homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31-95


#1787 2014-05-30 12:31:12

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Deno ce cuminte,sta Y. Super asa
ce idee buna si vorba ta faci si tu treaba si el. Si chiar le place.


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 



#1788 2014-05-30 12:35:05

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Like sta, pentru ca nu dureaza mult si e fasninat ca tot pun acolo chestii si amestec si il provoc sa ma ajute si el, tine de lingura, de mixer, de farfurii. Daca ar dura mult de la un moment dat n-ar mai sta, se plictiseste pana si de cea mai interesanta activitate.
Dar e asa dragut cand il chem si se aseaza in fund langa bol dar nu se pune din prima suficient de aproape si se tot trage pe c*r pana ajunge unde vrea lol
Imi si explica pe limba lui ce fac eu, tot gesticuleaza cu manutele hjarta


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1789 2014-05-30 12:37:27

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Time o sa incerc si asa, nu se stie niciodata.

Deno super ca reusiti, Sara inca baga tot in gura si nu mi-ar conveni sa fie cu cojile de cartofi sau legume in general in gura.

Dar eu sper ca o sa mai creasca si o sa pot face ca voi.

Offline

 

#1790 2014-05-30 12:45:24

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

eu ma tot chinui de aseara sa-mi aduc aminte cum era cand era Stef mic, daca apucam sa ne sexuim ori ba dar nu-mi mai amintesc neam lol probabil ca nu si de-aia n-am ce sa-mi amintesc lol zici ca a fost acum 100 de ani. treaba stiu sigur ca pana pe la 2 ani nu puteam sa fac, plangeam de suparare ca nu pot sa fac nimic. cu toate strategiile din lume si abia reuseam sa fac mancarea lui Stefan, cu mare greutate. orice altceva faceam seara, dupa 9, cand venea sotul acasa. dupa 2 ani a inceput sa fie tot mai bine.

Offline

 

#1791 2014-05-30 12:49:43

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Garga rotfl2 ce tare esti. kram

Cmin, Deno, KAte kram


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1792 2014-05-30 12:56:22

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Garga, bine ca nu sunt singura, ma simteam extraterestru

Offline

 

#1793 2014-05-30 13:05:50

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Be kram nu esti mai...


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1794 2014-05-30 13:16:06

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

TIme puss ptr multi sunt, crede-ma. Toata lumea din jurul meu se uita crucis cand zic ca eu inca nu pot face nimic, probabil cred ca n-am chef sa fac. Se mira toata lumea si toti zic ca ei fac de toate. Dar chiar nu am cum, doar n-o sa las copilul sa planga pana se invineteste doar ca sa fac eu o lingura de mancare?!Important e ca ma intelege sotul ca doar el vede si mama mea care vine ori de cate ori poate sa ne ajute. In rest, stiu si eu cum gandeam inainte sa am copii sau cum as fi gandit probabil daca as fi avut un copil ca ai cunoscutilor mei lol

Offline

 

#1795 2014-05-30 13:36:09

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Happy ee sevuita crucis...copiii asa sunt acum depinde fiecare e  altfel.are si A. Perioade cand este asa,nu vrea dec?t cu,mine. Asta e..eu stiu ca,după 2sapt de bine vin si 2de stat numai,cu ea l?ngă,mine..si ea nu,sta,cu nimeni cum se uita,doar,cineva la,ea,si,ii,vorbeste se baga repede in mine vine la mine si se cuibareste la mn in brate. Nu se duce la nimeni. Doar cu mama,sta,si,cu,sotul at?t.

Garga chiar ai fost comica.


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#1796 2014-05-30 13:50:49

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Neata!

Flow, si sora.mea se plange ca nu gaseste nimic pe axolo din ce e aici. A fost la zoo si era f fericita ca a gasit leustean crescut acolo, prin iarba lol Bineinteles ca a luat cat a putut lol
Bafta cu bb. Sa vina repede!

Eu nu fac decat dulceata de visine, capsuni si gutui. Pt ca asta am in curte. Zacusca, muraturi sau diferite xombinatii de legume le face mami sau soacra mea.

Da, fetelor, s.au facut visinii. Miercurea trecuta trecuae tati pe la noi ai nu prea a avut ce sa culeaga, erau crude, insa sambata era gata, nu se mai oprea sora mea din cules si mancat smile)ie nu.mi plac, nici nu le.am gustat tongue

Be, cand doarme Sara poti sa faci ceba? Eu mai facui ceva prin baie si dadui cu mopul in living.


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#1797 2014-05-30 14:08:21

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

la mine pe strada la munca e un visin copt (m-am agatat eu ieri de el  lol ) si asta de aici din curte are fructele mici si verzi.


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#1798 2014-05-30 14:10:33

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

A, Be, uitasem sa iti scriu. Da, Eduard are 1 somn pe zi de prin martie. Doarmea 1h20min pana in mai si din mai a inceput sa imi doarma 1h50min. Dupa 1h10min se trezestw, zice mama, eu ma duc la el si il pun jos sa adoarma din nou. Si mai doarme 40 min.


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#1799 2014-05-30 14:17:27

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Maje ba da, pot face dar atat cat se poate face in 40 de minute si sa nu presupuna zgomot. de cand sunt insarcinata de obicei mananc ceva in minutele aste si/sau ii temin ei mancarea si/sau adun jucariile. Apoi dupa 40 de min trebuie sa fiu langa altfel se trezeste de tot si e suparata.

Deci Eduard a ramas totusi cu un somn. Sara a avut la fel vreo saptamana, dar era somnoroasa si am inceput s-o culc din nou de doua ori ziua.

Flower am uitat sa-ti spun, succes sa vina repede bebe!

Offline

 

#1800 2014-05-30 14:18:55

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

buna! wave

happy, te inteleg perfect, suntem fix in aceeasi situatie. nu doar ca am impresia ca toata lumea se uita cu ochi critic la mine, dar si eu incep sa ma simt o trantorita si am multe semne de intrebare in cap: daca e numai vina mea pt situatia asta? daca am un copil la fel ca oricare altul, dar n-am stiut eu sa-l cresc si l-am "invatat" dependent? daca de fapt nu reusesc eu sa-mi impart timpul cu cap si sa ii dau ocupatii copilului astfel incat sa pot face si treaba? daca alta, cu exact acelasi copil, ar fi in stare si de gatit si de curatenie si de spalat rufe, etc? pe bune, ma simt tare aiurea, inutila si am senzatia ca eu gresesc sau am gresit candva. e comod sa dau vina pe copil, dar cand ma gandesc ca el a luat totul de la 0 pe lumea asta si s-a dezvoltat in functie de stimuli si mediu, realizez ca problema e cel mai probabil la mine.
mi-e dor sa mai pun si eu mana pe ceva, sa fac o prajitura, sa fac curatenie (de cand am ramas gravida numai sotul a facut).
ma regasesc perfect in ce ati povestit tu si Rose.

maje, nici pana intr-un an nu rupea frunze sa bage in gura?
ca si Sara a lui happy, al meu baga tot in gura si nu pot sa-l las cu coji de cartofi si alte legume, ori cu apa cu spuma. pe la ce varsta scapa de instinctul asta de a baga tot ce prind in gura?

flower, bafta la bebe 2! si eu imi doresc smile.

deno, sunt mai multe motive. in primul rand, cam asta e "dinamica" la noi. treceau si inainte luni fara sa facem nimic, iar cand incercam pt bebe, aveam un contact, maxim doua pe luna. apoi, stii si tu ca dupa nastere libidoul e 0, uscaciunea maxima smile. in plus, vazand zilnic de cate 5-6 ori putza de baietel, nu mai gasesc nimic sexual, atragator, la "podoaba" sotului. putza a devenit ceva ce trebuie spalat si atat smile. cat despre vlaga, ori avem noi ceva pe la ficat, ori obosim usor. si inainte sa avem bebe eram mereu franti, dormeam 5-6 ore pe noapte si ni se parea putin. acum nici nu stiu cate ore reusesc sa adun intr-o noapte din franturi a cate 10-15 min presarate printre plimbari de 20 min sau 2 ore. sotul se pune in pat la 2, se trezeste la 6. deci tot 4 ore doarme si el, insa el vine seara dupa 20 acasa, cand intra in focuri sa curete dupa noi prin baie si bucatarie.
vai, ce povestesti de copiii prietenilor cesafac. totusi, cred ca au si ei cateva ore de somn adunate, altfel n-ar supravietui (la propriu).
nu am de ce sa ma supar, imi dau seama ca avand un alt stil de viata, e greu sa il intelegi pe al meu. noua ne ocupa copilul tot timpul nu pt ca plange (asta era in primele luni), ci pt ca trebuie mereu sa-i dea cineva atentie (altfel plange), iar cand doarme are treziri atat de dese incat nu apuc sa fac altceva decat sa-l tot adorm la loc. eu nu pot pleca de langa el nici cand doarme, caci se sperie daca se trezeste si nu ma vede. si cum trezirile sunt dese (min 5 min, max 45) si nu pot fi anticipate, trebuie sa stau cu el si cand doarme.

Ultima oara a fost editat de anca90 (2014-05-30 14:22:40)

Offline

 

#1801 2014-05-30 14:21:27

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Rose, Time, si cele care aveti masina de spalat vase, de vare aveti? Vreau sa iau si eu. Sa vedwm cand.

Anca, era iarna cand Eduard era sub 1 an si nu erau frunze..


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#1802 2014-05-30 14:27:41

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Maje eu din asta am:

http://www.domo.ro/Masini_spalat_&_ … ol_ADG_175

Anca, greu va poate fi ... Eu nu pot functiona cu 4-6 ore de somn. Inainte de bb dormeam minim 9 ore pe noapte. Eu am fost tot timpul somnoroasa.
Legat de ce scrii tu de bebe si obisnuinta, eu zic ca nu are rost sa te invinovatesti, tu ai facut cum ai simtit si cred ca depinde mult de bb si de firea lui.


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1803 2014-05-30 14:34:45

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Time, multumesc puss

Be, am inteles. Eu mi.am dat seama ca e suficient 1 somn cand am stat la al doilea somn 1 ora sa il adorm si nici macar nu a inchis ochii o secunda.
Dar daca ai incerca sa o readormi dupa ce se trezeste? Ei asa faceam, iar ultima data, cans nu mai voia sa doarma incepea sa planga daca incercam sa il pun la orizontala.
Acum, a avut zile in care mi s.a trezit si de 3 ori si a 4.a oara sa fie definotiv, insa il puneam in patut ai atatea asa pana i se inkideau ochii. Ultima data cand mi se trezeste imcepe sa ceara muzica sau mancare lol

Urasc touch screen.ul mad Am f multe greseli in scriere...

Ultima oara a fost editat de majestik (2014-05-30 14:35:31)


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#1804 2014-05-30 14:37:49

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Anca, probabil da, eu am obisnuit-o asa. Dar ca s-o fi invatat sa stea fara mine ar fi trebuit s-o las 1,2,5 sau cine stie cate zile sa planga pana nu mai avea aer ( la propriu) ca sa se invete ca nu raspund cererilor ei. Ori noi n-am fost dispusi sa facem asta. A plans si ea, ca un copil normal, ca trebuia sa merg la baie, dar ca s-o las in continuare sa planga doar ca sa fac eu curat/mancare nici vorba. Poate am gresit, poate nu i-ar fi afectat cu nimic dezvoltarea, dar eu nu am putut s-o las cand vedeam ca plange. Asa cum nu pot nici acum, desi e mai mare si intelege ff mult din ce-i spun.

Mai nou, ii propun sa astepte pana numar pana la 10 ( da, f putin, dar nah..) ca sa termin de spalat o leguma/fruct sau mai stiu eu ce. Lungesc si eu cat pot cifrele.

SI da, ma simt si eu de multe ori inutila, ma simt prost fata de sot, dar nu am solutie. De ex azi mucneste 12 ore, a 5 a zi, nu mai avem nimic mancare, iar diseara la aproape 9 cand vine il astept cu farfuria goala smile doar daca are noroc sa nu ploua sa ies sa iau de-un sendvis.

Plus ca nu va fi mereu asa, ma voi intoarce la munca, ea va creste si sigur imi va fi dor de perioada asta

Pai da Maje, o readorm, dar de asta trebuie sa fiu langa ea dupa 40 de minute, daca appuca sa se ridice in fundulet n-o mai adorm oricar as incerca

Ultima oara a fost editat de be_happy (2014-05-30 14:43:20)

Offline

 

#1805 2014-05-30 14:43:15

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

BE, sigur i-ar fi afectat dezvoltarea, ai procedat corect kram
Comanda o pizza de cina tongue


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.