homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Un ajutor


#1 2019-11-26 09:57:25

Ioana2110
Membru
Inregistrat: 2019-11-26
Mesaje: 2

Un ajutor

Buna ziua. Sunt fata si am 26 ani si sunt virgina. Am un iubit de 1 luna si 1 saptamana. El e plecat in Anglia de 3 saptamani la munca, dar s-ar putea sa vina de sarbatori acasa. O sa petrecem mult timp impreuna si e posibil sa am primul contact sexual. El fiind mai experimentat. Dar ca mi frica de o posibila sarcina. Desi el se va proteja, ma gandesc daca sa iau si eu anticonceptionale. As vrea sa iau si sa merg la un doctor ginecolog desi nu am fost niciodata, dar cum el va sta in Romania doar 3 saptamani si va pleca iar nu stiu daca sa merg la doctor. Cel putin acum, ca dupa aia ce se va intoarce si ne vom muta impreuna atunci o sa merg la doctor sa imi dea anticonceptionale dupa organismul meu. E ok daca ne protejam doar cu prezervativ in perioada asta? Sau ar trebui sa iau si pastile pentru siguranta? Sau exista pastile care se iau doar dupa contact? Cum e prima data pentru mine nu stiu cum sa procedez. Va rog mult sa ma ajutati. Multumesc

Offline

 



#2 2019-11-26 10:46:14

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Un ajutor

prezervativul folosit corect e mai mult decat suficient s ate protejeze si de sarcina si de eventualele boli, apoi daca vrei poti merge si sa ti se prescrie anticonceptionale

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.