lu' tacsu unde face prapad cu suruburi,cuie, chei si tot felul de unelte. E un loc unde nu am cum sa fac curatenie ,ca ce e acolo e rezultatul a nespe ani de agoniseala de scule pt masini&co. Orice scula e necesara in oras se gaseste in debaraua sotului. Aaa si vasilina pe usi,pereti si unde-i mai scapa mana forgetit
Si al meu dezmembreaza or ice masina


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#304 2013-11-18 23:51:09

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

mamici  wave

lui S i-am dat portocale/mandarine pana intr-un an si a mancat, lui B i-am dat acum de la 1 an si ceva pt prima data citrice si nu ii plac, nu le accepta ca-s acre. imi pare rau. zicea lumea sa ii dau de mic sa il invat cu gustul, eu nu si nu, fac "ca la carte". Eu i-as da mai devreme de 1 an si vad ce si cum, daca il doare burta sau ceva nu ii mai dau si astept insa daca nu... de ce sa il privez.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.