homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Aștept un mic ajutor!


#1 2019-02-06 20:18:53

Bia123
Membru
Inregistrat: 2018-10-09
Mesaje: 0

Aștept un mic ajutor!

Bună seara! Am 18 ani și am o relație de 2 ani. O relație în care ne iubim foarte mult și suntem destul de maturi pentru vârsta noastră. Eu nu am o relație foarte bună cu mama mea deși dânsa este cadru medical. Îmi doresc să îmi încep viața sexuală, însă nu mă simt complet documentată, iar pe internet totul pare roz și fără riscuri. Mama mi-a spus tot timpul s-o fac cât mai târziu pentru că apar tot felul de boli inflamatorii și secreții, însă niciodată nu mi-a dat detalii și nu m-a informat cum trebuie, doar m-a speriat și mi-a zis să nu o fac. Aș dori dacă se poate să mă orienteze si pe mine cineva care are experiență (dacă există și medici pe aici, cu atât mai bine). Când este recomandat să merg la ginecolog? Menstruația se va modifica? Trebuie să iau anticoncepționale sau este ok prezervativul pentru început? Menționez că amândoi suntem virgini și ne dorim un viitor împreună. Vreau să știu la ce schimbări să mă aștept din punct de vedere hormonal. Fizic nu cred că se vor produce prea multe. De altfel, cum să abordez primul act sexual? La ce să mă aștept? Multe fete spun că a fost groaznic, altele că a fost genial. Aștept cât mai multe sfaturi! Mulțumesc frumos! O seară bună! ????

Offline

 

#2 2019-06-27 08:52:32

wangzha
New member
Inregistrat: 2019-06-27
Mesaje: 31

Re: Aștept un mic ajutor!

You are sure to find something of your liking when shopping from either a Coach Factory Outlet Onine Login or outlet for a Coach Handbags Clearance or whatever you choose. To save big bucks on your Coach Factory Store or Michael Kors Outlet Sale anything, try shopping online. The best place to shop for gorgeous Michael Kors Outlet Online Store ,shoes, and accessories is online. There are many types of Michael Kors Handags On Sale Outlet that a lady can carry, but the classic elegance and timeless style of the classic Coach Handbags Outlet is simply impossible to beat.

In addition to the Michael Kors Bags On Sale, the Michael Kors Clearance Bags also makes a number of excellent leather accessories including many fine belts and wallets. Pairing a classic handbag or purse from Coach Outlet Store Online Free Shipping with a number of other great MK Outlet Sale is a great way to show off your personal taste and style and make a true fashion statement. When considering a high priced purchase like a classic Coach Handbags Outlet it is of course important to shop carefully.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.