homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Oare e cancer?


#1 2015-02-23 15:51:51

Meredithh
Membru
Inregistrat: 2014-12-05
Mesaje: 3

oare e cancer?

Poate exista cineva care ma poate ajuta.
Din iunie 2014 experimetez tot felul de stari de la respiratie grea si oboseala permanenta,pana la ameteli si dureri de piept ca o constrictie.
in vara am consultat mai multi medici...cardiolog,endocrinolog,chirurg,gastroenterolog,med de familie,psihiatru,si acum un pneumolog care dupa ce mi-a pus o mie de intrebari si a aflat ca mama mea a avut limfom mi-a zis ca si eu as avea sanse sa am aceasta boala.
La tomograful de acum 6 luni aveam un nodul pulmonar probabil benign si unul tiroidian cu recomandarea de a se urmari imagistic.
in martie ar fi trebuit sa fac tmograful pt ca mi-a aparut pe langa simptomele de mai sus si un nodul mic supraclavicular stang care iese in evidenta si uneori seara ma mananca foate tare pielea de pe piept,gat ceafa si cap..si spate.se inroseste si se umfla un pic sub forma unosr zgarieturi.
sunt foarte speriata pt ca am aflat ca sunt insarcinata si medicul pneumolog mi-a zis ca nu mai poate face ct-ul iar analizele de sange au iesit bune,cum de altfel asa i-au iesit si mamaei mele inainte sa aflu ce are si ea saraca era plina de noduli peste tot in plamani ficat piept .
imi poate spune si mie cineva ce ar trebui sa fac in situatia asta?nu mai am loc de munca pt ca nu m-am mai putut duce de la oboseala si starile de rau.....am nevoie de un sfat,nu am cu cine sa ma consult pt ca nu mai am parinti..va rog...

Offline

 



#2 2015-02-24 09:55:50

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: oare e cancer?

am mutat topicul la probleme medicale.asa ai sanse mai mari sa ti se raspunda.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#3 2015-02-25 08:12:40

Meredithh
Membru
Inregistrat: 2014-12-05
Mesaje: 3

Re: oare e cancer?

Nu intereseaza pe nimeni...o gravida cu suspiciune de boala incurabila e lasata sa moara pt ca nu i se ot face investigatii....nu pot dormi,nu pot manca,nu ma pot ridica din pat..ma spala sotul,el gateste,eu doa stau si plang de durere,de faptul ca nu pot inspira suficient,ma dor oasele,obosesc si cand tastez din pat ....si cand vb...ce boala e asta?medicii ma trimit de la unul la latul dupa ce isi iau banii,iar eu ce sa fac?nu mi-a mai ramas decat sa imi astept moartea...pt ca viteza cu care mediciii se implica e condamnare la moarte...

Offline

 

#4 2015-02-25 20:26:12

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: oare e cancer?

Din ce oras esti? Ar putea sa ti faca din sange analize pt markeri tumorali daca s.ar suspecta ceva hmm


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#5 2015-02-26 14:15:40

alinda
Diamond member
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 55441

Re: oare e cancer?

ce diagnostic ti s-a pus de catre pneumolog?
cate saptamani de sarcina ai? la ginecolog mergi? el ce zice? erai deja cu stari de rau cand ai ramas insarcinata?
da-ne mai multe detalii. mama ta ce investigatii a facut?


"I am the Lizard King, I can do anything."- Jim Morrison

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.