homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28-35


#647 2013-11-23 14:29:15

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

buna fetele,

noi tot cu febra, ospamoxul a fost prea slab ,diseara trecem pe augmentin,are D niste amigdale umflate ,rosii  de groaza, nici nu stiu cum de mai mananca
eu de mos nu stiu ce sa le iau, bine de fapt am o  mare lista pe care am sa o mai reduc ca sa nu dam faliment big_smile


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 



#648 2013-11-23 14:38:17

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Graga dar nu-i nicio obigatie; il am si vi-l dau voua si cu asta basta. Ai piese si creezi tu cartoane mai simple ghidandu-te dupa piese. Am unul un pic ma simplu dar este cu magneti si se lucreaza greu pe el. Stef coloreaza? Sau este si el ca si Carol total dezinteresat de colorat?

Zilele astea pun la posta pachetele si vorbim mai incolo.

Buna ziua  mamici!


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#649 2013-11-23 15:30:50

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

cmin, am vazut azi in cora unul de la D toys, tablita cu magneti si 6 planse-model dar prea complicat era sad

Flow, atat timp cat nu reprezinta un deranj  ( de orice fel; si ma pot gandi la multe feluri) pentru tine eu accept si iti multumesc  par
Stefan coloreaza dar tine creionul aiurea si se enerveaza ca nu-i iese cum vrea el... adica nu e genul pe care sa-l pui la masuta cu cartea de colorat si creioane si sa uiti de el acolo lol cum am mai vazut. dar coloreaza cat de cat. sau macar ma pune pe mine sa colorez si-mi zice bravo lol

si eu i-am luat anii trecuti diverse de Mosi dar nu i le-am dat neaparat in zilele cu pricina, i le-am dat cand le-am luat. i-am zis eu ca sunt de la Mosul cutare dar cucu... cine sa ma inteleaga. anul asta  am inceput sa-i povestesc despre Mos Craciun. macar sa intelaga ca e un mos care aduce cadouri la copiii ca la mai mult n-am pretentia. trebuie sa- l invat fiecare notiune in parte ( mos, cadou, copii- am avut surpriza sa constat ca nu intelege cu adevarat ce inseamna "copii").

Offline

 

#650 2013-11-23 16:07:15

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Eu abia astept sa mergem la ziua fetei.sa vad daca ii place bucataria hjarta

Garga dar statul la masa sa coloreze e o activitate.de fetite.da,si baietii coloreaza,deseneaza dar nu cred ca ii poti uita cu orele. E aia cu creierul ancestral ca ei au fost vanatori si noi in pesera cu copiii.de aceea suntem programati genetic baietii mai exploratori,fetele mai studioase.
Asta nu inseamna ca nu se poate si invers..eu am fost tare zvapaiata lol


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#651 2013-11-23 16:12:45

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

garga, sunt sute de gradi particulare in bucuresti.
depinde la ce cartier te referi. sunt cateva care au sedii un mai multe zone ale buc, exp butterfly - dar sigur nu e singura cu mai multe sedii deschise.

Ultima oara a fost editat de carra_verona (2013-11-23 16:13:00)


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

 Publicitate


loading...

#652 2013-11-23 16:14:11

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

asa o fi, Janis smile

Offline

 

#653 2013-11-23 18:37:49

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Buna seara fetelor!!
Multa sanatate la puiuti si vesti bune la voi !!
Un weekend minunat sa aveti!!

Vroiam sa va intreb ce crema sa folosesc oare pentru fata,cand ies afara poate si de la frigulet,dar i se usuca tare mult pielea pe fata.Si proasta am uitat sa intreb la doctorita ei.Plus ca are bubite pe fata mici mici si rosii,care le.am vazut ca le am si eu pe piept,oare suntem bolnave???

Va multumesc anticipat pt raspunsuri.


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#654 2013-11-23 19:00:59

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Smart noi suntem bine in general, de aseara insa cu muci sad.
Nu prea mai scriu ca sunt intr-o graba continua, va citesc insa mereu. Ca sa iti faci o idee: dimineata plecam la 8 fara ceva si fac 50min pe un drum pe care normal fac 25
. De acolo ma intorc f aproapr de casa (la intoarcrre fac 20 min ca e liber) . Apoi la job pana la 17:30 si repet traseul de dimibeata. Si astfel ajung la ora 7 acass. Mai nou se mai duce sotul seara si astfel sjung si eu mai dev acasa dar tot trb sa pun de mancare ( desi nu favc zilnic) , sa spal, curatenie si cate si mai cate. We sunt si astea full si uite asa trece timpul. Alex e bine stie sa faca multe si ma minunez pe zi ce trece.
Eu i-am luat carti si un joc cu cuburi de mos nicolae si de cracuun nu stiu inca dar as vrea sa ii iau un birou


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#655 2013-11-23 19:30:56

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Cmin, sanatate lui Alexut!

Carra, caut Butterfly, multumesc!
stiu ca sunt foarte multe dar sa dea naiba de reusesc sa le identific.

Ioana, noi am avut ceva de la Bioderma pentru vreme geroasa dar nu stiu daca e cazul acum. mai pe la temperaturi negative, asa smile cred ca pitica are acneea sugarului, trece ea cu timpul, poti sa dai cu  orice ca-i degeaba. sa o vada un medic, poate fi si dermatita alergica. de bubitele tale nu stiu ce sa zic, tot medicul te poate ajuta.

Offline

 

#656 2013-11-23 20:07:57

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Am revenit de la shopping.

Janis, n-am zis nimic cu rautate, nu prea am inteles la ce te referi sa nu incurcam, dar in sfarsit. Chiar nu insinuam nimic, decat faza ca nu pricepe, dar altele pretindem ca pricep, strict la asta.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#657 2013-11-23 20:09:08

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

cmin, sanatate piticului, sa se face repede bine! Off, asta-i viata cu serviciu, din pacate. Asa ceva ma asteapta si pe mine

Ioana, eu nu stiu ca n-am folosit


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#658 2013-11-23 20:22:33

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

eu sunt varza cu timpul si asa fara serviciu  nustiu

Offline

 

#659 2013-11-23 22:45:32

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Eu ziceam din prisma faptului ca, avand un serviciu, nu prea mai e timp de casa...

Dimineata pe cand incercam sa dau cu aspiratorul, ii dau copilului un creion si o foaie sa scrie sa pot sa fac treaba rapid tinandu-l ocupat. Si ma pomenesc cu el la mine zicand: nu bun titin (pixul) asta, mami, altu titin bun da-mi! hjarta . Nu avea varv creionul ala, nu avea cu ce scrie


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#660 2013-11-23 22:53:17

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Ioana, eu am avut o crema de la Klorane pt. frig, vant. Dar o foloseam mai aproape de 0 grade. smile

Am pus clip la topic, sa vedeti cine munceste la noi acasa. tongue


Am si eu o dilema morala. tongue
Pana acum hainutele ce i-au ramas mici lui Nati le-am dat cumnatei (stiiiiu, am zis ca nu-i dau nimic  roll  ). Am pastrat doar ce am primit si eu purtate si cateva "de suflet" de care imi e greu sa ma despart. smile
O imbraca pe cea mica cu ele, am vazut si in poze si cand au fost in tara. Dar am mai vazut si ca avea un geamantan numai cu hainele ei. Sunt sigura ca ii foloseste ce i-am dat eu, dar la fel de sigura sunt ca nu se bazeaza pe alea si oricum ii cumpara si ea.

Acum, am o prietena cu o fetita de 2 luni. Ea lucreaza in invatamant si are un salariu de kko iar sotul e somer de cateva luni bune. Inainte de botezul micutei, am intrebat-o daca au carusel de patut ca vroiam sa ii iau eu (bine, ei i-am zis ca i-l dau pe al nostru tongue ). Si mi-a zis ca nu au patut, ca nu le incape in camera. Eu cred ca nu au patut pt. ca nu isi permit sad . Fetita am vazut ca doarme intr-un fel de cos / landou.
Asa ca ma gandeam sa-i mai dau ei din hainute. Daca tot le dau degeaba, macar sa fac un bine cuiva...
Voi cum ati proceda?

Ultima oara a fost editat de Katey (2013-11-23 23:14:56)


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#661 2013-11-23 23:17:43

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

deno, bafta daca te apuci sa ii explici lui Y ca strabunicu e la ingerasi. lol stii cat va pricepe? bla-bla-bla.
evident ca il incanta luminite, becuri, culori, sunete si jucarii zornaitoare, insa Y habar nu are ca vine Mos Craciun calare pe Rudolph.
ia-i, nu zice nimeni, si eu le iau alor mei mereu chestiuni insa ... daca tu crezi ca un copil de 1 an si unul de 3 percep la fel tot ce se intampla de Craciun, te inseli teribil. smile si o sa vezi cand va avea ala mic 3 ani.

va pup mamici!  kram

am fost si noi la o tura de cumparaturi, e nebunie prin oras sambata, magazine full si inghesuiala sad

Ultima oara a fost editat de passenger (2013-11-23 23:20:44)

Offline

 

#662 2013-11-23 23:25:20

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Pass, eu fix asta ziceam. Ca stiu ca nu pricepe. Dar voi ziceati ca nu le luati ca oricum nu pricep, dar cu alte chestii de oameni maturi aveti pretentia ca pricep.
Eu stiu ca nu pricepe, nici nu am pretins asta.

Cred ca janis a zis nu demult pe aici ca "nu va subestimati copiii, inteleg mai multe decat credeti" pentru ca i-a explicat nush ce copilului si el a inteles.
Dar de mosu nu intelege.

Doar la asta m-am referit.
Eu chiar nu ma omor sa-i explic multe. Ii zic 2-3 cuvinte dar nu cum am vazut la alte duse, cica la copil de 1 an "trebuie sa mananci acest broccoli pentru ca are multe vitamine si tu ai nevoie de vitamine ca sa cresti, daca nu vei manca posibil sa ai carente, asa ca te rog sa mananci ca altfel ramai flamand." What???


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#663 2013-11-23 23:26:55

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Katey,eu i le-as da invatatoarei .

Pass e cu blec fridei asta + ca vin sarbatorile.

Deno lol

Ultima oara a fost editat de smart lady (2013-11-23 23:28:25)


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#664 2013-11-23 23:30:09

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Kate, si cumnata naste in ianuarie, isi permit sa cumpere hainute, si nu ii dau nimic, decat un pachet cu lucruri cumparate special pentru ea cand va naste si gata.
Si eu am dat haine de la y la o familie mai in nevoi cu 3 copii, dar primul baiat, in casa il mai imbraca cu hainele fetelor si i-am dat haine de iesit afara.

Smart, aceeasi mama, alta faza care pe mine m-a frapat, ea chiar isi trateaza copilul ca pe un adult in depline facultati mintale.
Copila avea 1 an si 7 luni si a venit sa-i spuna lui ma-sa ca o mananca vulva.
Am ramas yikes
Deci fetita stia de vagin de anus de vulva de absolut toate chestiile pe care eu le-am aflat la 13-14 ani.
Nici chiar asa...

Ultima oara a fost editat de denorah00 (2013-11-23 23:32:34)


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#665 2013-11-23 23:32:31

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

hm.
eu explic in continuu pana ma doare gura. nu umblam la priza, ca acolo circula curent electric si ne putem rani f grav! si nu "nu acolo ca e buba!" . intotdeauna am preferat sa explic fara sa subestimez puterea lor de intelegere si se pare ca la Sebi a mers f bine aceasta abordare, nu stiu daca asa destept e el fiindca am discutat cu el pana am ragusit, chestiuni serioase, fara sa bebelusesc, dar daca e asa... atunci bravo mie si lui ta-su lol ca am vorbit cu el cum vorbim noi adultii intre noi. si cu Bogdan procedez la fel. si intelege foarte multe pt varsta lui si asta mic. Ziceam doar ca nu ma strofoc sa ii comand nu stiu ce nebunie si sa i arat poze cu mosu', sau sa ii pun colinde etc etc. asta NU inseamna ca atmosfera minunata de sarbatoare va lipsi. nici vorba. doar ca nu osa bat pe asta anul asta pt ca stiu clar ca abia mai incolo va fi cu adevarat frumos de sarbatori, din perspectiva lui de omulet

lol si eu sunt dusa aia cu brocoli-ul. lol
spre exemplu ieri a venit o vecina la noi si mi0-a adus 2 bucati de peste la care Sebi a venit si o intreaba, "ce e asta, ce mi-ai adus?" si ea- putina carnita de peste, iar el "e prajit si imi face rau sau nu?" a fugit aia ca de nebuni  rotfl

asta cu "vulva" e un pic creepy rotfl2)
dar si Sebi cand mai scap eu cate un "a facut B caca" ma corecteaza "nu vorbi asa. a facut treaba mare!"  smile

Ultima oara a fost editat de passenger (2013-11-23 23:37:22)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.