homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31-90


#1692 2014-05-28 14:36:44

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Mamici  wave


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 



#1693 2014-05-28 14:38:40

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

mamici wave

adina, ce frumos! hjarta vezi sa nu faceti glumite cu ea pe tema asta. ai mei au facut misto de mine cand le-am zis ca sunt indragostita de un baiat din grupa si m-am inchis in mine, nu le-am mai zis nimic neutral.

Offline

 

#1694 2014-05-28 14:46:41

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Adina ce frumos  hjarta

Katey  puss  kram


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#1695 2014-05-28 14:55:39

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Vai Adina, ce planuri marete are dulcica ta Ana hjarta

Profit un pic de somnul copilului sa va zic ceva: acum cateva zile, pe cand eram in fata blocului cu fi-miu, vin 2 frati (apropiati ca varsta de al meu) de la gradi, insotiti de bunica-sa. Fi-miu cu cei 2 copii se cunosc, caci stau la cateva blocuri distanta. Uneori se mai joaca pret de cateva minute cand se intalnesc (prin joaca intelegand ca se plimba unul cu bicicleta celuilalt). Bunica-sa nu ne stie (cred), de obicei cu parintii lor se opresc la noi la bloc. Bun. Cand ei treceau pe langa blocul nostru, fi-miu gasise unica balta din cartier ramasa dupa nu stiu ce ploaie , si-si facuse de lucru cu ea, respectiv pusese niste pietre, corcoduse si iarba sa faca papa. Si mesteca de zor acolo sa nu se prinda mancarea. Cand l-au vazut cei doi frati, au venit in fuga sa se joace si ei cu el . Fi-miu si-a lasat mancarea balta si s-a dus sa se urce pe bicicleta unuia . Bunica-sa a inceput sa se accelereze si sa strige la copiii aia sa plece de langa balta, ca se murdaresc. i-a zis lu' fi-miu ca n-are voie sa se urce pe bicicleta, ca e murdar si nu-l lasa. In timpul in care ii zicea asta, il dadea jos. E adevarat ca fi-miu era un pic murdar, adica avea cativa stropi de namol pe el, nu rahat sau altceva, care daca se urca pe bicicleta sa le-o faca varza. In fine, i-am explicat ducandu-ma acolo sa se dea jos si din ce motiv, si aia au plecat. Nu i-am zis nimic babii pentru ca m-a luat total prin surprindere, adica nu m-am asteptat de la una care-si lasa nepotii vara desculti si le da salata boeuf cu sarmale la 1 an, plus ceva smardoi la cur cand faceau pishu pe ei afara, sa faca asa mare gura pt 3 stropi de namol. Nicio chestie, ma gandeam sa-i povestesc nora-sii ce face baba cand e singura cu copiii , mai ales ca eu nu le-am facut observatie copiilor cand se suiau pe masinile lui A. nici macar cand erau cu mucii in gura si se vaita ea ca au facut febra toata noaptea. Ok.  Cum ieri a plouat cu galeata dimineata, la bloc sunt numai balti. Fi-miu , normal, face rost de bat si diverse chestii pt facut ciorba din fata blocului. Trece baba cu nepotii de la gradinita si cum astia sarisera sa vina la fi-miu, baba anticipeaza si incepe" nu mamaie, nu mergeti in balta. Balta aia are microbi, copiii cuminti nu se joaca in apa aia murdara" . Fi-miu a inteles fiecare cuvintel, a plecat capul (ca atunci cand isi doreste f mult ceva, ca ciocolata de ex. si eu ii spun ca a mancat deja si maine va primi alta) si a venit si m-a luat in brate. La fel ca data trecuta, i-am zis ca daca vrea sa se joaca incontinuare acolo, n-am nimic impotriva, avem masina de spalat si spala hainele cand se murdaresc. A inteles, si s-a dus sa-si continue joaca.
Vine acum intrebarea. Voi v-ati lua de baba asta? Adica, m-am mai certat cu unele, ultima acum vreo 3 sapt ca a indraznit fi-miu sa intre la ea in gradina sa ia niste visine, si am deja faima de mahalagioica. Nu ca mi-ar pasa ce cred altii, dar vreau sa vad daca voua vi se pare deplasat ca ea comenteaza mereu despre cum se joaca fi-miu . n-am sechele cu curatenia, cel mai des urcam ca porcii in casa, il las sa faca numai ce vrea el si mor pe unele idioate care comenteaza de pe margine ca baba asta (chiar daca, chipurile, pentru sine)

Scuzati pomelnicul, dar zisei sa scriu in detaliu

Am editat cate ceva, scrisesem ca o cizma

Ultima oara a fost editat de smart lady (2014-05-28 15:04:48)


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#1696 2014-05-28 14:56:27

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

anca avem grija, oricum nu am intrebat-o noi, ea ne-a zis, stie din povesti cand printul o cere de sotie pe alba ca zapada si ea zice  da big_smile ...ceva timp a zis ca, Carol a lui Flowe ca ea se casatoreste cu taticu....acum spune ca , cu Filip, oricum noi nu-i zicem de asta niciodata, eu tot timpul o intreb si de colegii de gradi, ce au mai zis ce au mai facut, etc


9 ani de copilarie ....

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1697 2014-05-28 15:04:21

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

smart, dupa parerea mea, analizand la rece, nu ai motive sa te iei de baba, pt ca nu a interactionat direct cu baiatul tau decat atunci cand a vrut sa se urce pe bicicleta nepotilor ei si atunci era dreptul ei sa il refuze. in public, nu poti controla tot ce se zice in jur si astfel, din pacate, copilul tau primeste mesaje confuze (baba spune ca un copil cuminmte nu se joaca in balta, tu ii zici ca e ok). dar daca il asiguri mereu ca ce zici tu e corect si adevarat si mereu sa te intrebe pe tine cand are dubii, ma gandesc ca invata sa nu mai plece urechea la ce zic unii si altii.

Offline

 

#1698 2014-05-28 15:06:29

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Smart atat timp cate ce zice ea iti afecteaza copilul, eu i-as zice. Macar sa tina pt ea sau sa isi "educe" copii acasa  bang  . Si al meu se face negru cand vine de afara, chiar ieri imi zicea masa-mare ca numai are cu ce sa il incalte ca a intrat cu adidasii in toate baltile. Azi i-am dat cizmele la el  lol  ... Si la faze din astea (ca se mai gaseste cate unul sa ii zica sa iasa din balta) eu ii zic , poti sa stai acolo , mami e ok, joaca-te. Dar asta tare sa auda si cine trebuie. Si apoi ii zic ca nu asculte ce zic altii, sa faca cum ii e lui mai bine.

Ultima oara a fost editat de cmin (2014-05-28 15:08:48)


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#1699 2014-05-28 15:19:14

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Anca, Cmin, spune suficient de tare incat sa fie sigura ca aud ce zice ea. Nu inteleg ce=o arde pe ea grija despre cum se joaca fi=miu. Adica babelor de la blocul nostru nu li se pare nimic ciudat cand fi-miu se namoleste. "e copil, lasa=l sa se joace cum vrea el, cum am facut si noi". Dar aia musai sa comenteze. Si ma surprinde mai mult cu cat ii vad pe-ai ei nepoti cu mama lor in toiul verii cu burtile goale si 3 straturi de jeg pe ei. De asta nu inteleg de ce comenteaza. Cred ca daca mai zice ceva si azi, ma iau de ea.

Cmin si al meu uda mereu toate incaltarile. Cat mai poarta A. al tau? Al meu acum are 25, i-am luat si un 26 dar mi se pare f mare

Mi s-a stins calc de 2 ori in timp ce scriam mesajul asta. Daca pica Wind., pierd tot ce-i in calc? cesafac


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#1700 2014-05-28 15:19:23

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Ete nah! Eu i-as fi zis sa-si vada de copiii ei "cuminti". nustiu

Eu mereu am impresia ca al meu e cel mai murdar copil de pe-afara. Vad fetite de varsta ei imbracate in rochite, dres alb, etc. cum merg cuminti cu mami / tati de mana. A mea aduna toate betele, se baga in balti, intra pe unde e iarba mai mare, alearga dupa pisici, se aseaza pe toate bordurile, pe scurt se face ca o purcelusa.
Ca sa nu mai zic ca ii mai scapa si cate-un mucut si nu reusesc mereu s-o prind sa ii sterg nasul sau mai mananca una, alta si se mozoleste toata.

V-am zis ca intr-o zi a gasit un capacel cu vaselina? Lucrase un vecin la masina si nu si-a adunat toate resturile. S-a facut ca un mecanic.  rotfl


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1701 2014-05-28 15:24:00

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

smart, eu nu m-as lua de ea, asta e modul in care ea a ales sa-si educe nepotii
dar poate as arunca in treacat asa, cand mai zice ca nu asa se joaca copiii cuminti, ca asa se joaca copiii fericiti
eu pe asta cu murdaritul nu pot s-o inteleg si pace buna
ii aduci in parc si apoi stai numai cu gura pe ei, eventual ii mai si altoiesti vreo doua, sa nu atinga, sa nu se aseze sa nu... sa nu... ca-si strica hainele bune
mi se pare sadism


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#1702 2014-05-28 15:24:56

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

KAte rotfl kram si al meu e vesnic murdar.
Mai eu cred ca aici pe forum a tunat si ne-am adunat kram

Imi place ce a scris Bubu, cu copii fericiti smile

Ultima oara a fost editat de timean86 (2014-05-28 15:26:13)


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1703 2014-05-28 15:27:04

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Smart daca nu ai salvate toate datele pe C: nu pierzi nimic. nu e musai sa se duca Wind daca se inchide, pot fi si alte pb

Eu nu stiu daca i-as zice ceva, dar i-as s[une clar copilului ca nu e nicio rusine sa te murdaresti, etc,.

Asta cu cel mai murdar copil de afara e valabila si la noi lol

Ultima oara a fost editat de be_happy (2014-05-28 15:29:01)

Offline

 

#1704 2014-05-28 15:33:48

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Katey te inteleg perfect
la fel e si fetita mea.
puss  puss  puss

Ultima oara a fost editat de carra_verona (2014-05-28 15:47:21)


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#1705 2014-05-28 15:42:35

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

smart are 24. I-am luat cate ceva 25 si ii sunt mari, cat sa se impiedice in ele.
Pe astea din parc si eu le-as  box  putin.


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#1706 2014-05-28 16:09:05

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Carra puss

Sa va povestesc ceva: ieri stateam de vorba afara cu o mamica cu un baietel cu 6 luni mai mic decat Natalia. Al meu copil era cu tati, alerga dupa "sis, sis" (pis, pis), dar al ei era  pe langa noi. La un moment dat se duce la niste baietei mai mari (8-9 ani) care jucau fotbal si se baga printre ei. Dupa vreo 5 minute in care asta mic le incurca jocul celor mari, maica-sa se pregatea sa se duca sa-l ia. Nu va ganditi ca era cine stie unde, era aproape de noi, nu avea ce sa pateasca. Si vedem ca il aduce unul dintre baietei in brate. Il tinea asa cu doua maini si il intinde spre maica-sa si zice: "Nu va suparati, e al dvs.?"  rotfl


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1707 2014-05-28 16:20:43

adrriana
Full member
Inregistrat: 2009-01-28
Mesaje: 603

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

katey smile
"- l-am gasit pe aici pe jos ,e al dvs.,va mai trebuie  ori il duc la cos "?

Ultima oara a fost editat de adrriana (2014-05-28 16:28:17)

Offline

 

#1708 2014-05-28 16:38:02

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

katey   rotfl  rotfl


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#1709 2014-05-28 16:42:54

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

rotfl2 rotfl2 rotfl2


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#1710 2014-05-28 16:50:45

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Da, exact tonul ala l-a folosit, Adarotfl2


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.