homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Homeopatia,tratamente naturiste


#1 2014-05-06 13:24:23

aissa_kiss
Full member
De la: peste tot
Inregistrat: 2008-03-09
Mesaje: 592

homeopatia,tratamente naturiste

am si eu o intrebare....homeopatia sau tratamentele naturiste(picaturi),pot fi toxice pt organism daca se iau in cantitate pe o perioada mai lunga de timp fara pauza?ex un an de zile...ma refer la extracte sau tincturi?


Atunci când m-am asteptat mai putin ... viata m-a surprins !
Atunci când eram sigura de ceva ... viata m-a dezamagit !

Offline

 



#2 2014-05-06 14:20:45

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: homeopatia,tratamente naturiste

depinde de plante, de doza, daca tratamentul e recomandat persoanei respective / necesar sau luat dupa ureche... si extractele din plante pot avea efecte secundare daca nu sunt luate cum trebuie si in doze mari
cate depsre homeopatie (care e cu totul altceva) daca se ia mult timp un remediu nepotrivit si eventual in dilutii nepotrivite (foarte mari) poate avea si acela efecte negative, care dispar insa dupa incetarea tratamentului

Offline

 

#3 2014-05-07 22:46:48

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: homeopatia,tratamente naturiste

eu nu cred ca dauneaza, dar nu am un sfat avizat.


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#4 2014-05-08 00:02:25

clau
New member
Inregistrat: 2014-02-20
Mesaje: 61

Re: homeopatia,tratamente naturiste

ce tratament vrei sa iei? dak e ceva homeopat mai bine intrebi medicul care ti l-a prescris. sau dak il iei fara sa ti-l fi prescris medicul, mai bine faci pauzele care trebuie. Nu as risca cu homeopatele.
la naturiste nu cred sa aiba efecte adverse, insa e bine sa nu abuzezi totusi.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.