homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31-138


#2604 2014-06-22 20:03:19

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Mamici puss

Noi am fost la mareeee hjarta a fost asa frumos, ne-am prajit bine lol

Cu mancarea: de ex acum am plecat la mare cu inca un cuplu cu copii si a fost asa pe fuga ca nici un sandwich n-am avut timp sa fac. Am plecat cu Y nemancat ca nu a vrut ou, si am pus fructe ce mi-a venit la mana de pe masa. Cand am ajuns pe plaja a mancat fructe bucati - kiwi, para si struguri.
Apoi a primit de la ceilalti copii un barni, a mancat jumate. Apoi am luat hot-dogi de pe plaja, dar nu cu cremwursti, cu un fel de carnat proaspat de pui. A mancat si din ala un sfert din portia noastra. Si-a mai luat inghetata de pe plaja, a mancat si 2-3 pufuleti si aia a fost. A adormit pe masina si cum l-am bagat in casa i-am dat o sticla de lapte prin somn, a lins 300 ml. Cand s-o trezi ii fac o supa rapida si gata.
Cand suntem la restaurant si eu comand cartofi natur, mazare, legume si mananca cu mine.

V-am mai zis ca aici e rece apa de nu se poate face baie, era pliiiina ochi plaja si azi dar nici un picior de om in apa.
Bineinteles doar Yannick cel neinfricat a fugit in apa de mi l-a luat valul lol
Pana l-am scos din apa a baut 2 guri, e prima data cand bea apa de mare, sa ma astept la diaree si alte cele? Pana acum e ok, s-a intamplat acum vreo 5 ore.

Si ne-am hotarat, la sfarsitul lui iulie mergem la mare la noi, macar cateva zile. Ii place prea mult, vreau sa se balaceasca in voie si sa se bucure de apa.
Asa ca, ce statiune recomandati? Undeva unde-i frumos pentru copii? Si un hotel bun?
Poate mai mergeti careva? Tare mi-ar placea sa ne intalnim!


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 



#2605 2014-06-22 20:22:22

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Deno, ce tare Yannick!!! lol poate ne ?nt?lnim in Neptun noi trebuia sa mergem luna asta dar cu ploile astea am lăsat pe Iulie. Eu una,ti as recomanda Neptun sau Venus. In Neptun e mai de familisti,e f curat si apa,este curata si limpede. E si,u, lac,acolo. Noi cand am.fost,anu,trecut,nu,erau deloc,manelisti,si,nici tigani si,agitatie ca in Eforie,de ex. Noi vroiam,prima oara in,Eforie far am,renuntat din cauza asta ca e  f f multa lume si foarte multi din astia..intelegi,tu.mie mi,s a părut mai frumos in Neptul dec?t in Mamaia dar in Mamaia e,si,telegondola. Si satul de vacanta unde sunt tot felul de nebunii in care poti sa te dai si pentru copii multe.copii mai,mari oricum dar e,frumos,numai sa,fii,acolo..eu intre astea 2as alege.
noi mergem in Neptun la mijlocul lunii iulie.abia astept.

Maje,vacanta plăcută!

GarrGa,mmm delicios. Si mie mi a iesit delicioasa tarta cu caise
e mai bna asta cu visine
multumesc.abia astept,sa fac.

Si lui D ii,place pilaful eu nu pun la călit si yelina doar morcov ceapa si dovlecel si si orezul Putin.si ii fac cu carne maruntita de pui de tara. Iese super bun
cu zeama de la,puiul fiert

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2014-06-22 20:28:30)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#2606 2014-06-22 21:45:14

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Deno, ce frumos. EU zilele astea visam la viitor, cand o sa mergem cu I la mare o sa-i cumpar un set de-ala cu lopatele, galetuse, forme pentru nisip, sa ne jucam impreuna hjarta   Tin minte ce entuziasmata am fost eu cand ai mei mi-au luat un astfel de set.

Azi bebicutul a dormit toata ziua, tre sa ma pregatesc temeinic de o noapte alba.  A avut 5 nopti in care a dormit, apoi si-a revenit la vechiul program, adoarme pe la 5 dimineata.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#2607 2014-06-22 22:40:10

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Elena, bebicutul . Ce frumos i ai spus. hjarta  wow, asa program are? Aoleu nu prea e bine
dar isi va reveni el,la normal cand,va constientiza diferenta intre zi,si,noapte. Cred..la mine nici,unul n,a fost sa,stea,treaz,noptile.doar ziua. Deci,super noroc am,avut.chiar la A si,la D. Program,după ceas..a fost bine
pana,pe,la 6luni smile. Pai sa vezi ce trece timpul si,cum ajungeti la mare cu,puiu.


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#2608 2014-06-23 07:55:16

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

'neata wave

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2609 2014-06-23 09:26:41

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Neata wave

Deno, noi mergem la Bulgari, in septembrie

Baietelul meu zice cum il cheama, si cati ani are hjarta asa de frumos vorbeste. Mor de dragul lui cand zice "niu"
Numara singur pina la 10, povesteste de toate lol intelege orice, trebuie sa avem grija ce vorbim  chicot

Ultima oara a fost editat de timean86 (2014-06-23 09:31:47)


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#2610 2014-06-23 10:38:39

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Neata!
Noi pe drum.

Time hjarta

Like, multumim


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#2611 2014-06-23 10:53:29

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

neata

smart ce mai faceti?

Ultima oara a fost editat de cmin (2014-06-23 10:53:51)


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#2612 2014-06-23 10:54:42

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

neatza fetele.
deno felicitari pentru fetita.
si noi mi-e teama sa nu facem entero.
aseara a mincat cu maaare placere boabe de rodie, plus suculet de rodie si azi dim i-am dat laptic cum ii dau (inca) in fiecare dimineata.
cand am dus-o la gradi deja se vaita de burtica .. nustiu  nustiu  nustiu
doar saptamina asta mai mergem la gradi, de sapt viitoare stam acasa. de fapt o sa plecam in concediu la bulgari - slava Domnului sa se faca mai bine pina atunci.
puss  puss


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#2613 2014-06-23 11:18:09

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Neata!

Timi puss hjarta ce dulce.. Si Y zice de cateva luni cati ani are dar arata pe degete. De zis cu gura, pe la 10 ani a zice forgetit
In sptembrie nu putem.. d se intoarce inapoi pana nasc. Vedem oricum cum decurge si drumul cu masina acasa. Cu masina mergeti?

Cara, multumesc!


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2614 2014-06-23 11:25:54

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Deno kram o sa zica el, de nu o sa-l mai poti opri lol cu masina mergem.

Maje par

Ultima oara a fost editat de timean86 (2014-06-23 11:26:16)


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#2615 2014-06-23 13:49:09

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

hello

Maje, drum bun!

Time applause

Cmin, nu stiu ce sa zic, inca tuseste destul de mult, adica de azi dimineata a tusit de vreo 12 ori, de fiecare data cu expectoratii. Diseara intram in a 6-a zi de acc junior, doc care ne-a externat a zis sa-i dau 5=7 zile. Maine sper sa ajung la un medic cu renume aici in oras la spital unde cica ar fi de garda, caci pediatra la care mergeam pt chestii mai grele e internata si ea pe la bucuresti. Nu-mi explic ce-i cu aqtatea secretii, muci nu are, doarme linistit, numai pacatoasa asta de tuse nu dispare. Mi-e tare frica sa nu dea in altceva la plamani.Fetele care sunteti siloase, sa nu cititi va rog!  De scaun, parca a luat-o si cu asta in jos, azi a facut de 2 ori de dimi, nu noale, dar destul de ciudat, legat, cu aspectul painii dospite necoapte. Parca nu se mai termina odata, m-a bufnit plansul in fata lui de dimineata, am fost cu el sa semnez somajul si o luase razna pe acolo prin centru. Tare nasol e sa fiu singura in momente asa grele supa
Alexutul tau cum mai e?


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#2616 2014-06-23 14:16:28

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Mamici puss

Rose, noi o sa avem bucatarie unde mergem.

Maje concediu placut!

Voi cu ce mai hidratati pielea copiilor?In afara de unt de cocos care nu ii prieste

Offline

 

#2617 2014-06-23 14:21:50

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

smart poate de la atatea siropuri face asa caca  .. aerosoli nu ti-a dat nimeni sa faci? l-ar fi ajutat mult

Al meu e bine, nu mai face febra dar il doare gatul... nu vrea sa manace ..i-am luat toate junk-urile , actimel si biscuiti cu crema si mezeluri ..doar doar s-o chinui sa manance ceva .. a mancat si supa de galusti , spre surprinderea mea... deja e mai bine ...

Ultima oara a fost editat de cmin (2014-06-23 14:22:09)


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#2618 2014-06-23 14:24:19

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Smart kram

Time, ce scump trebuie sa fie A. smile

Offline

 

#2619 2014-06-23 14:29:20

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

ma bucur pt voi, Cmin. Aerosoli nu au zis, dar nici macar nu am aparat. Ma gandeam aseara sa-i fac inhalatia aia, dar mi-e frica sa nu aiba vreun microb sa-l duc la plamani si sa-i fac mai mult rau. Sper sa dau de doctprul ala maine si sa ma lumineze. O fi si de la atatea siropuri, deja a luat 3 in 15 zile. Si eu si sotul tusim rau de tot, sotul a luat si zinat cu erdomed si degeaba, tuseste la fel de des si expectoreaza. Nu imi dau seama ce draq de viroza o fi...

Garga kram


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#2620 2014-06-23 14:40:47

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Smart, Cmin puss sa se faca bine piticii

Offline

 

#2621 2014-06-23 14:46:32

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Smart sad multa sanatate sa se termine odata!

Of, si eu de dimineata numai acum m-am pus jos. Am facut niste chiftele, apoi m-am apucat de frecat toata bucataria, faianta etc. Apoi toata sufrageria, si Yannick bineinteles mi-a facut treaba de 7 ori mai grea.. A furat o chiftea necoapta de pe farfurie si a intins-o toata pe televizor, pe jos si pe masuta de cafea. Dupa ce-am spalat mobila a venit si el cu carpa lui si mi-a facut-o la loc.. Apoi i-a trebuit sa aspiram si sa spalam impreuna - aka ma tine de mop si aspirator si ma trage numai cum vrea el, o placere!
Si ca sa fie treaba treaba, am ramas fara apa(imbuteliata) si aveam o sticluta cu apa pentru el din care mai bause si zillele trecute, dar el cand bea dupa ce mananca mai baga firimituri de mancare in sticla. I-am dat de 2 ori fara sa ma gandesc si numai a doua oara mi s-a parut ca miroase ceva, pe cand miros sticla apa era sad nu tare, dar a statut asa. Ce i se poate intampla acum? De apa de mare am scapat, peste noapte nu a facut febra sau ceva, scaunul de dimineata a fost ok.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2622 2014-06-23 15:56:24

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

deno nu cred ca are .. oricum stii ca de multe ori miroare gatul sticlei, nu apa


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.