homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Prima data


#1 2017-09-12 00:35:59

emy27
Membru
Inregistrat: 2017-09-12
Mesaje: 2

prima data

Buna ziua! Mi-am inceput viata sexuala acum o saptamana si sa zic ca am facut-o de vreo 6 ori cu prezervativ, iar prietenul isi dadea totusi drumul dupa ce iesea din mine sa fie sigur ca nu se sparge. Dupa ce ne opream, eu il mai ajutam. Dar de 2 ori l-am ajutat nitel cu mana (mereu imi obosea mana pana termina el, asa ca ma oprram si il lasam sa continue doar uitanduma la el). Facand asta, incepeam si eu sa ma ating ei mi-am bagat degetele in vagin fara sa ma spal pe mini (minile erau uscate) dar daca el cumva a avut o mica scurgere cand e foarte excitat, pot ramane gravida? Si in caz ca am folosit prezervativ fara sa se sparga sau ceva, sunt ok, nu? Multumesc!  kapitulation

Ultima oara a fost editat de emy27 (2017-09-12 00:37:12)

Offline

 

#2 2017-09-28 16:49:40

Robert30
Membru
Inregistrat: 2017-09-28
Mesaje: 4

Re: prima data

Buna, daca te-ai jucat cu penisul prietenului chiar inainte de ejaculare, dupa care te-ai excitat cu degetele in vagin, pericolul sa ramai insarcinata este destul de mare, fiindca chiar daca  s-a spalat inainte, lichidul preseminal  poate contine spermatozoizi si astfel e foarte posibil ca degetele tale sa se "contamineze".
Regula la coitul intrerupt (ejacularea barbatului inafara vaginului) este ca ejfcularea sa se produca cat mai departe de zona vaginala, pe burta, sani, fata, chiar in gurita, dar ambii parteneri sa aibe grija ca sperma sa raman izolata de zona  vaginala. Trebuie sa te feresti si tu si prietenul ca sa atingi cu mana zona vaginala si in niciun caz sa nu faceti stimulare manuala  dupa "descarcarea rezevoarelor" baiatului. Dupa  finalizare e obligatoriu sa  faceti un dus. Iar daca doriti sa repetati partida vaginala e foarte indicat ca inainte partenerul de sex masculin sa urineze dupa care sa-si faca igiena organului sexual inaint sa treac la actiune.

Ultima oara a fost editat de Robert30 (2017-09-29 08:26:02)

Offline

 

#3 2017-09-28 21:30:02

emy27
Membru
Inregistrat: 2017-09-12
Mesaje: 2

Re: prima data

Multumesc!

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.