homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Esec la vopsit la coafor - Cateva sfaturi, va rog!!


#1 2014-07-04 08:08:52

Mizuko
New member
Inregistrat: 2010-07-22
Mesaje: 51

Esec la vopsit la coafor - Cateva sfaturi, va rog!!

Buna, fetelor

Ieri m-am vopsit prima data la un salon ce se vrea a fi de fitze si am avut un mare esec! Nu am mai fost vopsita pana acum (mi-am dat doar cu un nuantator fara amoniac acum vreo 3 luni, dar se dusese culoarea din par) si am spus ca as vrea sa am un blond inchis, insa parul meu e acum un fel de saten spre roscat - e oribil!! Ce mi se pare cel mai nasol e ca la radacini e semnificativ mai deschis decat pe lungime! Arata foarte urat...

Voiam sa va intreb ce as putea face in cazul asta? La coafor nu pot merge din nou pentru ca va trebui sa plec in vacanta in curand si nu mai am timp. Ma intrebam daca n-as putea sa inchid cumva (ca de deschis nu stiu daca se poate pune vorba) culoarea asta oribila cu nuantator, fara sa-mi chinui parul prea tare?

Multumesc!

Ultima oara a fost editat de Mizuko (2014-07-04 08:11:09)

Offline

 



#2 2014-07-04 10:32:41

Mizuko
New member
Inregistrat: 2010-07-22
Mesaje: 51

Re: Esec la vopsit la coafor - Cateva sfaturi, va rog!!

Parul meu natural e saten mai inchis, dar imi doream foarte mult sa mi-l deschid...nu prea as vrea sa  ma intorc la o culoare inchisa, dar daca nu am alte solutie asta voi face.

Exista vreo sansa sa reusesc sa-mi fac singura parul blond? Sau ce ar presupune asta la coafor? Ideea e ca tot blonda as vrea sa ma fac la un moment dat, asa ca as vrea sa urmez calea cea mai putin daunatoare pentru par.

Offline

 

#3 2014-07-04 10:55:51

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Esec la vopsit la coafor - Cateva sfaturi, va rog!!

Pai normal ca se poate, mai ales la coafor, ca acasa e mai riscant cand vine vorba de decolorat... nu inteleg de ce nu au reusit

Offline

 

#4 2014-07-04 11:09:59

Mizuko
New member
Inregistrat: 2010-07-22
Mesaje: 51

Re: Esec la vopsit la coafor - Cateva sfaturi, va rog!!

Tipul care m-a vopsit cred ca era incepator, i-a dat seful lui (care erai si arogant si-si dadea aere de sperioritate cu mine) indicatii si nu stiu cat de bine le-a urmat sau cat de bune au fost.

Sunt asa dezamagita! grater M-am documentat o groaza inainte sa vad ce culoare mi s-ar potrivi, mi-era asa de teama de un esec...si tot nu am scapat de asta.

In fine, cred ca am sa merg la un coafor sa schimb culoare pe care o am acum, dar acum ma gandesc iar ca poate imi iese ceva si mai nasol...

Offline

 

#5 2014-07-04 11:26:54

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Esec la vopsit la coafor - Cateva sfaturi, va rog!!

da, mergi la alt salon
I-ai si platit pentru asta ?  neutral nu trebuia sa pleci pana nu-ti iesea culoarea buna

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2014-07-04 11:48:43

Mizuko
New member
Inregistrat: 2010-07-22
Mesaje: 51

Re: Esec la vopsit la coafor - Cateva sfaturi, va rog!!

Da, luasem un voucher, asa ca au fost deja platiti inainte. Poate d-asta nu si-au dat nici interesul, nu stiu...

Nu am spus nimic cand am vazut culoarea, eram doar dezamagita...plus ca era deja seara si nu-mi dadeam foarte bine seama de cat de aiurea e nuanta. De abia de dimineata, la lumina naturala, am vazut ce urat a iesit.

Mi-am facut programare maine dimineata la un coafor unde obisnuiam sa ma tund si care mi-a lasat o impresie placuta. Daca nici acum nu-mi iese ok, cred ca innebunesc lol

Ultima oara a fost editat de Mizuko (2014-07-04 11:49:40)

Offline

 

#7 2014-07-05 13:32:47

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: Esec la vopsit la coafor - Cateva sfaturi, va rog!!

sad succes


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#8 2014-08-05 02:17:11

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: Esec la vopsit la coafor - Cateva sfaturi, va rog!!

Pot sa ma fac saten-deschis daca am fost roscata (acum vreo jumatate de an m-am vopsit ultima data)? Trebuie decapaj, ca altfel va persista (in rezultatul final) tenta de rosu?

Offline

 

#9 2014-08-05 08:53:59

_Summer_
Platinum member
Castigatoare a concursului de MissParticipant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 20919

Re: Esec la vopsit la coafor - Cateva sfaturi, va rog!!

Depinde cat de tare se mai vede roscatul. Ca sa nu faci decapaj poti sa folosesti un saten cenusiu, cu terminatia .1 pentru ca cenusiul taie rosu/ portocaliu iar luna viitoare iti faci culoarea dorita.

Offline

 

#10 2014-08-14 21:20:16

cleopatr@
Full member
Inregistrat: 2010-01-19
Mesaje: 632

Re: Esec la vopsit la coafor - Cateva sfaturi, va rog!!

in ultima vreme si eu tot de saloane de doi lei dau parca te-ai face pe gratis.n-am noroc. supa

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.