homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28-43


#799 2013-11-26 14:06:59

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Poke, daca nu face crize de tuse, ci tuseste asa, razlet, o data acum si inca o data diseara, eu nu i-as da nimic. nustiu


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 



#800 2013-11-26 14:12:17

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

poke, fa-i sirop de ridiche, cateva zile la rand, si da-i de 3 ori pe zi, dar repet cateva zile, ca asa dupa 1 zi clar nu trece...

deno, eram sigura ca o sa ripostezi, chiar am vrut sa zic la postul meu, ceva de genul ca se isca iar discutii contradictorii, dar mai bine o stagnam din fasa, tu zici si faci cum crezi tu, ca asa ti se pare tie ok, eu zic si fac cum cred eu caci asa cred eu ca e bine si pana la urma toata lumea e ok, oricum suntem de religii diferite si clar ne-am certa o gramada, desi D-zeu e unul pentru toti smile ....
sanatate lui yannick, incearca-l pe cel de plante, daca zice ca e ok la copii, desi mai sunt unele care specifica si varsta la copii..in general merg toate dupa 1 an, dar mai sunt si unele peste 3 ani.

Ultima oara a fost editat de adinagrig (2013-11-26 14:14:46)


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#801 2013-11-26 14:14:09

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

kae, d-aia nici nu m-am preocupat, ca asa tuseste. de 2-3 ori pe zi, fara sa faca crize.
adina, saru'mana! ridiche neagra? sau din ala mici, rosii? are gust bun?
ca de nu, mai mult de o lingurita nu il fac sa ia lol


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#802 2013-11-26 14:18:14

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

cum mici, rosii? aaaa...nuuuu, ridiche alba in interior, si cu coaja neagra, care oricum se face alba daca o frezi cu buretele smile .....o speli bine , o tai pe 1/2, ii tai putin si in fund ca sa stea, si scobesti , fie cu o lingurita, fie cu cutitul sa faci o gaura cat de cat, pui miere pe peretii gaurii si lasi sa se stranga lichid...maica-mea il colecta si ii da si a doua zi tot din ala, ....eu puneam chiar de vreo 2 ori miere, dupa ce coletam prima data, pana se stafideste ridichea si nu  mai are ce scoate smile


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#803 2013-11-26 14:19:56

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Neagra, Poke. smile


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

 Publicitate


loading...

#804 2013-11-26 14:26:55

als
Sr. member
Inregistrat: 2011-04-26
Mesaje: 1077

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Salutare! Ce de bunatati stiti sa faceti. Eu cu greu ma apuc de o reteta noua ca prevad cs nu-mi iese si-mi piere cheful...


mami de fetita mare, Erica-Maria
si surioara mica Ema-Gabriela

Offline

 

#805 2013-11-26 14:27:09

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Nu mai zic nimic..

Multumesc fetelor de raspunsuri. Poke nici eu nu i-as da daca ar fi de 2-3 ori pe zi.
Dar el tuseste de dimineata tot la 5 minute si urat, isi face si greata, e plin de secretii ca se aude.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#806 2013-11-26 14:31:12

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Am fost plecati si mi.a facut copilul kk in masaina, cand era in scaunul de masina. Cand l.am dezbracat sa ii schimb scutecul era pe un picior pliin lol si pe body, la incheietura..avu si strampi, ca sa imi fie si mai greu roll astia aveau cocolos facut de kk lol , trecuse si prin blugi grosi, vatuiti..o minune lol
Cum nu avusei skimburi ne duseram acasa si lasaram pe maine ce mai aveam de rezolvat.

Smart, bafta!

Deno, sanatate lui Y!


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#807 2013-11-26 14:34:20

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

multam, adina! puss
deno,da, la voi e bine sa ii dai cu siropel. puss sanatate!
maje rotfl am patit si noi asa cand era mai micut rotfl el era in wrap si a trecut si pe hainele mele lol
oricum eu si acum umblu cu un rand de haine din cap pana in picioare in geanta, oriunde m-as duce smile


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#808 2013-11-26 14:37:05

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Multumesc mult de urari, mamici kram

Am fost deja cu o parte din acte asa cum m-au rugat, si mi-au dat ei niste documente sa ma duc la somaj sa-mi dea repartitie. Nu stiu pt ce le-o trebui asta, la vechiul loc de munca nu mi s-a cerut (voi stiti?) . Am asa sufletul indoit, de nu va spun. Ma tot gandesc ca nu se va descurca tata cu copilul, ca nu va manca la el, ca nu-i va acorda poate atentia care-i trebuie, ca nu va avea suficienta rabdare cu el... . Stiu ca temerile astea le-as fi avut si daca as fi inceput serviciul peste 1 an de ex , dar imi tot zboara gandul la ele. M-a dezamagit mult si mama, nu m-as fi asteptat sa nu fie dispusa macar sa incerce sa ma ajute supa ... imi ramane sa iau aminte si sa nu fac la fel cu copilul meu.


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#809 2013-11-26 14:42:52

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

eu intotdeauna plec cu schimburi, doua trei randuri, ca niciodata nu se stie
smart te inteleg perfect,eu am renuntat la "cariera ", la viitorul meu care abia luase avand pt copii, dar nu am nici un regret,prefer sa fiu langa ei sa ii vad cum cresc ,cum se dezvolta ,decat sa ii vad seara cum dorm si in week-end
eu mai am alinarea ca am reusit sa misc lucrurile pe partea de freelancer si mai fac un ban cinstit,oricum de la anu ne va fi tare greu din pdv financiar,dar tot raul spre bine
bani vin si se duc


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#810 2013-11-26 14:49:25

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

smart puss stiu ca e greu, dar exact cum ai zis, tot asa te-ai fi simtit si peste un an.
si eu sunt dezamagita de partinti si de soacra si de tot. nu voi intelege cum poti pune vreodata orgoliul tau mai presus de binele propriului copil. dar, in fine....e cam dureros pt mine momentan subiectul asta sad
dar vad ca se misca tare repede, cand incepi?
ginutza, eu sunt si nu prea de acord cu tine. banii vin si se duc, dar daca nu ii ai ce te faci? cum ii mai cresti armonios si cum le oferi toate cele necesare....? si nu ma refer doar acum, ci si peste cativa ani, cand trebuie bani de nu stiu ce sport, de tabere, de excursii, samd?
evident ca nu ma refer strict la situatia ta, erau niste intrebari retorice doar...


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#811 2013-11-26 14:51:29

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Neata!

Smart bafta!!

Adina primul tantrum? rotfl Rares urla zilnic si da din picioare sa-i dam ce vrea lol mai ales cand e obosit.se da si cu capul de cate ceva uneori.
O perioada a fost liniste..acum iar cum nu il culc la timp incep crizele...

Deno eu asa l-as lasa.eventual aerosoli doar cu ser...

Maje azi am fost la posta..cine stie cand ajunge...
Uitati ceva despre imbolnaviri..noua medicina germanica
Cam extremista pe alocuri dar multe au sens
http://piersicuta.blogspot.ro/2013/09/b … i.html?m=1
Apropo de antibiotice si cortizon and co..

Stiti ca atunci cand cica avea otita,tusea si era bolnav? Am oprit aerosoli,siropuri si nu i-am mai dat nimic,desi imi recomandase antibiotic caci facuse febra aia mare mare? In 2zile era ca nou..nu tu  tuse,s-a oprit..gata.

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2013-11-26 14:58:52)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#812 2013-11-26 15:23:15

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Buna ziua mamici.

Eu nu comentez nimic de antibiotice,, homeopate care cred ca sunt apa de ploaie multe   , depinde si daca tu crezi in ele.
Si stiti  ca antibioticele daca nu se dau in cazuri grave   , in care chiar nu se sta fara atibiotic, se poate face leucemie? din cauza ca nedand antibiotic, celulele rosii sunt mancate si raman doar celulele albe , nu mai stiu exact explicatia,mi s a explicat la spital cand eram cu Ana si de doctorul pediatru. mi  s-a parut infricosator. 
Asa ca eu cand imi spune doctorul sa dau antibiotic , nu mai stau pe ganduri, doc meu fiind adeptul nu Antibitoc in general.
La noi in tara, suntem cam inapoiati in domeniul informatiilor in ceea ce priveste vaccinurile, antibioticile , etc.  Imi povestea tot doc mea care lucreaza la ambasada si lucreza  cu germanii , americanii,  in strainatate, se duce si la multe conferinte etc.. am aflat chestii de care am ramas uimita.

Garga, ai mail.

si eu sunt dezamagita si de mama..de altcineva de cine mai pot fi? lol  dar tot degeaba sunt ca nu m ajuta cu nimic.

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2013-11-26 15:29:30)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#813 2013-11-26 15:32:43

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Like dar te-a ajutat mama ta mult..nu?


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#814 2013-11-26 15:32:43

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Mamici  puss  kram

Smartuc imi pare rau ca te afli in situatia asta, e greu in tara noastra  supa

Like, nu ai cum sa faci leucemie...leucemia e data de incapacitatea corpului de a le produce...nu faptul ca se mananca unele pe altele.

Maria e tratata doar homeopat de 2 ani. In acesti 2 ani nu a pus gura pe antibiotic, a luat maxim 2 doze de nurofen si si-a fortificat sistemul imunitar.

Adina primul? Super! sa stii ca nici Maria nu vrea sa isi ceara iertare sau sa ii spuna lui C cand a gresit, ma pune pe mine  lol


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#815 2013-11-26 15:35:39

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Eu nu l-as pune sa isi ceara iertare. Nu-si cere pt ca nu simte.nu o sa-l pun sa-si ceara...daca nu simte.
Dupa ce ca nici ei nu stiu ce se intampla in capsorul lor ii mai si punem sa faca chestii
Eu-l mangai si-l pup pana ii trece! lol( daca ma lasa)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#816 2013-11-26 15:40:25

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Maria a lovit vineri la gradinita o fetita...ciudat pentru ea pentru ca nu e genul. Cand m-am dus dupa ea, am pus-o sa isi ceara scuze fetitei. Nu puteam sa o las asa...trebuie sa stie ca a gresit


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#817 2013-11-26 15:45:44

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Si eu cred ca e bine sa i punem sa si ceara scuze sau cel putin sa i facem sa inteleaga ca e bine sa si ceara scuze.

Andre, mi a explicat procesul doctorul , eu am inteles foarte bine despre ce este vorba...si mama e medic  , chirurg, si tot asa mi a spus..


Eu una nu cred in homeopate... am incercat si eu sa ma tratez cu ele si n a avut efect.

Aoleu Maje  , a  murdarit tot.. smile
Si eu plec cu 3 schimburi  la mine mereu. am dita mai geanta.

Ma gandesc ca D. sa nu aiba  autism..nu putem merge la un psiholog sau logoped doar in ianuarie cand vine sotul. ca nu mai am cu cine sa i las pe A si M. sa ma duc eu cu el la doctor. pediatrul lor spune ca nu are nimic D. poate mi se pare mie..?nu mai stiu..

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2013-11-26 15:48:30)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.