homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Am nevoie URGENT de un sfat!


#1 2014-08-18 16:58:22

Maitresse
Full member
Inregistrat: 2009-07-24
Mesaje: 619

Am nevoie URGENT de un sfat!

smile

Ultima oara a fost editat de Maitresse (2014-08-18 22:14:37)


Daca va fi sa plangi, plangi de bucurie!

Offline

 



#2 2014-08-18 17:12:26

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Am nevoie URGENT de un sfat!

mie imi pare ca deja ai luat decizia big_smile

Offline

 

#3 2014-08-18 18:32:47

Johanne
Platinum member
Inregistrat: 2012-01-12
Mesaje: 16437

Re: Am nevoie URGENT de un sfat!

de ce sa stai legata de cineva pe care nu il iubesti? ce te mai tine langa el,iti e frica sa nu sufere?
o singura viata ai,merita sa o traiesti pentru tine nu pentru altcineva


Two souls don't find each other by simple accident

Offline

 

#4 2014-08-18 19:05:35

maryu
Hero member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 3672

Re: Am nevoie URGENT de un sfat!

ai mare grija smile faptul ca-ti promite atat de multe, intr-un timp atat de scurt, nu-mi suna deloc bine, are 20 de ani inaintea ta si pun pariu ca si experienta cu situatii de genul.(videochat)
cand am inceput sa citesc ce ai scris, ma gandeam ca vrei sa pui punct cu sotul din cauza ca te-a pus sa faci videochat, dar nu, mai rau, vrei sa pleci la (nici nu stiu cum sa-l numesc, oamenii care frecventeaza site-uri de genul, mi se par dubiosi tare). nu mai visa la caini cu covrigi in coada, ca poate ai sa regreti dupa. gandeste-te ca o sa fii singura intr-o tara straina, nu o sa ai la cine apela daca iti da ala un sut in dos intr-o zi. neutral incheie situatia cu sotul (daca nu-l mai doresti) iar daca omul aceste se dovedeste a fi unul cu toate tiglele pe casa, poate se merita sa incerci ceva..

eu nu cred ca as avea curaj sa fac un asemenea lucru  huh . inteleg ca ai impresia ca o sa ai comoditate financiara si alte minuni, dar mi se pare totusi prea simplu ca arunca in stanga si-n dreapta cu "platile".
faci ce vrei, dar e ceva putred la mijloc. parerea mea  neutral

Ultima oara a fost editat de maryu (2014-08-18 19:09:53)


În fiecare om sunt doi oameni: unul e treaz în întuneric, celălalt doarme în lumină. chicot
What will it take for us to realize,
The more we provoke, winter will come twice...

Offline

 

#5 2014-08-18 20:11:51

maryu
Hero member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 3672

Re: Am nevoie URGENT de un sfat!

nu stiu ce sa zic, te-ai maritat cu el si-acum, dupa 1 an e balaur. pai de ce te-ai mai casatorit daca nu-l iubeai? ma faci sa cred ca tot dintr-un fel de interes smile. scuze ca-ti spun asa "verde in fata" unele lucruri dar nu e ok niciuna din situatii. nici cu sotul ca te-a impins sa faci videochat si nici cu strainul care iti ofera sprijin financiar pe tava, asa pe ochi frumosi smile

spui ca nu l-ai cunoscut pe videochat, desi nu prea cred asta. nu trebuie acu sa-ti fie rusine sa spui ca da, de acolo l-ai cunoscut. a
m mai auzit cazuri de genul si numai pe site-uri din astea intalnesti astfel de disperati (ti-am zis ca nu stiu cum sa-i etichetez) care sunt dispusi sa plateasca mult pt o bucatica tanara langa ei lol mai ales ca timpul coincide (acum 3 luni ai inceput sa faci videochat-acu o luna l-ai cunoscut) sa stii ca intr-o situatie ca a ta si detaliile astea sunt importante.

din nou, cat despre sot..posibil vrea si el castiguri mari fara efort, de te-a impins sa faci asta. (nu ca ar fi ca si cum te-ai prostitua, dar mna) sau poate intradevar ati ramas fara optiuni si nu ati mai avut incotro? pai de ce s-a casatorit cu tine? e greu de crezut ca s-a insurat ca sa te puna sa faci vc. de cat va cunoasteti, ca de 1 an am inteles ca v-ati casatorit smile


În fiecare om sunt doi oameni: unul e treaz în întuneric, celălalt doarme în lumină. chicot
What will it take for us to realize,
The more we provoke, winter will come twice...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2014-08-18 20:26:11

V's bunny
Full member
Inregistrat: 2009-05-03
Mesaje: 618

Re: Am nevoie URGENT de un sfat!

Eu as zice sa te desparti de sot si sa-ti vezi de viata ta singura. In niciun caz, tipul ala cu 20 de ani mai batran nu-mi inspira incredere, mai e si strain. Tu te lasi vrajita de bani si nu e bine. Daca tot ai facut deja o greseala maritandu-te cu un barbat pe care nu-l iubesti si care te foloseste ca sursa de bani, nu mai face alta ducandu-te cu cine stie cine doar pentru ca-ti promite bani. Mi se pare deja oribil ca propriul tau sot te-a impins catre videochat (desi nu inteleg de ce ai acceptat sa faci asa ceva) ca mai apoi sa te prostituezi cu un bosorog din Danemarca. Eu asta cred ca te asteapta acolo, imi cer scuze pentru franchete. Ar trebui sa incerci sa te detasezi de viata de acum si sa incepi singura una noua, cu un job serios. Stiu, iti va fi greu din punct de vedere financiar, dar in viata mai trebuie sa-ti pastrezi si demnitatea...

Offline

 

#7 2014-08-21 14:02:38

cleopatr@
Full member
Inregistrat: 2010-01-19
Mesaje: 632

Re: Am nevoie URGENT de un sfat!

V's bunny a scris:

Eu as zice sa te desparti de sot si sa-ti vezi de viata ta singura. In niciun caz, tipul ala cu 20 de ani mai batran nu-mi inspira incredere, mai e si strain. Tu te lasi vrajita de bani si nu e bine. Daca tot ai facut deja o greseala maritandu-te cu un barbat pe care nu-l iubesti si care te foloseste ca sursa de bani, nu mai face alta ducandu-te cu cine stie cine doar pentru ca-ti promite bani. Mi se pare deja oribil ca propriul tau sot te-a impins catre videochat (desi nu inteleg de ce ai acceptat sa faci asa ceva) ca mai apoi sa te prostituezi cu un bosorog din Danemarca. Eu asta cred ca te asteapta acolo, imi cer scuze pentru franchete. Ar trebui sa incerci sa te detasezi de viata de acum si sa incepi singura una noua, cu un job serios. Stiu, iti va fi greu din punct de vedere financiar, dar in viata mai trebuie sa-ti pastrezi si demnitatea...

subscriu goodluck

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.