homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

E sau nu trichomonas?


#1 2007-01-08 22:38:51

akna
Membru
Inregistrat: 2006-12-29
Mesaje: 2

e sau nu trichomonas?

Buna!
    Tocmai m-am alaturat acestui  grup, tot datorita unei probleme, pe care o am in ultimul timp. Si anume: am racit. am fost la medic si mi-a dat tratament, dar nu l-am luat. am fost apoi (la un alt medic) si mi-a dat tratament pentru trichomonas (fara nici o explicatie, lamurire sau altceva in plus).
    Eu nu cred ca am aceasta its, pentru ca secretia nu miroase, este alba si nu are culoare verzuie, plus ca m-am protejat. Dilema mea este (poate parea stupida, dar vreau sa ma lamuresc) se poate ca raceala sa fi degenerat in aceasta infectie? Mi-as dori sa am dreptate...dar daca n-am? Multumesc!

Offline

 



#2 2007-01-08 22:41:01

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: e sau nu trichomonas?

akna, ii va raspunde doctoressa maine.


Nobody home

Offline

 

#3 2007-01-08 22:45:57

Sammy
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-10-24
Mesaje: 1397

Re: e sau nu trichomonas?

daca zici ca te-ai protejat atunci chiar nu cred ca e tricomonas. iar diagnostic fara sa-ti faca o analiza a secretiei nu cred ca se poate... cel mai bine mai incerci si alt doctor.


"The supreme happiness in life is the conviction that we are loved - loved for ourselves, or rather, loved in spite ourselves'. Victor Hugo

Offline

 

#4 2007-01-09 10:47:05

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: e sau nu trichomonas?

Intr-adevar, fara analiza de secretie ma tem ca nu ne putem baza pe diagnostic. Raceala insa e raceala...daca tu intelegi prin raceala anexita, atunci evident lucrurile se schimba, infectia anexiala putind fi una ascensionata din vagin(dar nu numai)


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.