homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28-29


#533 2013-11-21 17:02:27

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

timean86 a scris:

Adina, dar de ce conteaza ?

conteaza daca am folosit eu, sa ma corectez, in rest chiar nu ma intereseaza
am vazut ca , ulterior a scris cine, dar gandeam ca poate mai e si altcineva ....

visele nici eu nu prea retineam inainte , dar uite ca pe asta l-am retinut, desi nu as fi vrut, a fost prea violent si m-am trezit si brusc.

gata fug sa-mi iau copilul de la gradi, mama e o ceata de nu poti respira si plecam si pe jos acasa ca sotul are o treaba si nu ne poate duce....

Ultima oara a fost editat de adinagrig (2013-11-21 17:03:22)


9 ani de copilarie ....

Offline

 



#534 2013-11-21 18:02:35

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Garga, pe mine ma enerveaza asa de rau cand ma musca. Ioi, simt ca imi pierd controlul in momentul ala, alalta seara m-a muscat atat de rau ca am si iesit afara la aer lol

Am fost la cumparaturi, si-am calcat intr-un mare kkt, am mai si alunecat de era sa ma rastorn cu cracii-n sus disperat

Of, maine avem musafiri mai multi si trebuie sa fac mancare...
Cica oua umplute, rulada pufoasa cu crema de branza, tarta cu sunca, porumb si cascaval, si felul 2 lasagna. Aa si praji, creme a la creme.
Cref zerooo.

Pana ma apuc e mai greu, c-apoi "totul va merge lin" (pentru cunoscatori) lol


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#535 2013-11-21 20:06:57

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Azi, fiind sarbatoare si neputand sa fac mare lucru , am facut ordine in sifoniere,cu copilul in gramezi de haine se juca cu margele si xurele lol

Like, da, putin si des, parca inca suntem bebelusi mici roll

Janis, eu nu m.am verificat iar cand te.am citit a sunat atat de cunoscut mie smile dar dacascriu cu un ochi la tigaie si unul la gae e posibil sa fi scris asa,nu contest ؛)

Mie nu.mi vine sa corectez aici pe forum, cu toate ca ma mancau degetele cand citeam de exemplu "mi.ar place" in loc de "mi.ar placea" pentru ca nu stiu cum reactioneaza lumea la astfel de aspecte (corectarea gramaticala)


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#536 2013-11-21 20:10:47

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Doamne fereste, deno, lol nici la Craciun si Rev nu fac atatea

Offline

 

#537 2013-11-21 20:24:06

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Pass, am fost si noi invitati la ei sapt trecuta si au facut mult mai multe lol
Macar la jumatate inaltime sa fiu si eu..am pregatit lasagna, ruladele, tarta. Acum fac praji, si maine ouale dac-oi mai avea chef...
Am avut noroc ca au dormit baietii, a fost asa liniste, numai eu si oalele lol


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#538 2013-11-21 20:25:37

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Denoo rotfl  ce ma faci sa rad rotfl2  big_smile  ai de lucru  nu gluma big_smile  sa ai spor  , sa poti sa termini destul de repede si cu Yannick pe langa tine...mama..si nu faci orice. eu n am facut niciodata oua umplute tongue  nici rulada din aia, nici..nici..nimic din ce spoi tu acolo lol  sunt zero in Buc lol ma mir ca mai suporta sotul lol fac mai mult supe crema, ciorbe gratar..din astea.

Stiti ce mananc?b m am bagat la o punga Viva cu ciocolata. dupa un kinder bueno...ce negresaa.. rotfl mi am luat gandul

Maje rotfl   da dar o sa doarma si el asa , o sa vezi. smile   vrea sa mearga in picioruse , nu?  ooo ce tare! si eu vreau sa ajung la momentu alacu Ana!


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#539 2013-11-21 20:51:17

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Mamici puss

Maje, Sara de cele mai multe ori inca doarme 40-50 de minute la fiecare 2 ore. Dar are si zile cand doarme cate 2 ore legate, tot la 2-3 ore. Sau zile ca azi cand a avut doar doua somnuri de 30 de minute fiecare.

Offline

 

#540 2013-11-21 20:52:32

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Deci, mie ouăle umplute mi se par simplu de făcut. ?n afară de faptul că e migaleala astea ştiu sigur că-mi ies rotfl .
Deno, din ce faci umplutura?


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#541 2013-11-21 21:22:39

Rose
Hero member
Inregistrat: 2007-08-30
Mesaje: 2547

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Salutare!
Am iesit azi la plimbare cu manduca, dupa ceva vreme si mi se pare foarte stransa in partea de jos, peste fundul lui bebe...Am ladsat bretelele mai largi si rezultatul a fost ca bebe statea lasat pe spate , dar in partea de jos totstrans mi se parea. Are cineva idee unde gresesc?
...ma apuc sa citesc din urma... vad ca azi a fost ora de gramatica... smile
...pe mine ma enerveaza cand se spune "servici" in loc de "serviciu"
...va multumesc pentru urari, fetelor! kram
...eu am aparat de aerosoli Laica cu ultrasunete, e foarte silentios, dar tot degeaba, ca vede masca si urla

Ultima oara a fost editat de Rose (2013-11-21 21:30:33)


21.04.2013 -  bebic Bebe Chitaila
www.pisicamov.ro

Offline

 

#542 2013-11-21 22:15:11

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Like lol
Chiar nu am facut chestii complicate. Rulada aia e prima data cand o fac si eu. Dar e foarte foarte buna.
Lasagna e cu foi gata facute, doar am facut sosul bechamel ca si bolognese l-am cumparat, unde ma apuc sa fierb sos 3 ore cu y pe langa mine..
Tarta cu umplutura iar e cu foile cumparate, doar le-am pus laolalta.
Prajitura ce mi-a luat mai mult.

Kate, la oua umplute te referi? Galbenusul+pate de ficat+ putina smantana si sare.
Deasupra maioneza cu smantana si sare.


Am terminat toateee, si putina curatenie, 4 ore mi-a luat, dar si ce ma doare spateleeeee sad


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#543 2013-11-21 22:20:31

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

buna fetele,

eu am culcat copii si ma uitam pe sit-uri sa vad ce reduceri sunt,dar preturile nu par prea atragatoare
am mai facut un articol,poate am noroc si mai prind un job
azi am fost pana la biserica am impartasit copii,desi nu aveam in plan,au primit de la preot niste chifle si C a mancat-o pe toata si nu a mai vrut mancare acasa
D iar a facut febra ,ieri am uitat sa ii dau antibioticul si cred ca la intors
de cand s-a imbolnavit este lipit de mine,vrea numai in brate mai ales seara
azi in penny a inceput sa faca crize ca vrea nu stiu ce masina,i-am zis ca dc nu inceteaza iesim afara si drept urmare l-am scos afara unde s-a potolit
are din ce in ce mai multe faza din astea
de dimi a urlat ca i-am dat jos ciorapi ca sa ii pun dresul pe el,degeaba i-am explicat, l-am imbracat cu dresul peste ciorapi big_smile
la masa vrea sa stea doar langa mine sau la mine in brate,sa ii dau eu sa manance
sper sa ii treaca


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#544 2013-11-21 22:22:37

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Sotul meu se tot uita de o saptamana incoace sa vada preturi la Samsung S3, numai si numai la asta se uita si acasa si la serviciu si acum ii promisei ca stau cu el pana la 00.00, ca ii venii somn si asteptam impreuna sa inceapa Black Friday disperat

Be, ce bine ca si-a marit ciclurile de somn. Astept si eu, cand o veni roll

Mie ouale umplute imi fac gaze cesafac


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#545 2013-11-21 22:39:58

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Maje te rog sa ma ierti.fiecare cu fixurile lui
.am si eu pasarici lol

Deno maica ce mai faci lol
Eu am facut o ciorba,peste si maine fac placinta cu carne si deja sunt surmenata rotfl


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#546 2013-11-21 22:42:29

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Buna seara mamicilor!!

Noi maine avem 1 lunita,azi am fost la pediatra si dominita mea are aproape 60 de cm si 5,104 gr. happydance

Mi-am primit felicitari  applause  de la doctorita ca ii dau numai lapte matern,si prin greutate a demonstrat ca ii ajunge.
La nastere a avut 4,200 si am iesit din spital cu ea la 3,700,si acum la 5,104 a luat multtttt a zis doct.

Felicitarile si  applause  applause  trebuie sa le aveti voi,nu eu,in particular Deno ca mi-ati fost alaturi cu sfaturi si vorbe bune si am reusit cu putin efort sa-i dau puiutei numai laptele meu.

Va pup si va multumesc. teiubesc


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#547 2013-11-21 22:48:41

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Ioana applause
Felicitari si la multe lunite fetitei,sa fie sanatoasa!


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#548 2013-11-21 22:52:32

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

hello

Ce bine ca aflai si eu ca fu sarbatoare, ca toata ziua trebalui, inclusiv cu spalat 2 masini de haine ! forgetit

Deno, ce harnica esti tu! Ca de fiecare data smile . Sa bagi la loto chicot daca ai calcat big_smile

Si al meu trage cam 1 h de timp de cand il pun la somn si ne trage si ne paleste cu pumnii si picioare, in joaca. Si la fel, cand ma calca pe par, as urla pana la cer

Ioana, multe lunite inainte grasunei tale!

Eu una recunosc ca atata stat acasa efectiv m-a prostit de tot (si nu e ironic !!!) . Fac uneori greseli gramaticale pe care daca le-as fi vazut la altul, as fi ras cu mare pofta. Uneori ma gandesc la un cuvant cum se scrie corect , cateva secunde bune. Se fac aproape 3 ani, socotind si concediul medical din timpul sarcinii, de cad stau acasa si nu mai am nicio viata sociala. Si e cam nasol sa ai numai pampersi in cap sad


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#549 2013-11-21 23:10:19

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

smart lady a scris:

Si e cam nasol sa ai numai pampersi in cap sad

eu intru in depresii cand ma gandesc cat de repede trece timpul si ce dor imi va fi de ei mici, de mine tanara si happy, de toata perioada asta minunata.  hjarta  cu pampersi peste pampersi lol
as opri timpul in loc

a fost sarbatoare????? acum a terminat masina de spalat... sad

ma duc langa copii, noapte buna!  par

Ultima oara a fost editat de passenger (2013-11-21 23:11:24)

Offline

 

#550 2013-11-21 23:11:56

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Deno chicot  bravo..oo ai terminat , moama, vorba lui Janis lol  maica lol  rotfl

Janis rotfl  azi am ceva cu rasul, rad din orice sunt bine dispusa cred ca am mancat prea multa ciocolata big_smile

Ioana, multe lunite grasunei! bravo pentru lapticul de la tine

Eu nu ma plang ca stau acasa..cu ei, n as da statul acasa pe servici. poate suna nebuneste , insa asa e la mine. decat sa stau pe scaunul ala mii de ore si mai fac si ore de teren , cand ma gandesc, e muuult mai bine acasa cu copii. as sta numai cu copii , pe bune big_smile  ce mi as dori eu.  noi zicem ca e greu cu copii si ca ne am prostit, insa eu zic ca e mai nasol si serviciu si copii, si curatenie, etc. Eu zic ca nu m am prostit prea tare acasa , nu mi lipseste nimic, nici forfota orasului aglomerat si poluat.. m am obisnuit aici si e tare bine. Nu stiu , dar mereu cand vin in Buc, aoleu ma gandesc , nu stiu daca m as mai intoarce de tot.  Eu simt ca sunt in vacanta stand acasa cu copii  , bineinteles nu mereu  big_smile , dar trec unele momente mai grele. As sta numai acasa cu ei  , mai ales dupa ce implinesc 1 an , 2 ani cand te intelegi cu ei.

Smart, ai trebaluit  big_smile  si eu  dar n am pus la spalat, stiam ca e sarbatoare.


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#551 2013-11-21 23:12:38

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Ioana, bravo! Felicitarile-s ale tale ca tu te-ai muncit smile

Smart rotfl sa sti ca eu in viata mea nu am jucat la loto, dar azi am bagat 4 bilete cu sotul in joaca asa ca treceam pe langa un loto si zice hai sa luam un bilet lol fara legatura cu evenimentul, nici nu stiam de vorba asta.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.