homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

As dori FOARTE URGENT UN RASPUNS LA O PROBLEMA


#1 2007-01-11 13:09:14

vickky
New member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 6

As dori FOARTE URGENT UN RASPUNS LA O PROBLEMA

Cum sa incep ... ?
Am luat Mycrogynon  timp de 4 ani in continuu ... in luna noiembrie(2006) am incetat sa ma mai iau ... in luna decembrie cand ar fi trebuit sa am CM am avut doar o scurgere maronie timp de 3-4 zile...acum suntem in ianuarie si ar fi trebuit sa am Ciclu Menstrual incepand cu data de 7-8 ianuarie (adika de acum 3 zile ) si nu am nici cea mai mika urma ca ar vrea sa apara !! Well sanii sunt un pic durerosi si deasemenea mijlocul ma doar...
Ce ma sfatuti ca ar trebui sa fac? Asta ar fi a 2-a luna fara ciclu caci acea secretie maronie numai ciclu nu a fost!
P.S. astazi mi-am facut un test de sarcina si a iesit NEGATIV!

Offline

 



#2 2007-01-11 13:42:08

antigona
Full member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 166

Re: As dori FOARTE URGENT UN RASPUNS LA O PROBLEMA

si mie mi-a intarziat dupa ce am intrerupt AC dupa 3 ani. nu e ceva grav in asta
eu cred ca scurgerea aceea maronie a aratat faptul ca ai endometrul subtire..
daca tu nu aveai ciclul de 28 de zile inainte de AC, il vei avea la acelasi interval ca inainte, deci nu neaparat la 28 de zile
faptul ca testul ti=a iesit negativ dupa 3 zile de cand asteptai tu a 2 a menstruatie nu stiu daca e foarte relevant...ca sa fie ar trebui 3 sapt de la contactul sexual cu risc
ai avut contacte sexuale neprotejate?

Offline

 

#3 2007-01-11 13:47:03

vickky
New member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 6

Re: As dori FOARTE URGENT UN RASPUNS LA O PROBLEMA

neprotejate..? mai mult sau mai putin...smile well ..multumesc mult pt raspuns antigona...sper sa imi raspunda si un moderator sau sa imi mai raspunda si alte persoane care au trecut prin asa ceva..idee e ca al meu sotior nu pot sa zic ca nu s-a (m-a )protejat... dar stiti cum e dc nu folosesti nici prezervativ nici anticonceptionale... e cu risc... smile
  well oricum peste 1 sapt ma duk la doctor... dar vroiam niste raspunsuri sa ma mai linistesc pana atunci...
  thanks one more time Antigona

Offline

 

#4 2007-01-11 13:48:44

vickky
New member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 6

Re: As dori FOARTE URGENT UN RASPUNS LA O PROBLEMA

Ohh inca ceva .... in cat timp se vede sarcina??smile Adika ultimul contact sexual "neprotejat"  a fost acum 1 sapt

Offline

 

#5 2007-01-11 13:54:14

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: As dori FOARTE URGENT UN RASPUNS LA O PROBLEMA

la ecograf parca la 6 saptamani iar un test de sarcina este concludent la 7 zile de la intarzierea menstruatiei sau la 3 saptamani de la contactul sexual neprotejat


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-01-11 13:54:17

antigona
Full member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 166

Re: As dori FOARTE URGENT UN RASPUNS LA O PROBLEMA

testul de sarcina e concludent la 3 sapt de la contactul sexual neprotejat, deci atunci "se vede" daca esti sau nu insarcinata , mai devreme nici la doctor nu stiu daca se poate observa...dupa mintea mea, in mom in care hcg e prezent in sange, se cam vede si in urina (da nu bag mana in foc ca e asha)
cand o sa intre doctoressa, o sa iti raspunda si ea...

Offline

 

#7 2007-01-11 13:57:50

vickky
New member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 6

Re: As dori FOARTE URGENT UN RASPUNS LA O PROBLEMA

hmm deci ...saptamana viitoare repet testul... smile ma duc si la doctor... dar eu totusi cred.... parerea mea umila e ca este prima data cand intrerup anteconceptionlele de cand le iau.... thanks alot girls smile kisses

Offline

 

#8 2007-01-11 14:06:57

antigona
Full member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 166

Re: As dori FOARTE URGENT UN RASPUNS LA O PROBLEMA

parerea mea este in sensul ca sansele ca tu sa  fi ramas insarcinata sunt mici....acuma nu stiu daca asta e o veste buna sau nu..smile

Offline

 

#9 2007-01-11 14:16:40

moniv
Full member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2006-10-05
Mesaje: 220

Re: As dori FOARTE URGENT UN RASPUNS LA O PROBLEMA

vickky, daca in decembrie consideri ca nu a fost menstruatie (poate banuiesti o sangerare de nidatie) inseamna ca ai dubii sa nu fi ramas insarcinata in noiembrie. testul de ieri trebuia deja sa se pozitiveze in cazul asta.
oricum ar fi noi tinem pumbii sa fie rezultatul dorit de tine. sa ne zici si noua.

Offline

 

#10 2007-01-11 14:21:08

vickky
New member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 6

Re: As dori FOARTE URGENT UN RASPUNS LA O PROBLEMA

fetelor smile problema e ca testul de azi a iesit cum vreau eu , adika NEGATIV!  Nu doresc sa raman insarcinata acum... in septembrie eu si al meu viitor sotz avem nunta... si va dati seama ca nu prea vreau sa se potriveasca vorba aceia " ori la bal ori la spital" sa nu cumva sa o dau din bal in spital....Dupa nunta e totul ok... daca ash fi acum insarcinata ( sper sa fie doar o dereglare de la intreruperea pastilelor) ar insemna sa nasc in sept smile ( de nunta?lol

Offline

 

#11 2007-01-11 14:39:10

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: As dori FOARTE URGENT UN RASPUNS LA O PROBLEMA

se poate sa se deregleze un pic dupa ce intrerupi pastilele. sansele k u sa ramai insarcinata nu sunt f mari pt k ai luat 4 ani incontinuu si exista posibilitatea k efectul pastilelor sa se prelungeasca cateva luni


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#12 2007-01-11 14:45:21

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: As dori FOARTE URGENT UN RASPUNS LA O PROBLEMA

vickky a scris:

Asta ar fi a 2-a luna fara ciclu caci acea secretie maronie numai ciclu nu a fost!

ba tocmai aia ti-a fost menstruatia.


Nobody home

Offline

 

#13 2007-01-11 14:47:19

Nyky
New member
Inregistrat: 2007-01-10
Mesaje: 26

Re: As dori FOARTE URGENT UN RASPUNS LA O PROBLEMA

buna. Din experienta mea, in momentul cand m-am lasat de pastilute mi-a intarziat o sapt si cateva zile, si am luat 2 ani.  Deci cred k poti sa stai linistia, Oprirea antibebe deregleaza CM cam 3 luni cu siguranta. Acum depinde si de organism. Sa ne tii la curent

Offline

 

#14 2007-01-11 14:49:04

vickky
New member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 6

Re: As dori FOARTE URGENT UN RASPUNS LA O PROBLEMA

ohh ... deci... daca acea secretie maronia a fost cm .. inseamna ca zilele astea ar trebui sa am cea de a doua menstuatie nu? smile este a 2-a luna de cand am intrerupt pastilele... deci ar trebui sa am a 2-a menstruatie care se lasa asteptata! hmm.. thanks nashira!

Offline

 

#15 2007-01-11 15:02:35

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: As dori FOARTE URGENT UN RASPUNS LA O PROBLEMA

pai da. (eu am inteles ca ciclul ala in decembrie a fost primul dupa ce ai oprit pastilele).


Nobody home

Offline

 

#16 2007-01-11 16:27:18

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: As dori FOARTE URGENT UN RASPUNS LA O PROBLEMA

sigur a fost menstruatie. In functie de ea o astepti pe cea din Ianuarie, care foarte probabil ca va veni si ea, cu atit cu cit zici ca ai toate semnele(doar daca nu esti insarcinata, durerile de sini putind sa se datoreze in egala masura si unei sarcini)


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.