homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Dilema-3


#39 2016-01-14 14:07:19

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: dilema

old, daca il iubesti cu adevarat si simti ca el ar fi alesul tau, treci peste toate...de ce sa nu astepti?

tu trebuie clar inainte sa te decizi ce si cum vrei, dar sa stii ca persoana perfecta nu o vei gasi cu siguranta.

eu sunt un caz in care sotul e mai mare decat mine, nu are nivelul meu de studii, are un copil din alta casatorie, dar eu am luptat pt el, nu am mai vb cu parintii mei (care nu au vrut sa auda, nu au fost de acors, erau cat pe ce sa nu vina la nunta) dar in final lucrurile s-au asezat ffff frumos : suntem casatoriti ,avem o minune de copil, si ne intelegem si super cu parintii.daca stii pt ce lupti vei invinge.


9 ani de copilarie ....

Offline

 



#40 2016-01-26 15:15:28

old_soul
Insomniac member
De la: locul unde e liniste
Inregistrat: 2008-04-29
Mesaje: 6127

Re: dilema

nu prea stiu cum e asta cu alesul tau...momentan s-a cam mutat la mine pentru ca inainte statea cu tatal lui cu care nu se intelege deloc. Si incepe sa ma deranjeze chestia asta....S-au intamplat toate cam repede intre noi. Ne comportam de parca am avea o relatie de cativa ani...Plus cca o iau si eu cu " am o varsta",ca mi s-a cam luat de lipsa de stabilitate pe care am tot resimtit-o in ultimii ani...


My Tears Dry On Their Own

Offline

 

#41 2016-01-26 17:38:02

alyush
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2009-10-05
Mesaje: 22067

Re: dilema

Pai cu siguranta nu a venit cu forta peste tine. De ce ai acceptat daca  daca te deranjeaza?
Pai nu cred ca e neaparat un lucru rau ca va simtiti ca si cum relatia ar fi de multi ani, asta inseamna ca sunteti apropiati, poate..
Poate ai si tu o vina in lipsa asta de stabilitate ce o simti


Ia-ma de mana si nu-mi da drumul, orice ar fi! - Trupa Firma

Things to do once in a lifetime https://www.youtube.com/watch?v=PUEC2mlQPbE

Offline

 

#42 2016-01-26 20:18:40

old_soul
Insomniac member
De la: locul unde e liniste
Inregistrat: 2008-04-29
Mesaje: 6127

Re: dilema

Am acceptat pt ca daca sta la el, nu mananca, nu iese din camera pt ca e certat cu taica-sau. Si tind sa cred ca din instabilitatea emotionala (neincredere,suspine), am intrat intr-un alt fel de instabilitate, in sensul ca ajung sa il imprumut. Nu pot doar sa stau acasa intr-o bula cu el, el neavand siguranta zilei de maine....ma simt ca si cum l-as intretine si ma simt aiurea ca sunt asa materialista simtind nevoia sa am lg mine un barbat cu mai multi bani sad


My Tears Dry On Their Own

Offline

 

#43 2016-01-26 20:28:31

alyush
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2009-10-05
Mesaje: 22067

Re: dilema

Pai il vrei la tine acasa, dar nu il vrei..trebuie sa te hotarasti ce vrei..
De ce un barbat cu mai multi bani? Nu mai e ca pe vremeuri cand barbatul trebuia sa aduca banul in casa, acum sunt multe familii unde femeile castiga mai mult ca barbatii si nu e nicio problema.
Hotaraste-te ce vrei ca de aici pleaca si instabilitatea sentimentala..ba il vrei, ba nu..


Ia-ma de mana si nu-mi da drumul, orice ar fi! - Trupa Firma

Things to do once in a lifetime https://www.youtube.com/watch?v=PUEC2mlQPbE

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2016-01-26 20:36:28

old_soul
Insomniac member
De la: locul unde e liniste
Inregistrat: 2008-04-29
Mesaje: 6127

Re: dilema

Pai il vreau pt ca imi ofera sentimental tot. Siguranta ca ma iubeste, ca ar face multe pt mine, ca ma pune mai presus decat propria lui persoana, ca e energic, ca ma face sa rad. Nu il vreau pt ca simt ca ma sufoca stand atat la mine, desi stiu ca are nevoie de mine. Cand l-am cunoscut era mai nervos, mai agitat. Traieste tot timpul sub presiunea faptului ca n-are unde sta. A fost inclusiv dat afara din casa de taica-sau, la un moment dat. Nu pot sa intretin un barbat. Simt nevoia de ceva mai la nivelul meu...Castiga femeile mai mult,da. Dar cand e vorba de a trece de la o luna la alta, cu doar o iesire pe luna la un suc....Toti banii mei se duc pe chirie si mancare. Ai lui toti pe facultate, pe maica-sa, pe cursuri...


My Tears Dry On Their Own

Offline

 

#45 2016-01-27 09:58:40

daenarys
Vizitator

Re: dilema

Deci el lucreaza?daca da nu il intreti tu.
Soul,viata e grea sunt oameni de 40 de ani casatori cu 2 salarii care abia se descurca.
Stabilitatea emotionala pt mine e importanta,nu stiu pt tine ce e important.din ce ai scris reiese sa vrei pe cineva cu bani,poate inteleg eu gresit.
Viata e grea dar e mai frumoasa si usoara in 2 si cand cel de langa tine iti ofera sprijin neconditionat.

 

#46 2016-01-27 10:08:09

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: dilema

eu cred ca nu va merge,tocmai pt ca tu vrei sa ii ramana bani mai multi,sa iesiti,sa va distrati.si e normal sa fie asa.mereu vei dori un altul de acelasi nivel,cum spui.si faptul ca v-ati mutat impreuna,spui ca a fost pe repede inainte.cred ca doar te amagesti si cred ca-l amagesti si pe el.mai gandeste-te!


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#47 2016-01-27 14:56:01

GeoGeo
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-02-15
Mesaje: 4747

Re: dilema

soul , cum adica e sub nivelul tau daca castiga mai putin, nu a terminat fac, are o situatie nasoala acasa ? tu la ce nivel te evaluezi?

am citit de la prima pagina .. tu vrei un barbat "facut" (cu situatie !) , "cuminte" (fara fane) , "amuzant" (sa iasa la distractie) , "de casa'" (chitit sa se insoare) si eventual pana in 30 de ani ... dar tu ce dai ?

si, ipotetic : gasesti barbatul de mai sus . dupa x ani se intampla ceva nasol , ce ai prefera sa se intample: sa te insele sau sa dea faliment ? daca da faliment si nu isi mai revine il trimiti de-acasa ?

Daca lucrurile se precipita este pentru ca te-ai grabit sa intri intr-o relatie cu toate bagajele tale ...emotionale . poate ca este bine sa faci un pas in spate, sa iti dai ragaz, sa vezi ce vrei tu de la viata in general si sa il lasi si pe baiat cu ale lui .. urmezi o facultate grea, concentreza-te pe asta deocamdata , e suficient wink


yes it's official  : sunt mamiiiicaaaa ! smile

Offline

 

#48 2016-01-27 15:42:13

old_soul
Insomniac member
De la: locul unde e liniste
Inregistrat: 2008-04-29
Mesaje: 6127

Re: dilema

Dae, eu nu vreau abia sa ma descurc. Ca am muncit de-am rupt pana acum. Mi se pare ca il intretin in sensul ca dupa ce ramane fara bani, eu cumpar mancare, eu platesc iesirile in oras. Desi ultima data mi-a dat toate bonurile de masa si banii de obicei mi-i returneaza la salariu....dar tot ma simt dubios. Plus ca prietenii lui sunt oameni care nici macar bacul nu l-au luat...nu e mediul meu ala...
Sonia, tind din ce in ce mai mult sa cred ca ai dreptate.
Geo, eu am terminat o facultate de 6 ani. Si lucrez de un an.Nu-mi trebuie barbat cu situatie, dar nici grija zilei de maine n-as vrea s-o duc. Tocmai de-aia in vreo 3 ani intentionez sa lucrez in privat. Nu am timp de distractie, dar nici sa stau in casa ca n-am bani sa ies la un suc. De insuratoare mi-e cam teama ca abia am scapat de niste negocieri dintr-astea pe care le-am refuzat acum 6 luni....


My Tears Dry On Their Own

Offline

 

#49 2016-01-27 16:23:21

daenarys
Vizitator

Re: dilema

Ce facultate ai terminat?
Atunci solutia este simpla si evidenta,o rupi cu el smile

 

#50 2016-01-27 17:09:49

alinda
Diamond member
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 55441

Re: dilema

pai eu una cred ca ti-ai dat raspunsul singura: nu proveniti din acelasi mediu, nu aveti aceleasi venituri, nu aveti un cerc de prieteni care sa te satisfaca... in consecinta, eu consider ca ce-ti ofera in plan sentimental nu este suficient - si vad ca asta consideri si tu.
dragostea nu este, din pacate, o conditie suficienta pentru functionarea unei relatii pe termen lung...


"I am the Lizard King, I can do anything."- Jim Morrison

Offline

 

#51 2016-01-27 19:56:54

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: dilema

eu te inteleg.pune in balanta ce-ti doresti mai mult.si alege.cu cat trece timpul,cu atat va fi mai greu...


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#52 2016-01-29 11:19:48

GeoGeo
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-02-15
Mesaje: 4747

Re: dilema

....  eu nu vad nici o dragoste aici, asa ca tot ce trebuie sa faci este sa ii spui si lui .


yes it's official  : sunt mamiiiicaaaa ! smile

Offline

 

#53 2016-07-27 22:50:02

old_soul
Insomniac member
De la: locul unde e liniste
Inregistrat: 2008-04-29
Mesaje: 6127

Re: dilema

revin pe forum cu inca o dilema lol actualul prieten pe care am decis sa il pastrez si care se lupta din rasputeri sa ajunga pe linia de plutire cu toate, desi inca stam prost cu banii, nu e deloc acceptat de mama.Problema e ca a inceput cu santaj sentimental, plansete, presiuni sa renunt la el...o tine asa de luni de zile si nu mai pot sa ii tin piept... sad cum sa fac sa fie bine?


My Tears Dry On Their Own

Offline

 

#54 2016-07-28 13:55:33

alyush
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2009-10-05
Mesaje: 22067

Re: dilema

Soul, vorbeste cu mama ta, explica-i ca tu traiesti cu el, nu ea, daca voi va iubiti, va intelegti..
Trebuie voi sa va intelegeti, incearca ca o faci sa il cunoască mai bine, sa vada ca e om.bun.
De ce nu il accepta, ce motive are?


Ia-ma de mana si nu-mi da drumul, orice ar fi! - Trupa Firma

Things to do once in a lifetime https://www.youtube.com/watch?v=PUEC2mlQPbE

Offline

 

#55 2016-07-28 14:45:33

daenarys14
Insomniac member
Inregistrat: 2016-05-19
Mesaje: 6134

Re: dilema

De ce conteaza asa de mult parerea mamei pt tine?
Poate in intentia ei buna de a te apara te influeteaza prea mult.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.