homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ce faci cand afli ca te inseala?


#1 2014-01-11 14:56:22

Camelly17
New member
Inregistrat: 2013-06-27
Mesaje: 32

ce faci cand afli ca te inseala?

Am tras destul de mult sa avem o relatie frumoasa, si in final am crezut ca iubirea noastra a trecut peste toate obstacolele. Dupa o perioada de cateva luni ne-am impacat, sperand ca totul va fi la fel de frumos ca inainte. Am vorbit cateva luni,timp in care mi-am clarificat sentimentele si am fost sigura ca vreau sa continui relatia cu el. Deci am acceptat. Am avut foarte multa incredere in el si m-am luptat cu toti care imi spuneau sa am grija. Dupa 3 zile, am vazut pe facebook-ul lui (am gasit parola pe o foaie si am intrat,el nu stia ca eu o stiu) si am vazut ca a invitat 3 fete la un suc,spunandu-le ca sunt dragute,frumoase, ca ar vrea sa le cunoasca mai bine si ca este singur. Din intamplare, le cunosteam bine pe respectivele si ele au venit sa imi spuna ce si cum. Probabil avea si alte mesaje,dar le-a sters,pentru ca mi-a spus ca s-au jucat cativa colegi pe fb lui si scriau prostii. In fine.
Nu am putut sa-i spun ca am intrat pe fb lui,fiindca stiu ca am gresit. Am vorbit cu fetele si una din ele a acceptat sa ma ajute. Am stabilit o intalnire a ei cu el,pe marti. Dar ea nu se va duce la intalnire,ma voi duce eu in locul ei, sa vorbesc si deschis cu el si sa vad ce reactie va avea. am procedat bine? sau ce sa fac altceva?

Offline

 



#2 2014-01-11 18:22:48

Camelly17
New member
Inregistrat: 2013-06-27
Mesaje: 32

Re: ce faci cand afli ca te inseala?

da, de la mine. ultima oara cand intrasem pe fb lui a fost acum cateva luni, atunci imi daduse parola si era una destul de complicata,pe care am notat-o. chiar el imi spusese ca fb nu e numai al lui,ci al nostru. si in ziua aia am vazut niste mesaje in care vorbea cam urat de mine. aveam cateva luni impreuna. am trecut peste,l-am iertat si de atunci nu am avut probleme de genul.
dar acum nu-mi explic ce s-a intamplat. atata timp s-a rugat de mine sa ne impacam si mi-a demonstrat ca ma iubeste, iar dupa 3-4 zile de la reinceperea relatiei el face chestii de genul?

Offline

 

#3 2014-01-11 19:51:05

Nicole_
Hero member
Inregistrat: 2011-04-02
Mesaje: 2802

Re: ce faci cand afli ca te inseala?

sunt chiar curioasa cum o sa reactioneze. si ce o sa spuna.
ce va urma.. depinde de tine, el, voi. parerea mea este ca, compromisurile nu si au rostul in astfel de situatii.

Offline

 

#4 2014-01-11 22:03:16

_Summer_
Platinum member
Castigatoare a concursului de MissParticipant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 20919

Re: ce faci cand afli ca te inseala?

Eu cred ca omul si-a lasat portite deschise adica daca nu va merge cu tine sa aiba si el o rezerva. Acum depinde mult ce tip de relatie aveti, ce varste aveti, ce va doriti de la relatia actuala, de la viata...pentru ca daca nu trageti in aceeasi directie nu aveti nicio sansa smile

Offline

 

#5 2014-01-12 10:17:24

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: ce faci cand afli ca te inseala?

eu cred ca el te tine de rezerva.vad ca facebookul e bun la toate.glumesc!daca nu era facebookul ,aflai?conteaza si varsta pe care o aveti.cred ca in jur de 20,nu?eu oricum nu mi-as mai pierde timp pretios,fiecare secunda care trece nu se mai intoarce,cu unu care vrea sa fie un cuceritor.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2014-01-12 10:41:50

Camelly17
New member
Inregistrat: 2013-06-27
Mesaje: 32

Re: ce faci cand afli ca te inseala?

eu fac 18 peste putin timp si el 21. Mi-a zis de multe ori ca-s prea mica pentru el,dar mereu spunea ca glumea. Dar pana mea, daca la 18 ani sunt prea mica pentru el, de ce isi da intalniri cu fete de 15-16 ani? Am avut o relatie superba, de 1 an si 3 luni, ne-am certat doar de 2 ori atunci si ne-am iubit foarte mult, cu adevarat. Apoi ne-am despartit fiindca el mi-a aruncat in fata toate defectele,iar dupa cateva luni am inceput sa vorbim din nou la fel ca inainte si in final,sa reincepem relatia. Puteam sa aflu si fara fb, dar ala a fost dovada,intr-un fel. Eu nu am fb si probabil de aia crede ca nu o sa aflu

Offline

 

#7 2014-01-12 10:45:28

Johanne
Platinum member
Inregistrat: 2012-01-12
Mesaje: 16437

Re: ce faci cand afli ca te inseala?

Tie iti place situatia de fata? Nu presupun ca este raspunsul. Nu conteaza cate ore,minute,secunse s-a rugat de tine sa va impacati,nu conteaza ca a stat in cot,in limba,in spranceana si asta te-a impresionat.
Din punctul meu de vedere consider ca omul te tine in portbagaj ca pe roata de rezerva cum au zis si fetele,esti la loc caldut,esti bine,ferita de ploaie,ninsoare si curent,ti se pare ca e perfect pana cand el poate da de ceva mai bun si te lasa,el incearca si cu altele iar daca nu ii merge stie ca te are pe tine.
Cand esti intr-o relatie poti vorbi cu altele de chestii,poti sa te uiti dupa altele,toata lumea se uita dar,sa incepi sa le complimentezi si asa mai departe,faza cu sucul cel putin mie imi suna a intalnire + ca nu e prima data cand se intampla asta.
Eu zic sa te respecti mai mult decat te respecta el. Nu se merita


Two souls don't find each other by simple accident

Offline

 

#8 2014-01-12 22:05:23

Diananaid
Hero member
Inregistrat: 2010-12-24
Mesaje: 2212

Re: ce faci cand afli ca te inseala?

Camelly, mi-a venit rau (si nu exagerez) cand am citit cate ti-a facut.


Tu siempre me respondes: quizas, quizas, quizas...

Offline

 

#9 2014-01-12 22:41:13

Happylyka
Full member
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 517

Re: ce faci cand afli ca te inseala?

Ii dai papucii ce sa ii faci?! Nici macar nu vad o alta alternativa sincer, m-as mira daca tu te-ai subestima atat de tare incat sa ii accepti asta. E vorba de demnitatea ta, de respectul fata de tine, de tot ce reprezinti tu si cum te consideri.


,,Eu nu sunt un corp care are suflet, sunt un suflet care are o parte vizibila numita corp."- Paul Coelho

Offline

 

#10 2014-01-12 23:58:11

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: ce faci cand afli ca te inseala?

Ai mai povestit tu intr-un topic anterior ca dupa ce v-ati impacat iti dadea intalnire si apoi nu venea hmm
Nu iti irosi viata si inima pentru unul care nu merita.. Si eu am fost intr-o relatie care imi facea rau, dar tineam cu dintii pentru ca aveam impresia ca il iubesc si chiar daca ne certam in timpul saptamanii in weekend era bine... Dar shit happens, am plans, am intrat intr-o mini depresie, dar acum sunt intr-o alta relatie de 2 ani si ceva..
Eu zic sa te gandesti bine si sa iti vezi de bac..


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#11 2014-01-13 14:30:37

Camelly17
New member
Inregistrat: 2013-06-27
Mesaje: 32

Re: ce faci cand afli ca te inseala?

Sincer, nu am putut sa ma abtin si i-am spus ca am aflat totul si sa inceteze sa ma mai minta. Care credeti ca a fost raspunsul? "fa ce vrei si sa ma anunti decizia. eu nu mai fac fata". Chestia e ca pana sa-i spun imi vorbea atat de frumos si chiar mi s-a parut sincer, ajunsesem intr-un punct in care eram gata sa uit totul si sa continuam relatia asa cum era ea. Dar am recitit mesajele alea si am deschis ochii. Il iubesc foarte mult, dar mi-a facut si mult rau. decat sa sufar,prefer sa fiu singura si impacata cu mine. Va multumesc tuturor pentru sfaturi,apreciez.

Offline

 

#12 2014-01-14 14:27:09

Happylyka
Full member
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 517

Re: ce faci cand afli ca te inseala?

Fa??? L-as trimite pe unde a iesit in secunda 2. Are o nesimtire crunta, stie ca a gresit si desi era de prisos sa se scuze ti-a mai vorbit si in ultimul hal. Nu stiu de ce ti-ai dori sa ai astfel de persoane in jurul tau..


,,Eu nu sunt un corp care are suflet, sunt un suflet care are o parte vizibila numita corp."- Paul Coelho

Offline

 

#13 2014-01-14 14:37:23

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: ce faci cand afli ca te inseala?

happy, "fa" nu ca apelativ, ci ca verb tongue
oricum, dupa raspunsul dat e clar ca nu il intereseaza si mai si da vina pe tine "eu nu mai fac fata". deci tu, om ingrozitor, l-ai supus pe el, biet copil vulnerabil, la atat de multe incat nu mai poate indura. macar sa fi incercat sa se scuze sau sa minta lol parca tot era ceva, te-ai fi gandit ca incearca sa te minta ca sa nu te piarda, dar ti-a trantit-o pe "fa ce vrei"...pt noi, cei din exterior, reiese foarte clar dezinteresul lui. ramane sa iti dai si tu seama intr-atat incat sa ii spui "pa" fara regrete smile


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#14 2014-01-15 15:20:01

Camelly17
New member
Inregistrat: 2013-06-27
Mesaje: 32

Re: ce faci cand afli ca te inseala?

Poate el considera ca greseala mea a fost sa nu ma culc cu el. Am avut intentia asta, dar parca ceva imi spunea sa n-o fac, fiindca avea sa-mi para rau. Si chiar asa a fost. Ultima oara cand am vorbit cu el mi-a spus ca a cam venit timpul sa ma gandesc daca sunt pregatita sau nu s-o fac, ca are si el nevoi, ca orice barbat. Nu m-am dat de gol ca stiam de "intalnirile" lui, dar nici nu i-am dat un raspuns afirmativ legat de ce mi-a spus. Spre seara mi-a sarit mustarul ca m-a sunat una din fetele alea sa-mi spuna ca nu mai scapa de el, ca de fiecare data cand intra ea pe fb el ii dadea mesaj. Si atunci i-am spus verde in fata...de fapt in telefon, ca stiu.  S-a dus naibii si intalnirea de ieri pentru ca ii spusesem duminica. De atunci nu am vorbit deloc. Am asteptat macar un mesaj cu o explicatie. Nimic. Toti prietenii care au aflat nu au crezut pur si simplu,pentru ca nu era genul de persoana care sa faca asa ceva.

Offline

 

#15 2014-01-15 16:09:55

Happylyka
Full member
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 517

Re: ce faci cand afli ca te inseala?

Da, imi cer scuze, am vazut lucrurile putin mai rele decat au fost de fapt dar in orice caz, ca o persoana care nu vrei sa ti se termine relatia actuala, nu vrei ca perechea ta din cuplu sa sufere, ii dai o explicatie, oricat de banala, infantila sau bazdaganie ar spune dar numai sa isi spuna si el punctul de vedere pentru care a ajuns sa faca asta. Mie mi se pare penibil sa dea vina pe faptul ca nu te-ai culcat cu el, chiar daca ti-a zis-o si cu subinteles. Nu as vedea o continuitate placuta in relatia voastra.


,,Eu nu sunt un corp care are suflet, sunt un suflet care are o parte vizibila numita corp."- Paul Coelho

Offline

 

#16 2014-01-15 16:38:47

Camelly17
New member
Inregistrat: 2013-06-27
Mesaje: 32

Re: ce faci cand afli ca te inseala?

Cand ne-am despartit am suferit mult,foarte mult sa spun asa. Cred ca au fost 2 luni bune in care am plans intruna. Acum cand mi-a facut chestia asta...daca am plans de 2 ori. Am ajuns sa-l urasc. Toata iubirea pe care o simteam pentru el s-a transformat in ura. Nici sa plang sau sa sufar nu-mi vine. Parca ma simt...linistita. E normal sau sunt eu o ciudata?

Ultima oara a fost editat de Camelly17 (2014-01-15 16:39:07)

Offline

 

#17 2014-01-15 21:05:50

Happylyka
Full member
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 517

Re: ce faci cand afli ca te inseala?

E normal, prima dezamagire a fost mai dureroasa, a 2-a oara deja era ca dovada clara de care aveai nevoie pentru a te convinge ca nu merita. Ma bucur ca esti ok si incearca sa treci peste cu fruntea sus, e clar ca a fost vina lui si chiar nu te-a meritat, e evident din fazele pe care ti le-a facut


,,Eu nu sunt un corp care are suflet, sunt un suflet care are o parte vizibila numita corp."- Paul Coelho

Offline

 

#18 2014-01-16 12:56:33

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: ce faci cand afli ca te inseala?

camelly, indiferenta e opusul iubirii, nu ura! deci daca ai ajuns la indiferenta e bine ca poti sa iti vezi de viata ta. se poate totusi sa fie doar o perioada in care te simti extenuata si nu mai realizezi sentimentele. sper sa fie prima, nu pare sa merite tipul... of. si eu sunt intr-o situatie de genul si simt ca innebunesc, si sunt ceva mai mare ca tine. inteleg ca el la 21 de ani vrea sex, dar daca stia ca tu nu esti pregatita trebuia sa ia o deiczie si sa se tina de ea. le vrem pe toate: si pe ea, si sex, si daca cu ea nu merge, hai poate cu altele... inteleg cum a gandit, dar nu e ok, nu e o solutie sau o relatie. mereu vedem din exterior cum trebuie sa facem, mai greu e cand le traieti tu. dar sa stai cu cineva care simti ca nu te merita, ca te dezonoreaza etc, te distruge. eu o traiesc si acum imi pare si mai rau ca si eu am ajuns sa il distrug pe el. devii un om slab, dependent, urat. stiu cum e sa nu poti renunta pentru ca iubesti sau cum baietii dau tot ce au mai bun ca sa cucereasca doar pe termen scurt de multe ori, dar nu merita. daca o particica din tine simte si stie asta, fa ce e mai bine pentru tine. a fost frumos un an si ceva, peste un timp o sa-ti amintesti cu drag, restul lasa-le. nu strica mai rau interactiunile voastre. lasa loc de buna ziua, pleaca cu sufletul impacat. eu nu am facut-o, recunosc, si ma doare. am plecat certandu-ma urat, jignindu-l, transformata intr-o zgripturoaica de care mi-e si mie rusine. nu astepta sa ajungi acolo de disperare. esti asa tanara... stiu ca nu vezi, dar chiar ai toata viata inainte.

Ultima oara a fost editat de eph (2014-01-16 12:58:57)

Offline

 

#19 2014-01-16 17:06:26

Camelly17
New member
Inregistrat: 2013-06-27
Mesaje: 32

Re: ce faci cand afli ca te inseala?

Nu imi e indiferent...e ciudat, pe de o parte imi vine sa strig cat de mult il iubesc si pe alta parte cat de mult il urasc. Cred ca acum ura cantareste mai mult decat iubirea. M-a deranjat si o chestie pe care mi-a spus-o: "la aproape 18 ani cam e o problema sa fii virgina, ce-as rade de ala care se va chinui cu tine". I-am explicat in fel si chip ca nu ma intereseaza cati ani am, pot sa am si 30, eu o s-o fac cand vreau. Cica "da,asa spun toate, dar apoi intrati in sevraj ca vreti sa va f*teti". Nu stiu daca a zis-o in gluma sau in serios,dar a fost urat rau de tot.
Adevarul e ca jumatate din  colegele mele si-au inceput viata sexuala la 15-16 ani. Dar eu nu vreau sa fiu ca ele.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.