homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Simptomele ce apar dupa tratament


#1 2007-02-27 20:17:42

pysicutza
New member
Inregistrat: 2007-02-27
Mesaje: 14

simptomele ce apar dupa tratament

In urma vizitei la ginecolog si analiza secretiilor mi-u fost gasite frontiu cu celule epiteliale superficiale, unele reactive inflamatorii, abundent infiltrat inflamator limfoc-plamocitar, PMN, spori de candida albicans, frontiu inflamator leziune exocervicala, Trichomonas Vaginalis, Candida si gram negativ.  In urma tratamentului cu antibiotice Oxacilina, betadina ovule, fasigyn, flucvom (sau ceva de genu nu mai tin minte), mi-au disparut iritatiile si umflaturile insa acum am mancarimi puternice atat in vagin cat si extern. Voiam sa va intreb daca e adevarat ce mi-a spus doctorul ca sunt semne de vindecare si daca scurgerea unor bucati solide albe sunt semne de vindecare? vreau sa va mai intreb daca intre medicamentele care mi-au fost prescrise a fost ceva si pentru leziunea exocervicala si daca nu ce ati putea sa-mi recomandati?

     Prietenul nu s-a tratat de trichomonas inca, dar presupun ca nu e nici o problema daca nu avem contacte neprotejate pana se trateaza. Voiam sa va mai intreb daca am luat albastru de metil pastile si de cand am luat ultima pastila au trecut 2 saptamani pana sa revina urina la culoarea normala, inseamna ca rinichii dreneaza greu si am o problema la rinichi? Si inca ceva: fac o cura de drojdie cu miere pentru ten si azitrox pastile...drojdia intretine candida? Nu stiu daca am postat bine aici..va multumesc anticipat

Ultima oara a fost editat de pysicutza (2007-02-28 13:12:49)

Offline

 



#2 2007-02-28 00:24:05

puioanca
Full member
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 989

Re: simptomele ce apar dupa tratament

eu nu inteleg de ce ti a dat sa iei oxacilina.Este antibiotic si determina inmultirea candidei.posibil ca celelalte sa ti fi trecut,dar candida eu cred ca din contra,de la antibiotic s-a inmultit.Si ce zice medicul,ca sunt semne de vindecare mi se pare de-a dreptul aiurea.Betadine cred ca e pt leziunea exocervicala,dar vedem ce zice si doctoressa dimineata


Daca iubesti pe cineva lasa-l sa plece...daca se intoarce inapoi e al tau, daca nu, inseamna k nu a fost niciodata...

Offline

 

#3 2007-02-28 12:40:57

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: simptomele ce apar dupa tratament

pentru gram-negativi i-a dat oxacilina. De suparat acum o supara candida. Care se trateaza si ea. Oricum,leziunea exocervicala e de asteptat sa dispara de indata ce se vindeca infectia care a provocat-o. Sper ca s-a trata si partenerul(pentru trichomonas)


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#4 2007-02-28 13:37:36

pysicutza
New member
Inregistrat: 2007-02-27
Mesaje: 14

Re: simptomele ce apar dupa tratament

Prietenul nu s-a tratat de trichomonas inca, dar presupun ca nu e nici o problema daca nu avem contacte neprotejate pana se trateaza. Voiam sa va mai intreb daca am luat albastru de metil pastile si de cand am luat ultima pastila au trecut 2 saptamani pana sa revina urina la culoarea normala, inseamna ca rinichii dreneaza greu si am o problema la rinichi? Si inca ceva: fac o cura de drojdie cu miere pentru ten si azitrox pastile...drojdia intretine candida? Nu stiu daca am postat bine aici..va multumesc anticipat

Offline

 

#5 2007-02-28 13:44:59

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: simptomele ce apar dupa tratament

drojdia nu intretine candida
pai sa nu aveti contacte neprotejate pinea nu se trateaza pentru ca vei lua inapoi trichomonasul
nu e prea in regula sa ai inca urina albastra. Mai bine mergi si vorbesti cu un urolog


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-03-01 18:02:39

pysicutza
New member
Inregistrat: 2007-02-27
Mesaje: 14

Re: simptomele ce apar dupa tratament

Buna! Va doresc o primavara frumoasa si tot ce va doriti! As dori sa va intreb daca usturimea care apare la urinare poate fi din cauza candidei sau este sigur o infectie urinara? Avand in vedere ca ma tratez pentru candida imi este frica sa iau antibiotic pt infectie urinara, dar in acelasi timp nu vreau sa se agraveze problema cu infectia sau cine stie cu rinichii..va rog sa-mi dati un sfat..multumesc anticipat

Offline

 

#7 2007-03-01 18:13:43

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: simptomele ce apar dupa tratament

e infectie urinara...mergi si fa o urocultura si vezi apoi mai departe...


mami de minuni hjarta

Offline

 

#8 2007-03-01 18:27:27

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: simptomele ce apar dupa tratament

eu_vreau...eu styu ca din cauza candidei pot aparea usturimi la urinat...(si personal vorbind si eu le am avut cand am avut candida)...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#9 2007-03-01 18:33:42

pysicutza
New member
Inregistrat: 2007-02-27
Mesaje: 14

Re: simptomele ce apar dupa tratament

sunt fericita sa aud pe cineva ca vorbeste la trecut despre candida..ceea ce am citit pe forum m-a intristat foarte tare auzind de persoane care se chinuie cu ea ani de zile...oricum si eu ma simt mult mai bine si sper sa treaca..ceea ce ma inspaimanta pe mine cel mai tare e urmatorul control ginecologic ca atunci cand am fost sa-mi ia secretii cand mi-a introdus doctorul spatulele alea metalice am crezut ca lesin de durere..sper sa fi fost de la boala ca nu am mai auzit pe nimeni sa se planga

Offline

 

#10 2007-03-01 18:47:07

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: simptomele ce apar dupa tratament

pysicutza...gandeshte pozitiv...ca o sa te vindeci smile...si data viitoare la ginecolog incearca sa te relaxezi...styu ca e f neplacut dar mie doctorita mi a spus ca dak sunt relaxata n o sa ma doara...si asa a fost...umpic a fost durere la inceput...apoi doar discomfortul acela...si stay linishtita ca va fi totul bine...in ceea ce priveshte usturimea de la urinat...dak nu e prezenta decat la urinat...si sunt ca un fel de intepaturi atunci eu cred ca e de la candida...dak gresesc ma va corecta maine doctoressa...stay sa vezi ce zice si ea...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#11 2007-03-02 11:04:39

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: simptomele ce apar dupa tratament

e posibil sa fie si candida de vina....totusi o urocultura e bine venita pentru ca e la fel de posibil sa fie si altceva


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#12 2007-03-04 21:31:06

pysicutza
New member
Inregistrat: 2007-02-27
Mesaje: 14

Re: simptomele ce apar dupa tratament

Buna..iar va stresez cu intrebarile..tratamentul care il fac pentru candida si pentru rana il termin saptamana viitoare, vineri si as vrea sa-mi spuneti si mie cand trebuie sa ma duc la un nou control dupa ce termin tratamentul?..totul decurge f bine sau cel putin asa mi se pare mie..si as vrea sa va intreb daca pot sa ma duc la solar daca fac tratament cu ovule..eu zic ca nu are cu ce sa ma afecteze ca oricum fac in bichini dar vreau si parerea voastra sa nu gresesc cu ceva..merci mult

Offline

 

#13 2007-03-04 21:44:45

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: simptomele ce apar dupa tratament

solarul e ok
mergi la medic dupa tratament pt o lama ca sa fii sigura ca ai scapat de ciupercuta si sa vezi cum e cu rana


mami de minuni hjarta

Offline

 

#14 2007-03-05 11:16:50

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: simptomele ce apar dupa tratament

cam la o saptamina dupa tratament


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#15 2007-03-05 17:42:00

pysicutza
New member
Inregistrat: 2007-02-27
Mesaje: 14

Re: simptomele ce apar dupa tratament

buna..am si eu o rugaminte.. prietenul meu nu vrea sa mearga la doctor sa se trateze de candida si trichomonas pentru ca este sigur ca el nu are nimic pentru ca se simte bine(el crede ca eu am luat bolile astea de pe lengerie sau toaleta cand am fost la munte) ..as vrea sa-mi recomandati voi un tratament care sa-l ia fara ma mearga la consult..mersi mult

Offline

 

#16 2007-03-05 19:16:52

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: simptomele ce apar dupa tratament

daca ar fi prietenul meu l-as bate numai in gura. cauta pe forum; era un tratament si pt ei.


Nobody home

Offline

 

#17 2007-03-05 19:49:59

puioanca
Full member
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 989

Re: simptomele ce apar dupa tratament

era pt candida:o pastiluta de Flucovim de 150 mg si sa se dea pe penisul decalotat cu crema clotrimazol 7 zile de 2 ori pe zi


Daca iubesti pe cineva lasa-l sa plece...daca se intoarce inapoi e al tau, daca nu, inseamna k nu a fost niciodata...

Offline

 

#18 2007-03-05 19:59:31

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: simptomele ce apar dupa tratament

asa!


Nobody home

Offline

 

#19 2007-03-06 15:24:23

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: simptomele ce apar dupa tratament

[pentru trichomonas, acelasi tratament ca si tine. Nu e nevoie sa mearga la medic, trebuia sa iti fi s[pus medicul sa ia si el pastile pentru trichomonas. Ca il are precis, daca tu il ai. E boala cu transmitere sexuala, ce nu e clar????


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.