homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Propun folosirea prezervativului-6


#96 2009-10-20 11:56:17

alina121
New member
Inregistrat: 2009-10-20
Mesaje: 13

Re: propun folosirea prezervativului

as mai avea ceva sa te intreb sti cumva un gen de prezervativ care sta mai fix ca prietenul meu tot imi zice ca uneori i se face mai mica si cumva sta aiurea

Offline

 



#97 2009-10-20 12:04:13

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: propun folosirea prezervativului

toate prezervativele stau fixe pe penisul erect...daca el isi pierde din erectie prezervativul risca sa alunece si atunci trebuie avut grija....eventual poti sa il mai stimulezi tu ca sa se faca iar mare si tare tongue si continuati!
din punctul meu de vedere durexurile sunt cele mai bune de la noi, in special elite! dar am incercat si alte marci si nu am avut probleme!


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#98 2009-10-20 12:12:42

alina121
New member
Inregistrat: 2009-10-20
Mesaje: 13

Re: propun folosirea prezervativului

da si eu numai durex am folosit si deasta imi e si greu sa cred ca sar fi putu intampla ceva din moment ce intotdeauna am fost protejati si nu au fost probleme de genul ca sau spart sau altceva...dar tot imi e frica mai ales decat nu mai iau yasmine am zis sa folosim prezervativul de vreo 6 luni .poate e dereglare cum ai zis tu(luna trecuta venind mai dreveme cu 6 zile si tinand mai mult ca de obicei)

Offline

 

#99 2009-10-20 12:52:04

alina121
New member
Inregistrat: 2009-10-20
Mesaje: 13

Re: propun folosirea prezervativului

te mai intreb si eu ca sti ce problema am zimi si mie cand sa fac un test de sarcina daca tot nu apare????sau ce imi sugerezi sa fac?

Offline

 

#100 2009-10-20 14:17:02

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: propun folosirea prezervativului

testul de sarcina fa-l la 3 saptamani de la contacul cu risc, daca nu stii exact cand trebuie sa-ti vina

Offline

 

 Publicitate


loading...

#101 2009-10-20 17:22:27

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: propun folosirea prezervativului

testul de sarcina se face la 3 saptamani de la contactul cu risc sau la 1 saptamana de intarziere a menstruatiei....cum ciclul tau este foarte neregulat, eu te-as sfatui sa-l faci la 3 saptamani de la ultimul contact pe care l-ai avut, avand in vedere ca niciunul din contacte nu a fost cu risc


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#102 2009-11-05 22:28:29

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: propun folosirea prezervativului

Am găsit două postări ?n care se regăsesc majoritatea concepţiilor mele despre prezervativ vs. antibebe. Una e cea a iniţiatoarei topicului. Şi alta este a lui AyraBlack.


AyraBlack a scris:

.

Eu asta nu inteleg. De ce sa imi supun eu corpul unei transformari? De ce sa iau hormoni despre care nu stiu ce efect au? De ce sa iau vreo BTS, chiar daca partenerul meu e fidel? Pentru ca se intampla. Sa am si 0,1 % risc sa se intample una din cele de mai sus pentru ca lui ii ia 5 secunde ca sa isi puna un latex? Si culmea, m-au intrebat tipii de ce nu sunt de acord sa iau anticoncetionale: cand le-am explicat, unul nu a strambat din nas, ba dimpotriva. Au inteles perfect. Si au promovat ideea mai departe.

Un prezervativ folosit corect are eficienta 100%. Ca sa nu mai zic ca pe el il tine mai mult, iar striatiile imi ofera mie o placere mai mare. Ce nu imi place la ele este ca sunt lubrifiate, iar eu nu am nevoie de asa ceva. Si in plus, eu nu am stresuri, daca le pot numi asa. Nu trebuie sa ma duc la baie dupa actul sexual ca sa scot sperma din mine sau sa stau cu prosoape prin pat samd, la el e de ajuns un simplu servetel si cos de gunoi. De ce sunt anticonceptionalele privite ca un "must" intr-o relatie stabila? Am o viata sexuala extrem de activa si nu vad prezervativul a fi un impediment. Adica am experimentat mereu ce am vrut, unde am vrut, fara sa ma lovesc de aceasta 'bariera'.

Mi se pare un mod de g?ndire foarte matur şi responsabil. Mult mai matur dec?t al unei fete care vine pe-aici şi zice ba că ei i-a spus iubi că o scoate el la timp şi nu se ?nt?mplă nimic, ba că ei nu se i poate ?nt?mpla, ba că iubi e alergic la latex (a venit vreunul cu rezultatul de la medicul alergolog? Că altfel sunt fiţe), ba că ?am pus prez. doar la sf?rşit şi acuma aştept de-o săptăm?nă să-mi vină ciclul, ce mă faaaac  grater   grater   ? ş.a.m.d. Cu siguranţă ştiţi despre ce vorbesc, că multe dintre voi activaţi pe forum-ul ăsta de mult mai mult timp dec?t mine.
Că alegeţi voi să renunţaţi la prezervativ şi să luaţi AC, e una şi e ok. Da? să vă lăsaţi prostite de un bărbat, asta nu e ok deloc.
Ayra a fost singura persoană din c?te am citit pe forumul asta pana acum care a remarcat că AC conţin hormoni (fabricaţi in laborator, de altfel, deci chimici, deci toxici). V-aţi pus vreodată problema ce chimicale ?nghiţiţi şi c?t sunt de (ne)sănătoase? Sau de fapt nu mai contează, merg la grămadă cu cola, pepsi, snacks, bomboane, etc. E şi o problemă de stil de viata sănătos, asta cu anticoncepţionalele.

Şi ?ncă o chestie: tot o ţineţi intr-una cu relaţia stabilă, ?n care ?avem ?ncredere unul ?n celălalt?. Da? v-aţi g?ndit vreodată că o BTS se poate lua şi altfel dec?t prin ??nşelat?? Cum ar fi de la ştranduri, piscine, săli de fitness, toalete publice (inclusiv din cel mai fiţos club) şi altele. V-aţi g?ndit că atunci c?nd mergeţi la toaletă, să nu atingeţi cu m?inile (nespălate) partea de h?rtie care o să intre in contact direct cu zona genitală c?nd vă ştergeţi? E un mod numai bun de contractat diverse boli. 

S-ar putea să fiu eu paranoică ? recunosc ? dar ştiţi cum se zice: paza buna trece primejdia rea!


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#103 2009-12-22 23:00:21

maria123
Full member
Inregistrat: 2007-06-22
Mesaje: 182

Re: propun folosirea prezervativului

eu sunt pt prezervativ pt ca e muult mai sigur ...si nu spun asta din teorie cu din practica.
am un prieten d 4 ani...si cred ca ne iubim (cu mici momente in care ne certam,desi cred ca si atunci ne iubim doar ca suntem prea furiosi sa o mai recunoastem)...ideea e ca am avut proasta inspiratie d a face sex cu ek fara prez....nu vreti sa stiti ce probleme am avut de am stat 1-2 ani prin cabinete gineco sa ma tratez....mi-a fost greu sa il iert...f greu si sunt momente cand ii reprosez si astazi lucrurile astea....intelept ar fi fost din partea mea sa ii propun sa isi faca analizele inainte de a face sex neprotejat,si pana atunci sa folosim [rezervativ...insa nu am facut-o si am platit pt asta
...

Offline

 

#104 2010-01-02 11:05:53

alberto78
Membru
Inregistrat: 2010-01-02
Mesaje: 3

Re: propun folosirea prezervativului

Am si eu o intrebare.In timpul actului sexual, daca lichid seminal e fortal intre prezervativ si penis sa curga la baza penisului (prezervativul era pana jos complet) sunt sanse de o sarcina nedorita?

Offline

 

#105 2010-01-02 11:33:39

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: propun folosirea prezervativului

alberto78 ai warn pt postare multipla. citeste te rgo regulamentul si respecta-l.

Offline

 

#106 2010-01-04 18:54:54

laurentziugogo
Membru
Inregistrat: 2010-01-04
Mesaje: 1

Re: propun folosirea prezervativului

mama fetelor sunteti de belea chiar am ras la kinder cu prezervativul cu aroma de capsuni in rest va dau perfecta dreptate in legatura cu folositul prezervativelor nu numai din cauza sarcinii ci mai de graba a sanatatii ambilor parteneri RESPECT FETELOR

Offline

 

#107 2010-01-11 22:45:45

Tisiglup
Banat
Inregistrat: 2010-01-11
Mesaje: 50

Re: propun folosirea prezervativului

?i erau bufante Durex-urile?

Offline

 

#108 2010-01-11 22:55:01

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: propun folosirea prezervativului

lol


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#109 2010-01-12 09:04:28

Sherlock Holmes
Banat
Inregistrat: 2010-01-12
Mesaje: 26

Re: propun folosirea prezervativului

Era cu striaţii şi l-a pus pe dos, pentru plăcerea lui? big_smile


Mi-am uitat parola de la clonă înainte să iau ban pe ea... eh, asta e, dacă m-aţi obişnuit rău! De ce să le memorez când am nevoie de ele doar câteva minute? Apropo, îmi vreau contul înapoi, clonelor ăstora nu le mai pot ţine nici eu evidenţa (postul 165). big_smile

Offline

 

#110 2010-02-06 18:08:37

elena21
Full member
Inregistrat: 2007-06-14
Mesaje: 100

Re: propun folosirea prezervativului

dak cunosti persoana cele mai bune sunt anticonceptionalele!!!

Ultima oara a fost editat de camysh (2010-02-06 22:34:28)


Barbatii au descoperit focul, dar femeile au descoperit cum sa se joace cu el.
''Daca gasesti un drum fara obstacole probabil ca drumul acela nu duce nicaieri…”

Offline

 

#111 2010-02-06 22:33:05

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: propun folosirea prezervativului

elena: Discutii Diverse: Vote4me, e sticky

Offline

 

#112 2010-03-11 16:07:13

Adina19
Membru
Inregistrat: 2010-03-11
Mesaje: 2

Re: propun folosirea prezervativului

buna!!!eu iau logest aproape de un an si  se zice ca dupa cativa anii treb sa schimbi anticonceptionalul,eu la-m luat la sfatul unei prietene si nu am avut nici un fel de pb ...deci treb sa il  schimb in viitor???merci!!

Offline

 

#113 2010-03-11 16:19:58

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: propun folosirea prezervativului

nu prea e bine ca nu l-ai luat la sfatul medicului, puteai sa ai probleme de la ele. ai fost norocoasa si daca iti e bine cu ele, nu le schimba, e tocmai invers, daca gasesti un anticonceptional care ti se potriveste nu le mai schimbi.
si mergi totusi si discuta cu un medic de planning si poate iti recomanda si un set de analize, pt linistea ta, sa fii sigura ca e totul ok.. asta e bineinteles optional, dar eu zic ca nu strica sa stai de vorba cu un medic de planning sa te lamureasca ce e de fapt cu pastilele astea

Ultima oara a fost editat de ioana_4 (2010-03-11 16:20:17)

Offline

 

#114 2010-03-13 11:47:30

Adina19
Membru
Inregistrat: 2010-03-11
Mesaje: 2

Re: propun folosirea prezervativului

ms pt raspuns...stiu k nu am procedat bn dar mi-a fost teama,totul este bn menstra vine regulat nu am nici un fel de pb.ma simt ok de la ele si nu as vrea sa le schimb pt k de kand le-am luat nu am avut nici o stare de voma dau de disconfort.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.