homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Infectie urinara repetata


#1 2018-11-22 16:01:58

Nume12345
New member
Inregistrat: 2018-09-20
Mesaje: 16

Infectie urinara repetata

Buna ziua.
De ceva timp ma confrunt cu infectii urinare repetate. Pana acum imi iesea ecoli la analiza si luam antibiotic conform antibiogramei, dar revenea relativ repede infectia.
Ultima data am facut urocultura si a iesit klebsiella. Momentan fac cefort intravenos, 1 mg la 24 h, dar parca tot mai simt un oarecare disconfort la urinare si dupa. Pe antibiograma bacteria este sensibila la cefort.
Nu inteleg de unde a aparut klebsiella, pt ca nu am fost internata si nu am suferit nicio manevra in spital. Pe internet nu am gasit foarte multe informatii despre ea.
Ce as putea sa mai iau , sau sa fac pt ca deja situatia este foarte neplacuta. Am impresia ca nici cu acest antibiotic nu voi scapa.
Mentionez ca analizele gineco sunt ok,nu am candida sau altceva.
Multumesc frumos

Offline

 



#2 2018-11-22 16:04:25

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Infectie urinara repetata

klebsiella, ca si e-coli, traieste in mod normal in intestin si poate ajunge in zona genito-urinara sa provoace infectii
cu antibiotic prescris conform antibiogramei nu vad de ce nu ai scapa de ea

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.