homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum trebuie sa ajungi la orgasm?-3


#39 2007-02-19 21:49:36

micusa
Full member
Inregistrat: 2007-01-08
Mesaje: 546

Re: cum trebuie sa ajungi la orgasm?

..fetelor eu de fiecare data dupa partida de sex plingeam..stiti de ce? pentru ca nu ajungeam la orgasm..de fiecare data ma simteam ca o cirpa folosita dupa care aruncata, si anume asa suntem toate care facem sex sau dragoste cum ii spuneti voi si nu ajungem la orgasm..citeodata plingeam de fericire ca lam satisfacut..si totodata simteam mila pentru mine ca nu am terminat odata cu el..si ma apuca mai tare plinsul..dupa care urma intrebarea mai vrei? care ma omora in cele din urma si se termina cu toata satisfactia pe ziua respectiva...care vasazica pe la inceputuri mai erau mingieri pupaturi dupa ce termina, dar in ultima perioada nimik..termina si gata..uf nu regret nici macar un moment ca lam parasit..


mariah carey - bye bye

Offline

 

#40 2007-02-19 21:54:12

puioanca
Full member
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 989

Re: cum trebuie sa ajungi la orgasm?

eu una am avut 3 parteneri..sunt la al 3 lea acum si n-am avut cu nici care orgasm vaginal.Singurul care stie sa-mi ofere orgasm este iubitul actual si imi ofera orgasm clitoridian si ma simt extraordinar.Cand fac sex vaginal cu el ma simt excelent si fara sa am orgasm.Nu stiu de ce va tot cramponati de chestia asta.N-as putea sa mi parasesc partenerul pt motivul asta.


Daca iubesti pe cineva lasa-l sa plece...daca se intoarce inapoi e al tau, daca nu, inseamna k nu a fost niciodata...

Offline

 

#41 2007-02-19 22:01:59

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: cum trebuie sa ajungi la orgasm?

eu mi-am inceput viata sexuala de curand iar ubitul meu ma face sa ma simt foarte bine nu am avut orgasm vaginal pana acum si nici nu il vanez incerc doar sa fiu cat mai relaxata sa scap de inhibitii si sa ma las iubita de el ,sa ma faca sa ma simt bine si femeie atat si nimic mai mult:).pana acum a foast destul de atent cu mine si nu m-am simtit folosita dar daca ar apara acest sentiment e clar un semn de alarma ca in relatia aia ceva nu merge


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#42 2007-02-19 22:05:03

micusa
Full member
Inregistrat: 2007-01-08
Mesaje: 546

Re: cum trebuie sa ajungi la orgasm?

..aha..sa vedem ce parere vei avea dupa ce vei ajunge la orgasmul vaginal..vei spune..am pierdut 3 ani si ceva poate chiar mai mult fara sami dau seama ca de fapt asta conteaza..


mariah carey - bye bye

Offline

 

#43 2007-02-19 22:18:16

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: cum trebuie sa ajungi la orgasm?

nu stiu daca o sa ajung la concluzia asta eu sper ca nu(daca urasc ceva e sa pierd timpul aiurea)........sper sa nu fie necesar 3 ani sa ajung la el( mi-am inceput viata sexuala doar de 3 luni )  ce incerc eu sa zic micusa e ca nu ma stresez pe tema asta o sa vina si cel vaginal asa cum sa intamplat si cu cel clitoridian cand eram foarte relaxata si ma asteptam mai putin,probabil depinde si de partener sa vrea el sa te faca sa te simti cat mai bine............. dar cum sunt la inceput poate sunt eu o optimista sau mai bine zis o ffffffffff mare visatoare:)))))))


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2007-02-19 22:24:51

puioanca
Full member
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 989

Re: cum trebuie sa ajungi la orgasm?

asta conteaza??????????Asta conteaza cel mai mult intr-o relatie??Ma indoiesc!!!
probabil ca nu ai intalnit omul potrivit si de asta gandesti asa

Ultima oara a fost editat de puioanca (2007-02-19 22:25:22)


Daca iubesti pe cineva lasa-l sa plece...daca se intoarce inapoi e al tau, daca nu, inseamna k nu a fost niciodata...

Offline

 

#45 2007-02-19 22:34:48

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: cum trebuie sa ajungi la orgasm?

asa cum zice puianca nu asta contaza cel mai mult intr-o relatie  smile este bine venit adevarat dar sunt lucruri mult mai importante. si pana la urma sexul vaginal mi se pare superb si fara orgasm:)


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#46 2007-02-19 22:36:40

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: cum trebuie sa ajungi la orgasm?

puioanca a scris:

asta conteaza??????????Asta conteaza cel mai mult intr-o relatie??Ma indoiesc!!!
probabil ca nu ai intalnit omul potrivit si de asta gandesti asa

subscriu


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#47 2007-02-20 16:15:12

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: cum trebuie sa ajungi la orgasm?

ralucaelena a scris:

este bine venit adevarat dar sunt lucruri mult mai importante. si pana la urma sexul vaginal mi se pare superb si fara orgasm:)

subscriu;)
suuupeeeeeeerb!genial...magnific!!cat 1000 de orgasme clitoridiene...
imi inchipui cum treb sa fie orgasmul..daca actul e asha...


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#48 2007-02-20 17:33:59

Melody
Full member
De la: mine din camara...
Inregistrat: 2006-12-15
Mesaje: 594

Re: cum trebuie sa ajungi la orgasm?

vin si eu cu o intrebare! acum imi e usor sa ating orgasmul clitoridian, am avut si 7-8 intr-o partida (apoi obosisem asa d tare incat l-am lasat sa termine smile )..problema vine la orgasmul vaginal..si nu e defapt o problema, ci o curiozitate...pentru ca desi mi-am inceput viata sexuala de 1 an..si am avut rabdare (cam 6 luni) pentru ca cel clitoridian sa apara, nu stiu cat mai trebuie sa astept pentru cel vaginal (repet: nu e o necesitate, ci doar sunt curioasa).deci explicati-mi voi cam din ce pozitii/cu ce fel de stimulare ati reusit voi sa aveti. mentionez ca ma can deranjeaza atunci cand isi introduce degetul inauntru..insa in anumite pozitii, atunci cand facem dragoste, am senzatii f intense si extrem de placute in vagin.sunt sigura ca nu a fost orgasm,pentru ca senzatiile sunt constante si dureaza cam cat mentinem pozitia respectiva...
eu astept pareri, si pana atunci ma uit pe net dupa tehnici lol


Cocorosie!

Offline

 

#49 2007-02-20 23:36:22

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: cum trebuie sa ajungi la orgasm?

nici yo n'am avut....crezusem din ce vorbisem mai demult aici Melody ca la vaginal te referi....sfaturile cum sa am....
in fine treaba este ca o sa avem atata vreme cat gasim pozitia si terminam cu gandurile spre orice....eu ma gandesc prea mult..cred ca de asta n'am...
eu am gasit'o cred..pe la spate dar cu picioarele stranse am niste senzatii..Doamne.....acum cred ca ma relaxez...nu ma mai gandesc la orgasm..si poate o sa vina!big_smile va anuntz...oricum cred ca dau chindie:))


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#50 2007-02-20 23:49:57

puioanca
Full member
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 989

Re: cum trebuie sa ajungi la orgasm?

eu am citit prin mai multe reviste ca orgasmul vaginal debuteaza cu o intensa nevoie de a urina..defapt este stimularea acelui punct G care iti da senzatia de urinare...daca reusesti sa faci abstractie de senzatia asta si te lasi dusa de val(adik fara sa te "scremi" sa tii practic urina in tine) orgasmul s-ar putea sa se produca.Eu n-am putut sa fac abstractie de ea si am am avut-o de multe ori mai ales in pozitia "lumanarea" ......pur si simplu ma trec toate caldurile lumii in pozitia aia ca mi-e de a dreptul frica(HABAR N-AM DE CE!)...scuze daca am fost prea explicita,dar poate va ajuta cu ceva

Ultima oara a fost editat de puioanca (2007-02-20 23:51:56)


Daca iubesti pe cineva lasa-l sa plece...daca se intoarce inapoi e al tau, daca nu, inseamna k nu a fost niciodata...

Offline

 

#51 2007-02-21 10:32:50

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: cum trebuie sa ajungi la orgasm?

intr'adevar in pozitzia lumanarea bazinul tau este ridicat si penisul atinge peretele anterior al vaginului...deci punctul G...asha mi se intampla si mie la "doggy".....


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#52 2007-02-21 14:43:02

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: cum trebuie sa ajungi la orgasm?

cred ca cel mai bine e sa faci ce simti fara un scop anume si va fi mai usor.eu am ajuns fara sa stiu si fara efort pur si simplu s-a intamplat.si am ajuns de 2 ori in aceeasi seara fara ca el sa termine nici macar odata.bine ca a fost de vina atmosfera ca erau niste lumanarele.mmm.....o sa tin minte seara aia toata viata big_smile


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#53 2007-02-21 14:53:56

puioanca
Full member
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 989

Re: cum trebuie sa ajungi la orgasm?

vad ca multe fete isi acuza partenerii de faptul ca n au ele orgasm si culmea il mai si parasesc pt motivul asta.
ai dreptate oana...nu trebuie sa faci un scop din asta,trebuie sa traiesti clipa.Cum am mai zis,sexul vaginal e extraordinar si fara orgasm.E si mai extraordinar insotit de un orgasm clitoridian pe  care orice femeie poate sa si l provoace.


Daca iubesti pe cineva lasa-l sa plece...daca se intoarce inapoi e al tau, daca nu, inseamna k nu a fost niciodata...

Offline

 

#54 2007-02-21 21:55:06

mihaela89
Full member
De la: Galati
Inregistrat: 2006-11-14
Mesaje: 167

Re: cum trebuie sa ajungi la orgasm?

eu am orgasm atunci knd uit k trebui sa ajung,adik knd nu ma gandesc la el..cum imi aduc aminte d EL,cum s a dus totul..d obicei ajung la orgasm knd stau deasupra,ori knd imi face oral,ori knd stau in fund p o canapea,sa ziceam si o facem si ar mai fi,da acum nu mi vin..oricum,cert e ca tre sa fii relaxata,sa t lasi purtata d val,sa t simti in pielea,sa scapi d inhibitii si va veni si EL..


''Fatza mea in ochii tai,iar a ta in ai mei apare,iar inimile in chipuri isi au odihna.Orice moare nu are aceasi putere k dragostea noastra devenita una..Iubirile noastre sunt atat d semanatoare,inkt nici una nu poate fi mai mare si nici una nu poate muri.''(Tristan si Isolde)

Offline

 

#55 2007-02-21 22:09:19

moni81
New member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-18
Mesaje: 15

Re: cum trebuie sa ajungi la orgasm?

acum cateva ore am avut cel mai intens orgasm din viata mea. pozitia era normala..el deasupra. diferenta a fost ca se misca foarte incet.eu zic s aincercati si asa si ca pozitie imi place si pe la spate cu picioarele desfacute
succes!


zambeste, maine va fi mai rau!

Offline

 

#56 2007-02-22 00:26:04

disguise
Full member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 591

Re: cum trebuie sa ajungi la orgasm?

la orgasm ajungi cu rabdare:)) nu stiu sa fi auzit pe cineva care sa fi ajuns ,nu zic in 1 saptamana dupa ce a facut dragoste/sex prima data, zic in prima luna(din cate am citit eu sper sa nu ma insel, nu a ajuns nimeni) la orgasm. bine aici nu se  vorbeste de prima luna se vb de luni bune sau de ani chiar.
eu trag concluzia ca ..dc nimeni nu a ajuns in prima luna sau poate in a 2a chiar ...inseamna ca nu e chiar ff simplu sa ajungi acolo ...trebuie sa inveti sa ajungi la aceasta ... pt ca eu cred ca odata ce ai ajuns, ai sa ajungi si a 2a oara si a 3a oara si tot asa ...inatai inveti si apoi ajungi ...cum inveti eeu cred ca depinde de fiecare in parte si trebuiesc analizati mai multi factori ,dc putem sa -i numim asa...ca dc nu ar fi in felul asta ar insemna ca orice fata prima  data cand face dragoste/sex sa ajunga la orgasm sau mai bine zis  ar insemna ca de la prima data pana la ultiam data cand a fcut dragoste/sex sa aiba orgasm ..cea ce mi se pare imposibil
sa dau cateva ex : stare in care esti in momentul acela(cred ca e cel mai important factor... nu trebe sa fi incordata sau eu stiu mai ce ..sa nu te gandesti ceva de genul(vai dar eu nu am ajuns niciodata pana acum sau vai trebuie sa ajung de data asta sau ce-o sa zica partenerul dc n-am ajuns inca ?sa mimez??? (si dc incepem sa mimam gata sa dus totul ca e mai usor sa mimam decat "sa infruntam realitatea"si sa muncim pt acel lucru, ca totusi nu e o rusine ca nu ai ajuns la orgasm9asa cred eu:D), sau eu siu ce alt motiv....) iar uneori poate fi si partenerul...ca dc nu e tandru cu tine , nu eafectuos sau ,mai stii, te vede pe tine crispata(ca in momentul cand faci dragoste/sex expresiile fetei sunt ff expresive ) nici el si nici u nu va veti simti bine ...
sunt de parere ca fetele care isi incep viata sexuala intr-o relatie stabila ajung mult mai devreme la orgasm decat cele care o incep cu un partener ..cum sa-i zic ..mai putin stabil (sa zic asa sa nu iasa ceva dur..intelegeti voi... )pt ca la mine cel putin a contat ff mult partenerul ...am citit in nenumarte reviste ca atunci cand faci dragoste trebe sa uiti de cel de langa tine (sau mai bine zis deasupra, dedesubtul tau:)) ceea ce mie mi se pare o aberatie , eu nu pot sa fac lucru asta ,ar insemna sa fiu egoista si sa zic ca e treaba lui cum se simte ca doar eu trebe sa ma simt bine ..in fine ...
pana la urma nu e o reteta "cum sa ajungi la orgasm"  eu-s de parere ca trebe sa inveti sa ajungi acolo ...dar ,fara sa te stresezi prea tare ,ca stiti cum se zice "dc e sa fie al tau, al tau e" lol, cu ff multa dragoste din partea partenerului ,cu armonie in cuplu ..ca dc te certi cu el din 2 in 2 zile si in zilele in care nu te certi faceti dragoste nu prea cred ca ai sa ajungi ca esti tensionata si degeaba ca in tine zace o suferinta destul de mare .
si da, va pot da un sfat care este cel mai important lol multa multa "munca"smile)ca veti reusi:D
ps: astept critici ..stiu ca unele nu sunteti de aceeasi parere cu mine dar asa vad eu lururile.accept orice critica din partea voastra:P(bine acum sa fie intemeiata:)))


Life is like a box of chocolates, you never know what you're gonna get

Offline

 

#57 2007-02-22 00:50:10

senorita
Insomniac member
De la: CucuruZU :))
Inregistrat: 2006-08-13
Mesaje: 6772

Re: cum trebuie sa ajungi la orgasm?

mihaela89 a scris:

eu am orgasm atunci knd uit k trebui sa ajung,adik knd nu ma gandesc la el..cum imi aduc aminte d EL,cum s a dus totul..d obicei ajung la orgasm knd stau deasupra,ori knd imi face oral,ori knd stau in fund p o canapea,sa ziceam si o facem si ar mai fi,da acum nu mi vin..oricum,cert e ca tre sa fii relaxata,sa t lasi purtata d val,sa t simti in pielea,sa scapi d inhibitii si va veni si EL..

Cred ca este valabil si in cazul meu... diferenta e ca eu nu am avut deloc.... dar il tot astept si cred ca ma streseaza mai mult decat recunosc..inclusiv in momentul x, cand tb sa fii super relaxata, asa cum toate ziceti... O sa incerc sa fac sa fie bine, sa stau calma si usoara ca un fulg big_smile
Multam fetele.. si promit ca va scriu cd se intampla smile


Gimme my summer back! sad
Ready? Steady... Go!

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.