homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28-75


#1407 2013-12-05 17:30:31

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Poke puss

Janis lol amuzant e R

Offline

 



#1408 2013-12-05 18:05:39

smile_new
Full member
De la: Roma, Italia
Inregistrat: 2013-09-13
Mesaje: 107

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

ms mamici,acum incercam orice sad


Giulia Denisa hjarta
22.11.2013

Offline

 

#1409 2013-12-05 18:37:22

adrriana
Full member
Inregistrat: 2009-01-28
Mesaje: 603

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

be si eu iti imprumut o ureche smile pentru cand vei vrea sa vorbesti despre asta !

cred ca toate cuplurile se schimba  cand apare un copil ,e un mare test ! si eu ziceam mai demult ca parca pe de o parte ne-a indepartat si pe alta ne-a apropiat ...sigur ne-a schimbat !

Ultima oara a fost editat de adrriana (2013-12-05 19:45:05)

Offline

 

#1410 2013-12-05 18:54:55

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

happy chiar imi pare rau...eu zic sa analizati, sa discutati, iar sa analizati, am in familie doua fete (fetele surorii sotului) de varsta noastra(30.34) divortate amandoua, de cativa ani , fiecare cu copil, ramas la mama normal, e ingrozitor si pt ele si pt parintii, incearca sa-si refaca viata cu altcineva dar e super super greu, una din ele a avut relatie chiar cu un tip divortat si el si cu copil si tot nu a mers, de aia zic, ca doar daca nu mai e nici o sansa, sau sunt alte chestii la mijloc (bataie, etc, ) atunci da, altfel.

nici noi nu suntem ok, chiar nu prea ne mai vorbim decat strictul necesar si de copil, ne*-am racit mult de tot in ultima vreme, de dragoste nici nu mai zic, ca nu am mai facut de cand halul, sincer si eu m-am gandit de cateva ori,chiar am vrut sa-i zic, dar apoi m-am mai gandit iar, si iara, si mi-am imaginat viata fara el, si nu prea am reusit...ma gandesc si la copil, ea il adora mult si chiar nu as vrea sa creasca fara el in preajma ei.
offf, poate te-am ajutat un pic, oricum sa stii ca suntem aici, chiar daca sunt vorbe uneori ajuta, stai mai analizezi si poate se schimba situatia....mult succes.

pe noi ne-a sunat sotul in seara asta ca are ffff mult de munca si nu cred ca mai ajunge acasa, crede ca ramane la firma, offf, deci va trebui sa fac eu pe mosul...bine ca am luat cele necesare smile....am maturat acum la usa, am aranjat incaltarile, si ne pregatim de o noua tura de inhalatii.


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#1411 2013-12-05 19:08:53

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Adrriana puss

Adina nu se pune problema de lovit/inselat etc...ci de diferente de opinii. n-am inteles niciodata divorturile motivate de "nepotrivire de caracter". acum le inteleg.
sunt multe si marunte, vorba aia.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1412 2013-12-05 19:48:02

adrriana
Full member
Inregistrat: 2009-01-28
Mesaje: 603

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

be ,poate e doar rutina  ....si asta ajunge ca sa distruga un cuplu  !

Offline

 

#1413 2013-12-05 19:56:35

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Mamici buna seara par

Happy, e si pacatcu un copil, daca va iubiti toate trec, asa este intr o casnicie..cand apare un copil! pe noi ne a aporpiat mai mult primul copil, D., insa la urmatorii a fost muuult mai greu, discutii certuri si asta din cauza necomunicarii, nu mai aveam timp unul de altul eu cu copii si el se simtea ignorat.. am gresit si eu , insa le vezi dupa un timp din afara..asa cand esti in " mijlocul problemei" e mai greu. si eu am zis ca divortez de multe ori si cate vorbe ne am aruncat lol  big_smile   dar nu as mai gasi eu om ca el si stiu ca ne iubeste si eu pe el. Comunicarea, incercati sa mai vorbiti.. sper sa nu te superi ca mi ai dat si eu cu parerea.  par  poate o sa depasiti momentul asta.

Deci Ana are 3 dinti si vrea nu mai in brate, e de vis..are aproape 9 kg si ma  rupel, cum o las din brate cum incepe. o tin, o mai pacalesc cu cate ceva pentru 5-10 min..abia astept sa vina sotul sa stea si el cu ei putin big_smile  sa iau o mica pauza lol  ce mi ar place sa l las singur asa vreo-2 -3 zile cu ei rotfl  dar numa lasa inima ca stiu ca n ar face fata si mi-e de ei.


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#1414 2013-12-05 20:52:51

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

happy kram


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#1415 2013-12-05 20:59:06

adrriana
Full member
Inregistrat: 2009-01-28
Mesaje: 603

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

bubu ,cum mai e vremea la bv ?

Ultima oara a fost editat de adrriana (2013-12-05 20:59:25)

Offline

 

#1416 2013-12-05 21:07:49

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Happy, nu pot sa cred ca spui asta. Nu trebuie sa renuntati asa usor..,diferentele de opinii banuiesc ca vin prin prisma ingrijirii Sarei, si in acest caz e ceva trecator...pe masura ce creste fata se vor reaseza si lucrurile intre voi. Eu cred ca ati putea sa treceti peste neintelegeri daca ati discuta mult si ar lasa fiecare de la el...E pacat Happy, trebuie sa faceti TOTUL pt a va salva casnicia, si pt voi dar si pt Sara. Dati-va timp...stati separati o vreme daca e chiar asa grav, dar nu va aruncati la divort.. Mie imi pare tare rau sa aud asta sad eu cred ca orice se poate rezolva, daca depuneti eforturi amandoi.
Iti spun sincer ca, daca casnicia mea ar trece printr-o mare criza, l-as lua frumos de manuta si am merge impreuna la un psiholog, ceva gen terapie de cuplu, sunt sigura ca ajuta, te poate face sa vezi totul cu alti ochi...
Eu sper din suflet sa va mai ganditi si sa va regasiti.. puss


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1417 2013-12-05 21:34:13

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Am terminat de facut coletele.
Merg sa va citec.

LE:
Be grater va rog nuu! Pentru S.!
V.ati casatorit din iubire, S a aparut din iubire. Dati.va o a doua sansa pentru ea! Va rog!!
Lasati de la voi. Incercati din nou, i daca nu merge, atunci da, ganditi.va la asta!
kram
Stati la masa amandoi si discutati gandindu.va la S!

Ultima oara a fost editat de majestik (2013-12-05 21:39:20)


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#1418 2013-12-05 21:46:31

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

adrriana a scris:

bubu ,cum mai e vremea la bv ?

frig tare si momentan fara zapada
cica de maine ne navaleste si zapada, sa vedem


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#1419 2013-12-05 22:08:57

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

hey mamici  par
va pup si eu!

am culcat copiii de la 8 jumate, am strans prin casa si ma duc sa le pun cadourile in ghete. Mosul pt ei a fost f darrnic,  .eu probabil il voi astepta pe mos niciolaie.  big_smile

Offline

 

#1420 2013-12-05 22:13:12

PiciMC
Full member
Inregistrat: 2013-03-26
Mesaje: 254

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Mamici buna seara,

Am si eu o intrebare, sunt in sapt 38 maine intru in 39, ieri noaptea cand m-am dus la baie si azi am observat pe chilot bucati mici de dop gelatinos ( cred ca dob era ca era ca si albusul de ou mai consistent si maroniu), contractii inca nu am,va intreb pe voi ca deja aveti experienta nasterii, cele care ati pierdut dop putin cate putin dupa cat timp ati nascut? Ati anuntat si medicul ca pierdeti din dop?

Multumesc,


Bine ai venit minune mica, te iubim mult!

Offline

 

#1421 2013-12-05 22:13:55

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Am terminat si noi cu mosul, a fost superb, am fost multi adulti si multi copii si absolut toata lumea a primit cadouri, inclusiv bunicii si strabunicii. Toata lumea a facut surprize la toata lumea si toti au fost surprinsi hjarta

Be sad mi se pare ireal ce spui. Sper sa nu se ajunga la asta puss


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1422 2013-12-05 22:42:41

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

deno, da-ne mai multe amanunte, ce a primit yannick ce ati primit tu, cine a fost mos, etc, detaliaza smile...poate ne mai inspiram si noi.

eu am facut-o de oaie : aveam ceva luat pt ana si era la serv, si marti inainte sa plecam spre dr m-am gandit ca e posibil sa raman cu ea acasa,asa ca stiu ca am zis clar sa iau cadoul....l-am luat intr-un final, adica am luat o punga alba in care stiam ca l-am pus, acasa am scos-o repede si am ascuns-o in debara(unde poti sa mai ascunzi ceva, ca in alt loc unde sa nu umble ea nu exista smile ), si acum sa pun cadoul, ia-l de unde nu-i, am cotrobait o gramada, punga respectiva avea alte pungute in ea, offff....noroc ca aveam altceva pt craciun luat (oita din dr plusika), asa ca o sa o primeasca pe asta, pe langa fructe si ou kinder, mai are o carte de colorat cu creioane adusa de  sot.... ce ma oftic, dar na asta e...alta data sa fiu mai atenta.


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#1423 2013-12-05 22:54:52

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Pass, de la 8 jumate ii adormi? wow va . pai eu ma chinui sa i adorm  de la 21.30 pe rand si nu reusesc sa i adorm decat pe la 22, 22.30.  ca D nu adoarme singur fara mine, si mai intai trebuie sa o adorm pe A..e cu cantec tongue .

Si eu le pun acum cadourile in ghetutele de lana sau cum se numesc? insa nici unul nu intelege ce si cum e cu Mosu. deocamdata.nici macar D care are 2,7 ani. ar trebui sa inteleaga? nici eu nu i am explicat prea mult..

Deno, ce fain! hjarta

Adina, te revansezi de Craciun. bine ca ai avut papusa acasa..


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#1424 2013-12-05 22:57:23

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

like ce varste au cei mici ai tai?
cel mare are 2.7?

si eu tot de la 8-8.30 ii culc, D nu mai doarme la pranz si de aia adoarme asa repede, iar C iubeste somnul big_smile


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#1425 2013-12-05 23:03:04

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Ginuta, D. are 2,7 ani. M. are 1an si 4 luni si A., 7 luni nu maine,poimaine.
dar se trezesc si tarziu pe la 8-9 dim.

Ce devreme ii adormi si tu. Cat are Dami? C.? iubeste somnul smile  ce tare.
La A., o ia greu somnul si in timpul zilei din cauza dintilor, o chinui sa o adorm de fiecare data.
si D. nu mai vrea sa doarma la pranz uneori dar daca nu doarme e rau de tot pana seara.tipa, nu ma mai inteleg cu el deloc.

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2013-12-05 23:04:24)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.