homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Fond de ten prea inchis


#1 2014-03-09 15:15:33

Camelly17
New member
Inregistrat: 2013-06-27
Mesaje: 32

fond de ten prea inchis

De curand am cumparat fondul de ten Rimmel London Match Perfection, in nuanta 103 True Ivory. Am dat-o rau in bara. Nu cunosteam prea bine nuantele si n-auzisem prea multe de fondul asta de ten, dar l-am vazut si aveam nevoie urgenta de unul, asa ca l-am luat + ca l-am gasit la 20 lei. Mai erau cateva nuante, dintre care True Ivory era cea mai deschisa, si m-am ghidat dupa asta si dupa culoarea sa. Am folosit inainte Everlasting Oriflame si mi se pare ca nuantele sunt foarte apropiate. Greseala mea, am ajuns acasa si m-am dat cu el. Ce observ? Este cu vreo 2 nuante mai inchis decat tenul meu, care e foarte deschis.
Imi place consistenta, nu acopera prea mult desi am cosuri, dar are o textura lichida si lejera.Imi place ca nu arata ca o masca. Insa e prea inchis pentru tenul meu. Ce pot face sa-l mai deschid macar cu o nuanta? Nu vreau sa incerc sa-l combin cu o crema, dupa ce ca nu are el putere mare de acoperire, il "diluez" naibii de tot. Si nici nu am alt fond de ten cu care sa-l combin, Everlasting Oriflame mai are doar pe margini. Am pus o imagine, sa-mi spuneti, voi nu v-ati fi pacalit?
i.imgur.com/bCaZ57v.jpg

Offline

 



#2 2014-03-09 15:33:23

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: fond de ten prea inchis


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#3 2014-03-09 15:50:38

Camelly17
New member
Inregistrat: 2013-06-27
Mesaje: 32

Re: fond de ten prea inchis

eu vreau sa stiu cum il deschid cu o nuanta, cel putin...

Offline

 

#4 2014-03-09 15:57:36

heart_breaker
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-12
Mesaje: 1870

Re: fond de ten prea inchis

Iti mai cumperi unul in nuanta cea mai deschisa, nu neaparat din aceeasi gama, dar sa fie foarte deschis si le combini. Daca nu vrei sa il amesteci cu crema, altceva nu ai ce sa ii faci. Sau il pastrezi pana te bronzezi si il poti folosi ca atare.

Offline

 

#5 2014-03-09 16:10:10

Camelly17
New member
Inregistrat: 2013-06-27
Mesaje: 32

Re: fond de ten prea inchis

pot folosi un anticearcan lichid? crezi ca va merge?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2014-03-09 16:13:38

heart_breaker
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-12
Mesaje: 1870

Re: fond de ten prea inchis

Nu stiu, dar merita sa incerci. Numai ca vei consuma foarte repede acel anticearcan... Poate gasesti o cunostinta cu tenul mai inchis careia sa i-l vinzi, daca nu te induri sa renunti la el. Eu am patit asa cu un fond de ten de 200 ron lol Si solutia a fost sa cumpar unul foarte deschis, pe care daca l-as fi folosit simplu as fi aratat ca o fantoma si le-am combinat. In functie de cat ma bronzam, puneam din ce in ce mai putin, pana a venit vara de-a binelea si n-a fost nevoie sa mai pun deloc.

Offline

 

#7 2014-03-09 16:42:48

Camelly17
New member
Inregistrat: 2013-06-27
Mesaje: 32

Re: fond de ten prea inchis

eu am dat putin pe el, 20 lei, iar pe net am vazut ca pretul real este de 40 lei,aproximativ. Am gasit reducere. Chestia e ca anticearcanul ala nu-l pot folosi ca atare,fiindca e d'ala cu particule cu sclipici si mi se strange in pliul ochiului, de aia ma gandeam sa il combin,dar mi-e sa nu stric fondul de ten. Imi place la el faptul ca se intinde foarte bine, e lichid, e lejer,miroase foarte frumos si arata natural, doar ca e inchis sad Eu am tenul mixt,acum fac proba si-l las pana mai pe seara, sa vad cum se comporta,poate i se modifica in vreun fel nuanta, pe el scrie ca se adapteaza la textura si culoarea pielii. Nu arat rau un pic mai "bronzata"lol dar se vede diferenta pe maini/decolteu, ori nu pot sa ma dau cu fond de ten si acolo. Am un baton corector, tot de la Rimmel London, e nuanta Ivory, dar e al naibii de deschis si nu ma pot da pe cosuri peste fondul de ten, as arata ca un dalmatian sad

Ultima oara a fost editat de Camelly17 (2014-03-09 16:44:14)

Offline

 

#8 2014-03-09 17:22:34

heart_breaker
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-12
Mesaje: 1870

Re: fond de ten prea inchis

Pai da-ti cu baton corector SUB stratul de fond de ten. Ai putea sa folosesti niste autobronzant pe decolteu, sa nu se mai observe diferenta.

Offline

 

#9 2014-03-10 21:01:27

Ramoona
Full member
Inregistrat: 2014-01-03
Mesaje: 199

Re: fond de ten prea inchis

Eu zic sa faci rost de un fond de ten mai ieftin si mai deschis la culoare, nu amesteca ambele fonduri de ten, amesteci nuantele mereu cand te machiezi ,iti pui pe mana sa zicem 2 stropi inchis si unu deschis sau jumate -jumate big_smile
Poti incerca si cu anticearcanul la fel,dar mai intai incearca sa vezi cum arata ca sa sti sa faci mereu aceasi combinatie smile


TOGETHER is my favorite place to be. hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.