homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Mi-e rusine cu prietenul meu


#1 2014-08-04 23:24:09

sweetdya
Full member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-04-10
Mesaje: 100

Mi-e rusine cu prietenul meu

..........

Ultima oara a fost editat de sweetdya (2016-08-09 13:55:53)


Cu cît eşti mai înţelept, cu atît îţi dai mai bine seama că pe lume există mulţi oameni deosebiţi. Oamenii de duzină nu observă nici o deosebire între semenii lor.

Offline

 



#2 2014-08-04 23:29:39

heart_breaker
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-12
Mesaje: 1870

Re: Mi-e rusine cu prietenul meu

In primul rand, "mi-e rusine" (in titlu).
Daca te cramponezi la omul de langa tine de un aspect fizic, nu il iubesti. Nu poti sa spui ca-l iubesti, dar ti-e rusine cu el. Afirmatiile astea se contrazic una pe alta. Daca el ar gandi despre tine "are sanii mici, mi-e rusine s-o prezint prietenilor asa. O pun sa-si puna silicoane si dup-aia o prezint oficial", ai crede ca te iubeste?

Offline

 

#3 2014-08-05 08:52:48

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Mi-e rusine cu prietenul meu

asa zic si eu, e clar ca nu il iubesti, sa nu mai sustii asta.


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#4 2014-08-05 10:50:37

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: Mi-e rusine cu prietenul meu

nu prea e mai nimic ok in relatia asta a voastra. si el te santajeaza, cum adica "o sa slabesc dupa ce le spui parintilor/amicilor ca suntem impreuna"? pai el pt ce slabeste? nu ca sa ii fie si lui ok, sa fie sanatos? astfel de texte tradeaza niste lucruri la care ar trebui sa fii atenta. practic da vina pe tine, din cauza ta nu slabeste, ca nu faci tu nimic pt oficializarea relatiei


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#5 2014-08-05 11:09:35

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Mi-e rusine cu prietenul meu

dar poate el se simte bine asa... chiar si oamenii care nu arata ca in reviste au un partener, si nu cred ca sunt toti cu pistolul la tampla sa slabeasca, altfel zboara sau sunt tinuti ascunsi in casa ca "nu dau bine"
cu o asemenea "motivatie" numai de a naibii nu as slabi in locul lui (decat daca ar fi o prioritate pentru mine, evident)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2014-08-05 11:35:26

maryu
Hero member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 3672

Re: Mi-e rusine cu prietenul meu

smile daca e sa gandesc situatia,nu e deloc ciudat ca vrea sa slabeasca dupa ce oficializati relatia. Te-a simtit sigur, probabil te pune la incercare,pana la urma au dreptate cei de mai sus cand afirma ca ceea ce simti tu pt el nu e iubire. Daca el simte/stie ca iti este rusine cu el il pune intr-o postura destul de urata. Eu n-as vrea deloc sa fiu in locul lui, adica ma "iubesti" pt ceea ce sunt dar ti e rusine cu mine pe strada doar pt ca are ceva kg in plus-deci un defect care se poate corecta oricand. Cum te ai simti tu, sa-ti spuna si el tie de exemplu, dupa o sarcina in care ai acumulat vreo 25 de kg, ca o sa arate copilul "lumii" cand o sa sa revii la forma de dinainte..


În fiecare om sunt doi oameni: unul e treaz în întuneric, celălalt doarme în lumină. chicot
What will it take for us to realize,
The more we provoke, winter will come twice...

Offline

 

#7 2014-08-05 18:01:28

alyush
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2009-10-05
Mesaje: 22067

Re: Mi-e rusine cu prietenul meu

pey nu cred ca il iubesti tinand cont ca te rezumi doar la aspectul fizic


Ia-ma de mana si nu-mi da drumul, orice ar fi! - Trupa Firma

Things to do once in a lifetime https://www.youtube.com/watch?v=PUEC2mlQPbE

Offline

 

#8 2014-08-14 21:11:25

cleopatr@
Full member
Inregistrat: 2010-01-19
Mesaje: 632

Re: Mi-e rusine cu prietenul meu

aspectul fizic conteaza foarte putin intr-o relatie, si cred ca tu nu-l iubesti din aceasta cauza ti rusine cu el.

Offline

 

#9 2014-08-14 21:57:07

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Mi-e rusine cu prietenul meu

se pare ca domnisoarei nu i-au convenit raspunsurile.ca nu a mai scris... forgetit


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.