homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Menstruatia peste anticonceptionale


#1 2015-01-23 21:25:21

alinamiu
Membru
Inregistrat: 2015-01-23
Mesaje: 2

Menstruatia peste anticonceptionale

Buna seara
De ceva vreme ma confrunt cu o problema si nu stiu ce se intampla...in iulie 2014 am nascut, iar doctorul ginecolog mi-a recomandat sa iau anticonceptionale Cerazette, problema este ca pe perioada primuli blister am avut menstruatie si am renuntat ca am citit la reactii adverse....acum in ianuarie am luat Novinete ca acestea le-am luat si inainte de a ramane insarcinata si de cand am inceput si pana in prezent am in permanenta menstruatie (adica de 15 zile)...nu stiu cum sa procedez sa renunt la ele, pentru ca si la Cerazete am renuntat si mi s-a oprit menstruatia....ce ma sfatuiti? Va multumesc smile  smile  smile

Offline

 



#2 2015-01-23 22:10:37

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Menstruatia peste anticonceptionale

te sfatuiesc sa mai ai putina rabdare, fiindca e doar un efect secundar care va trece, ia-le in continuare

Offline

 

#3 2015-01-24 10:24:50

alinamiu
Membru
Inregistrat: 2015-01-23
Mesaje: 2

Re: Menstruatia peste anticonceptionale

Multumesc pentru raspuns, dar aseara deja nu am mai luat si vad ca nu mai am ciclu asa abundent ca zilele trecute....de ce si la Cerazet mi s-a inatamplat la fel....problema este ca ma doare foarte tare capul si sunt ametita...inainte eu nu aveam ciclu mai mult de 4 zile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.