homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94-5


#77 2014-03-03 15:06:29

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna fetele,

Eleny, ma bucur sa te vad ceva mai optimista. Si daca tot te-ai hotarat sa mai faci o incercare, eu te-as sfatui sa te duci la dr mea, ca niciodata nu vorbeste aiurea si nu ar spune ca nu se poate face nimic, daca se poate face ceva. Si e fff buna pe probleme de infertilitate, ca numai de astea se ocupa de ani buni.

eu iti las datele: dr Predoi Deliana, o gasesti aici:  http://www.clinica-promed.ro/

suna la ei si te indruma fetele de la receptie, spune ca vrei o programare la dna dr. O sa vezi ca nu vei regreta. Bafta! puss

fetele, nu am mai avut timp sa va citesc, dar va pup si va tin pumnii!!! puss


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 



#78 2014-03-03 15:07:06

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

eleny, acelasi lucru l-as face si eu; as face orice daca cineva mi-ar spune ce, insa in momentul de fata nush catre cine sa ma indrept. sper sa treaca perioada asta neagra si sa-mi revin cat mai curand, desi sincer imi cam vine sa las totul balta...


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#79 2014-03-03 15:20:48

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Cris, mersi pentru recomandare. O sa incerc sa ma duc, desi imi e cam greu sa mai fac vreun pas spre vreun medic. Dupa atatea experiente neplacute cu doct astia, unii nepotriviti, altii care-mi spun in fata ca nu se poate face nimic, zau ca sa nu mai vad doct in fata mea.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#80 2014-03-03 15:36:08

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Alexandra, mergi si consulta mai multi medici. Eu am inteles asta cam tarziu, am zis ca daca merg la unul, sa nu ma duc la 10, sa ma deruteze si mai rau. Dar am gresit procedand asa. Cel mai bun doct nu e bun pentru toate, asta e clar.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#81 2014-03-03 15:55:46

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Alexandra mai conslta si alti medici vorba fetelor, asta-i crucea trebuie sa o ducem ca nu avem incotro
Eleny sa-mi scrii si mie la ce filme te uiti.Eu m-am uitat la Schimbarea si Pot sa-ti vindeci viata .vezi ca e si cartea pdf pe net .Eu am citit ceva d genul anul trecut si am ramas insarcinata smile
Si  eu am afirmatiile mele pe care le spun sub forma de rugaciune smile
Sunt increzatoare doar ca ma mai enervez si eu, dar repet sunt fericita ca luna asta mi-a venit si mie la 30 de zile si e mare lucru.daca ma uit in urma, dupa cumpana pe care am avut-o organismul a fost chiar un mare luptator si si-a revenit repede , dar sunt suparata si sufar ca am pierdut copilasul meu pe care l-am iubit si il iubesc si acum...ma infurii pentru ca nu am avut cum sa o salvez ...am stat precum mielul la taiat  fara sa pot face nimic.Si suferinta asta e in valuri ....azi imi este bine, maine nu pot sti cum va fi..nu programez eu sa ma enervez ...efectiv ma trezesc invaluita in durere si e firesc...acum opt luni am pierdut un copil mult asteptat.
Dar asta ne e lupta , mergem inainte cu zile mai bune , alteori mai putin bune si tot asa smile
Eleny astept sa-mi scrii la ce filme te mai uiti smile
Pupicei fete smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2014-03-03 16:23:12

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Aceasta e Gipsy,noul membru al familiei.
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/83478_1393842229391.jpg
Cat de mult imi place sa ma alint,numai asta as face...
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/83478_1393832926001.jpg
Cand imi e frica sar pe scaunul de sub masa ca sa ma ascund,acolo stau cel mai bine !


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#83 2014-03-03 16:44:38

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Vaaaiiii ce bijuterie de pitigoi ai lol e super dragalasa , sa fie sanatoasa si sa va bucurati de ea smile.O sa-i fac si eu poza maimutei mele sa o vedeti lol
pana la urma cum i-a ramas numele?
acum am vazut ..la inceput sa vedeau doar pozele . fara scris ..betul asta...
deci gipsy i-a ramas .I se potriveste de minune si se vede ca e o hoataaaa de nota zece.Yuhuuu

Ultima oara a fost editat de rozi2012 (2014-03-03 16:46:40)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#84 2014-03-03 16:57:32

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

ei, kris, da ce matz ti-ai tras smile sa creasca mare si sa va umple casa de bucurie! e simpatica!

pup toate fetele!!


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#85 2014-03-03 16:58:21

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Kris, ce frumos e pisoiul!!
Eu nu s amatoare de pisici, mi s dragi cat sunt mici si cam atat. Cateii imi plac mult, am avut un beagle, am dat 1200lei pe el si in doua zile l am dat de pomana...era jale cu el in casa. Dar tot as smotoci unul.la socri avem un huscky alb, doamne cata energie are si cat e de simpatica hjarta
A avut si doi pui, cu un maidanez, unul avea un ochi albastru si unul negru, niste frumuseti. Dar sa stea ka curte cu totii lol
Am intrebat si mai sus, dar nu stiu in ce masyra m am facut inteleasa. Ce fac cu duphastonul cand il termin? Il opresc brusc, sau fac test si poate is doua liniute si at reduc treotat doza?!

Offline

 

#86 2014-03-03 17:19:40

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Pai Ionela in ziua 26 il intrerupi nu?incearca un test ..poate nu il mai intrerupi.
Eu in luna cu sarcina am avut intrerupere patru zile parca ...dar nu e nimic ...sa iasa liniutele asta e cel mai important:)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#87 2014-03-03 18:38:15

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Iau pana in ziua 25inclusiv.
Ms rozi puss

Offline

 

#88 2014-03-03 18:59:26

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

aha, eu luam parca din 16-26 nu mai stiu exact, da e bine smile
faci test maine?
Succes


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#89 2014-03-03 20:47:06

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi, am vazut de mai multe ori 'The secret', am citit si eu 'Poti sa-ti vindeci viata', am mai vazut, mai demult 'Spirit space'.

Zilele trecute mi-a  trimis o prietena  unul, dar nu l-am salvat nicaieri. O s-o rog sa mi-l mai trimita, am vazut doar putin la inceput, tot genul motivational.

Azi am fost la moastele Sf Stelian si in seara aceasta i-am citit acatistul.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#90 2014-03-03 21:14:37

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Multumesc fetelor.
Rozi astept poze si de la tine,cu pisi tau. Cred ca e putin racita ca ii cam curge nasucul si stranuta,acum se joaca de-a ascunselea si miauna si cand ma duc la ea fuge de mine rotfl
Si mie mi plac cateii dar ador pisicile de cand eram mica si din cauza ca nu puteam avea un catel intr-un apartament am avut o pisoias tot negru si asa m-am indragostit de ei.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#91 2014-03-03 21:50:09

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Va imbratisez pe toate  kram

Kristinika, sa-ti traiasca noul membru! smile


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#92 2014-03-03 22:09:51

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Multumesc Elena puss . Mai ai putin si iti vei tine comoara in brate kram


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#93 2014-03-04 10:06:17

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna dimineata fetele puss
Da ce putina miscare pe aici
Eu am venit cu  mornincoffee  fierbinte si ceai pentru celelalte fete ...
O zi buna fetelor. Va  puss  pe toate.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#94 2014-03-04 10:12:16

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Neata, Kristinika, ma si gandeam...ce fete somnoroase...


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#95 2014-03-04 10:17:52

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eleny cred ca e vremea de vina chicot ...neata


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.