homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

O poveste banala


#1 2014-05-16 11:55:45

Eu Vali
New member
Inregistrat: 2014-05-16
Mesaje: 12

O poveste banala

Ne-am cunoscut acum 6 ani , printr-un membru din famila mea . Am devenit prieteni buni destul de repede , nu ne-am indragostit repede fara sa ne cunoasteam , nu am jucat teatru si nici nu ne-am grabit asa cum se poarta azi . Fiecare isi exarcebreaza calitatile in fata celuilalt si ne indragostim de o iluzie , omul real e cu totul altcineva . Dupa o vreme ne-am mintit ca nu ne potrivim ca parteneri desi ca prieteni eram nedezlipiti .Ne-am despartit . Eu am avut alta relatie , el cel mai probabil la fel , care nu au mers . Ne-am indragostit cand ne-am revazut dupa 2 ani destul de tare si desigur nu uitasem unul de celalalt . Noi doi semanam foarte mult , insa e o asemanare naturala , atat fizic cat si multe parti din personalitate . Acesta a fost si motivul pt care ne-am certat si impacat de o mie de ori in toti anii astia , e ca si cum ma cert cu mine si  nu-mi convine multe lucruri la mine . Ni s-a spus oricum ca noi doi semanam prea tare si nici nu va ceda vreodata unul din noi . La momentdat de ziua mea ne-am despartit din nou  si el a gasit pe altcineva si povestea din nou a luat sfarsit . Era o fata dintr-un grup de amici , de altfel eu o cunoasteam ca om dinaintea lui si stiam ce parsiva si falsa e , il cunoasteam inclusiv pe fostul ei care l-a inselat de multe ori , l-a facut de ras si umilit uneori si in fata mea , nah o fata cu moravuri indoielnice , care si mie la randul meu m-a terorizat vreo 2 ani , a pus chiar pe cineva sa-mi sparga mailul de vreo 2 ori si sa apara la mine in cartier . Ca sa nu se faca de ras m-a impersonalizat ( cum ca eu am facut lucrurile acele , atat de dementa era ) adica personalitate bipolara , cam bolnava psihic . Si tot ce reprezint eu m-a xeroxat ca sa nu o judece lumea si fostul meu prieten sa o iubeasca probabil . Dupa multe enervari inutile ( am realizat ) mi s-a facut mila de ea , si asa am hotarat sa rup legatura cu iubitul meu care el era principalul vinovat si care o mintea rau  , tot un soi de tradare  peste care eu nu am iertat . Tipa s-a infiltrat peste amicii mei , fosta relatie si chiar nasul in familia mea , un om invidios e in stare de orice , nu mai certuri am avut cu toti !  . Peste situatia asta neplacuta am trecut  si am inteles ca un astfel de om bolnav  cum e ea n-am ce face, cel mult sa simt cumva mila si indiferenta sa nu-mi arunce poate casa in aer ( doamne fereste ), parintii mei nu au aflat ca El e implicat ( tatal meu a colaborat in trecutcu tatal lui , in aceasi domeniu , din nou semanam ! ) , cu asa zisi amici am pus punct , ca nu mai avea rost si fostul desi m-a sunat dupa ce am plecat , am renuntat sa ma justific si sa-mi fac dreptate singura , nu am mai vorbit . Mi-am schimbat nr meu de telefon , tot , inclusiv viata . El s-a reprofilat pe acelasi domeniu cu al meu (  din cauza mea , cica ) , nu m-a uitat desigur , un fost amic comun imi spunea ca lumea il striga asa cum ma striga pe mine " adica bebe " , ca are aceasi privire si ochi care ii aminteste de mine , acelasi pasiuni care si le-a schimbat de cand am plecat . Mi-am refacut in totalitate viata , am avut si o relatie un timp , baiatul era foarte bun si manierat ( dupa scandaluri cu mahalagioaca , aveam nevoie cumplit de liniste ) dar....nu ma atragea desi era foarte frumos si stilat .Am reusit sa iert ca sa trec partial peste o relatie complicata si de neinteles , in care a fost dragoste multa hjarta  prietenie stransa , tradare , schimbari , fuga , lasitate , dusmanie  hjarta . Nu , nu-l mai iubesc , l-am privit si ochii lui nu-mi mai spun nimic , totul e stins , nu mai vreau ce a fost , nu vreau continuarea povestii asa cum si-l dorea , sa fiu in contiuare logodnica lui ca si cum nimic nu s-a intamplat ( un inel daruit , cand ne e bine nu m-a convins ) , si nici anii claditi / ruinati nu m-au convins sa raman sa  ne facem viitorul impreuna , sa fie tatal copiilor mei . Probabil va intrebati ce vreau ??? de aici ?? am mai fost membru pe la inceputurile forumului , dar am renuntat si acum mai revenit , ce vreau ? Nimic !! sa vorbesc asa cum a facut-o prima oara cand am intrat acum  multi ani , e prima si poate ultima oara cand vorbesc despre mine si el  caci oamenii intotdeauna ne vedeau fericiti , sau inventau povesti pe seama durerii si situatiei insa eu nu am putut sa vorbesc pt binele altora :  parintii / viitorul fostului / eu insami am atarnat de un fir de ata , mi-a recladit viata singura .
Cel mai posibil as sfatui eu preventiv pe altii : nu va bagati in relatiile amicilor / vecinii / cunostinte / colegi , nu bagati strambe intre oameni ca sa faceti o personalitate falsa , oamenii va vor respecta doar imaginea care o vindeti si nu stati cu cineva care nici nu puteti trai cu tine insa nici fara . Ma inclin cu respect  hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.