homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31-25


#457 2014-04-28 11:50:10

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Neata
Mai asta a meu isi mananca mainile grav, nu ii ie foame, acu i am dat sa pape...suzeta o arunca neutral avem 3 luni pe 30...

Offline

 



#458 2014-04-28 12:42:16

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Neata!

Adina, la noi se fac si activitati. Adica decupat, lipit, pictat, colorat, gimnastica de inviorare tongue , cantecele, povesti dupa imagini, etc. Asta la grupa mica unde e Natalia. Nu stiu cat difera grupa mare. nustiu

Ea e nascuta in iunie, deci n-ar fi o problema ca nu ar face 4 ani in timpul anului.
Ma gandesc numai la faptul ca va trebui sa schimbe mediul cu totul...

In plus, daca as putea s-o tin la cresa pana in 2016, cred ca ar iesi tata la pensie si ar putea merge la gradi cu program redus. smile In fine, sa ajungem acolo. tongue

Am fost si noi la Lidl si i-am luat blugi, dar a trebuit sa-i iau 98 ca s-o cuprinda in talie. E adevarat ca avea pe ea o salopeta tot de blugi (suntem fani, avem 3 lol ), cam lalaie, dar totusi. Si era un model mai largut, ca mai era un model skinny, aia nicio sansa s-o cuprinda nici la picioare, in talie nici atat. Si 98 sunt luuungi si nu merg scurtati ca au elastic jos. Cred ca in toamna ii vom purta.
A, si pantaloni kaki cu buzunare i-am mai luat. Aia i-au mers 92. big_smile

Angel, rubeola. Dar cred ca toate difera de la copil la copil. Natalia nu a avut niciun simptom la varicela, direct bubite. nustiu


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#459 2014-04-28 12:47:38

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

katey puss mersi, asta banui si eu, se aseamana si bubitele parca
vad maine ce zice pediatrul


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#460 2014-04-28 12:51:26

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

da , am vazut si eu si pantaloni kaki si blugi , dar aia skinny, noua ne vin 98 clar, ba ne sunt largi in talie smile ...noi suntem manechin tinem la silueta lol.

da ,e bine gandit faza cu gradi, eu zic ca o poti tine clar, e bine ca fac si activitati de genul asta, desi nu cred ca e dupa vreo programa, dar na nu conteaza , important e ca fac, ana in primul an de gradi -la grupa baby (deci tot regim de cresa), are in fiecare zi cate o fisa , e datata, cu lipit, colorat, pictat, bine cele mai multe mazgalite, dar erau...spre deosebire de anul asta, unde primim in fiecare sapt programul cu tot ce fac, dela jocuri, la alte activitati, plus ca vine cu tot felul de chestii facute de ei: in joia mare radea ingrijitoarea cand o aducea pe scari:,,usor ana sa nu spargi oualele lol ,, si imi ziceau,, doamna v-ai scos, nu mai trebuie sa mai vopsiti oua lol ,, ....era un cosulet  hexagonal din hartie, prins cu hartie creponata si lipit cate un ou mare de carton pe interior pe fiecare latura, oualele pictate normal, iar in mijloc iarba din hartie creponata si lipit iar un ou in mijloc..in plus si inca io felicitare cu un mesaj lipit in ea, iar pe exterior un pui iesit in oua, tot asa lipit de ei.
bine au fost multe, deja le strang pe toate : pahar cu flori de hartie , rama de 8 martie, etc


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#461 2014-04-28 13:10:56

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Neata

Jac, mie mi a spus pediatra ca bine daca isi rod sau isi baga manutele degetutele in gurita. Nu mai stiu exact motivul dar e de bine. Tot asa si a,mea,pitica pe la,2 luni-3. Cresteti,cresteti..repede! smile

a ?nceput iar sa,ploua,aici..ce,mă enerveAza vremea asta

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2014-04-28 13:12:18)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

 Publicitate


loading...

#462 2014-04-28 13:27:40

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Like puss am inteles
Fata, deci crestem...doamne!! Parca acu 2 zile nu stia sa faca nimic...
Acu prinde orice in mana, rade la toata lumea, e atent...of! Imi vine sa l pap!!!
Sambata avem si noi botezul..azi il ingroapa pe bicu sad
Nu-mi vine sa fac botez, si petrecere(care o sa fie cina, nu distractie) dar na..lume anuntata...

Offline

 

#463 2014-04-28 13:34:41

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

neatza fetele.

ieri fost la un botez, fost minunat ursitoare, un clown de amuzat copii, muzica buna, excelent - chiar aveam nevoie de o iesire.
am dantuit, distrat, noroc am avut cu mama care a stat cu fata - e asa de bine sa fii lipsit pentru cateva ore de grija celui mic...

pupam pe toata lumea.
puss  puss  puss


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#464 2014-04-28 13:39:17

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Jaq, mie mi.a murit mama tatalui si tatal mamei in preajma nasterii lui Eduard. Iar in preajma botezului erau pomenile de 40 de saptamani. Ce era sa facem, sa il botezam la juma' de an?...Dar, vorba mameimele: "Ce sa faci, daca asa a fost sa fie?! Pana la urma, mortii cu mortii si vii cu vii." Eu nu m.am dus la inmormantari ca sa pot juca...Aiurea, dar tot ea m.a sfatuit asa.


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#465 2014-04-28 13:48:15

Getaway
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 2406

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Multumim, fetele.
Scarletica iubita, suntem bine. Adormim la 01 noaptea si ne trezim la 12. Bine, cu pauze de papa. Iar am o rana la un san, la mine vad nu se obisnuiesc sanii. Of. Voi sunteti bine?


Bine ai venit pe lume, iubita Maria Elena  hjarta
19 februarie 2014

Doamne ajuta rugaciune

Offline

 

#466 2014-04-28 14:19:50

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Adina, tu vorbesti serios ca 98 ii sunt largi Anei?!
Cred c-o bag pe Natalia la dieta...

Si noua ne arata la fiecare sedinta dosarelul cu "operele" de arta. smile Presupun ca ni le vor da acasa la sfarsitul anului.

Jac, bunicul care m-a crescut pana la 4 ani (tatal lui tati) a murit pe 4 noiembrie 2011 (de ziua mea), iar eu am ramas gravida cu Natalia pe 3 noiembrie. Vreau sa cred ca s-au intalnit cumva, undeva.
Cand am avut botezul nu trecuse inca anul si de-aia nu am vrut petrecere cu dans, a fost doar masa la restaurant cu muzica in surdina.
Inutil sa-ti spun ca ziua mea de nastere nu va mai fi niciodata la fel si mi-am jurat ca nu o voi mai sarbatori niciodata pe 4 noiembrie... sad
Hai ca am bocit un pic.  grater


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#467 2014-04-28 14:23:19

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Ai dreptate Maje. Asa este. Asta e cursul lucrurilor...usor de zis..dar ce sa faci..

Jac ,condoleante!   se face băiatul mare  hjarta  o sa fie bine la botez

Getut, sa va trăiască micuta crestinata. Ce t?rziu se culca.


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#468 2014-04-28 14:29:45

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Maje, asa-i ce sa facem, plus ca eu gandesc (,) ca bicu este cu noi... sad
Kate sad  imi imaginez, tata a murit aproape de Craciun, mult timp am urat Craciunul
di facut brad si tot tacamul, nu ca acum il iubesc, Craciunul e ceva naspa pt mine, imi aduce aminte de copilarie, de tata, de familia mea care s a rupt dintr'o data
Ei, si eu bocesc, dar macar bicu a trait 80 de ani..tata 38
Va pup, nu inteleg de ce trebuie sa fie asa, de ce trebuie sa suferim, dar daca ne punem la intrebat nu terminat niciodata
A meu si masa, vroiau sa faca botezul acum, inainte sa stim ca bicu moare, vroiau dupa Pasti si parca am stiut, am tinut'o ca vreau pe 3 mai, parca sufletul imi zicea sa nu fac dupa Pasti si bine am facut, nu eram in stare
Catwodata tre sa te iei si dupa intuitie...

Offline

 

#469 2014-04-28 14:31:26

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

jaq, kate:(
si pe mine pana la 7 ani m-au crescut bunicii si mi se rupe inima doar gandindu-ma ca intr-o zi nu o sa ii mai am


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#470 2014-04-28 14:46:43

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

da katey, in 104 clar inotam...pai i-am laut fustita de blugi scurta , de-o palma smile ...initial am mers la 3-4 ani, si ii era larga cu tot stransul ei in talie, apoi am luat 2-3 si si asta larga ,dar reglata la 2 gaici e ok...
lasa fata, asta e, asta e felul ei, a mea e slabanoaga rau, cand e dezbracata e jale, dar na...acum parca a inceput sa manance mai bine, la ultima cantarire asa intamplator ca nici nu o mai cantaresc ca-mi iau campii, sarise de 14 kg (am simtit-o putin mai greuta la brate) si cam 98-99 cm are masurata de dr acum 1 luna, pe ala de bebelusi, adica chiar atata e (initial o masura la usa, cum o masor si eu acasa, dar mai e incaltamintea, nu prea i-a venit sa creada asistentei ca nu prea crescuse de la ultima masurare si de aia a pus-o pe ala de bebelusi).

offf, nu mai vb de bunici, bunica mea a murit cand eram in clasa a 10-a si acum la mai bine de 17 ani de la moartea ei tot mai e in gandurile mele grater grater grater  ... mereu ma gandesc cat de fericita ar sa o vada pe ana grater grater  (am deja lacrimi in ochi).


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#471 2014-04-28 14:51:35

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

adina mi-a ajuns cantarul big_smile 6.3 kg are matzu meu


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#472 2014-04-28 14:54:42

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Mamici puss

Mie nu mi-a murit niciodata nimeni in famile, nici nu imi pot imagina.. Am toti bunicii, toate rudele, nu stiu cum este sa fi anuntat ca a murit cineva si ma gandesc cu groaza ca bunicii au depasit 70 si 80 de ani..

Ieri m-am uitat la PS i love you, the painted veil si a walk to remember, ce-am mai bocit...

Angel, tin minte ca tu spuneai ca a facut roseola fetita. Rubeola este aproape identica in forma si localizarea bubitelor, dar fara febra mare, intre 37-38. Dar cum zice si kate, poate sa nu prezinte simptome in afar de eruptie, depinde de copil.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#473 2014-04-28 14:58:11

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Em, stii cum e? Cat ii avem we take them for granted, ca sa zic asa, abia cand nu mai sunt ne dam seama cat ne lipsesc...

Adina, dar Ana a fost subtirica de mica, nu? Parca mai ziceai tu ca avea 9kg la un an. Pana atunci cum luase in greutate? Cat a fost bebe.
Natalia pe la 6 luni a inceput sa-si ia avant, pana atunci era tot sub greutate. nustiu

Ultima oara a fost editat de Katey (2014-04-28 15:02:21)


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#474 2014-04-28 15:02:48

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

hello

am uitat ce voiam sa spun  bang  .. varza sunt de la o vreme

pe langa asta mai vroiam sa va intreb, voi cu ce spalati masina de spalat? a mea a inceput sa faca mazga si cred ca are si depuneri de calcar... tre sa o rezolv rapid


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#475 2014-04-28 15:05:38

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

cmin, eu mai pun din cand in cand un ciclu cu otet, masina goala


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.