homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Transfer liceu clasa a 12-a


#1 2014-08-20 13:54:41

Maria153
Membru
Inregistrat: 2014-08-20
Mesaje: 1

Transfer liceu clasa a 12-a

Buna ziua. In primul rand vreau sa-mi cer scuze daca am postat acest subiect la o categorie nepotrivita sau pe un forum cu o alta tema decat a mea,insa am sperat ca poate exista persoane cu experienta in ceea ce priveste problema mea. Este vorba despre un transfer de la un liceu la altul... Sunt in clasa a 12-a la un colegiu bun din Bucuresti, iar incepand din toamna as vrea sa ma mut la un alt colegiu mai de renume. Problema este urmatoarea: Anul trecut in clasa a 11-a am avut probleme mari de sanatate datorita carora am lipsit mai mult de la liceu (cu scutiri bineinteles). Profesorii nu m-au inteles si de aceea m-au sanctionat foarte rau la note si bineinteles din aceasta cauza media mea anuala a fost una mica in comparatie cu cea a colegiului la care vreau sa ma transfer(presupun). Am despus cerere la colegiul acela, dar a fost respinsa, nu stiu pe ce motiv exact. Motivul il voi afla saptamana asta deoarece se va duce mama la director. Intrebarea mea este urmatoarea: Daca motivul a fost acela ca media mea este mai mica ca a ultimului promovat de la clasa respectiva chiar nu se mai poate face nimic? Doar anul asta am dus-o rau, se vede clar pe situatia mea pe cei 3 ani petrecuti la colegiul acela... Nu vreau sa renunt asa, ce pot sa mai fac? Se poate sa ma mut in timpul semestrului 1 sau in semestrul 2 daca sunt a 12-a? Multumesc!

Offline

 



#2 2014-08-20 14:36:27

ciresica_oky_doky
Full member
Inregistrat: 2007-06-20
Mesaje: 671

Re: Transfer liceu clasa a 12-a

Din cate stiu eu, daca media ta este sub a ultimului promovat la acel liceu unde vrei sa te transferi nu prea ai ce sa faci ... in general trasferurile se aproba de catre director, in conformitate cu regulamentul interna al unitatii scolare respective. La ce liceu vrei sa te transferi? poate gasesti pe internet ragulamentul.

In timpul anului scolar nu te poti trasfera decat in unele situatii de exceptie.
Gasesti mai multe informatii
http://legestart.ro/ce-modificari-legis … -elevilor/


Daca ar fi sa aleg intre a respira si a te iubi, as folosi ultima suflare ca sa-ti spun "Te iubesc!"-  hjarta    hjarta     hjarta    hjarta    hjarta

Offline

 

#3 2014-08-21 04:21:51

Happylyka
Full member
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 517

Re: Transfer liceu clasa a 12-a

In timpul anului scolar te poti muta in semestrul al 2-lea in primii 3 ani de liceu. In clasa a 12-a este exclusa aceasta varianta.


,,Eu nu sunt un corp care are suflet, sunt un suflet care are o parte vizibila numita corp."- Paul Coelho

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.