homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

De cate ori faci dragoste ? pe zi / pe saptamana-3


#39 2007-03-02 22:47:40

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: De cate ori faci dragoste ? pe zi / pe saptamana

valy 77 a scris:

eu de doua saptamani nimic. am lasat si pastilele luna asta avem prezervative la indemana dar tot nu se intampla. timp avem ca nu lucram. cred ca vreau sa-l intreb pe DANUT ca el e barbat. eu vreau dar el nu simte nevoia in ultimul timp. aseara am auzit-o pe iubita fratelui sau cum gemea faceau sex si mie imi venea sa ma urc pe pereti si al meu dormea. sa stiti ca nu sunt nici grasa nici urata. eu ma consider draguta.

trage-l de maneca,intreaba-l ce are,spune-i ca iti doresti,incita-l...!cati ani aveti?

Offline

 

#40 2007-03-02 22:51:21

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: De cate ori faci dragoste ? pe zi / pe saptamana

al meu nu...si nu sunt nici 90-60-90, am puncte negre, dimineata am ochii umflati, nu am intotdeauna pijamaua din acelasi set, am vergeturi de la sarcina...dar cand m-a luat eram la fel ca acum asa ca stiu ca cel putin nu m-a luat pt asta...si cateodata un orgasm intelectual face cat 100 de partide strigatoare big_smile


mami de minuni hjarta

Offline

 

#41 2007-03-02 22:52:12

valy 77
Full member
Inregistrat: 2007-02-19
Mesaje: 117

Re: De cate ori faci dragoste ? pe zi / pe saptamana

Ionela el are 27 de ani eu am 20 de ani si nu-mi permite nici sa-l ating dar sa-l mai incit. am renuntat si la mandrie dar degeaba spune ca nu vrea sa vb cu mine. sa-l ating nu pot sa vb nu se poate. nu stiu ce sa fac. plec la parinti.

Offline

 

#42 2007-03-02 23:02:09

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: De cate ori faci dragoste ? pe zi / pe saptamana

imi pare rau valy dar aici cam suna a manipulare...din partea lui si injosire din aprtea ta. nu mi se pare normal sa existe asa ceva intr-o casnicie. la slujba de cununie se zice la un moment dat ca barbatul trebuie sa-si IUBEASCA femeia iar femeia sa-si RESPECTE barbatul...la voi cred ca s-au cam inversat rolurile...si nu prea suna bine...sunteti egali si trebuie sa ii arati asta. fii barbata zoe smile


mami de minuni hjarta

Offline

 

#43 2007-03-02 23:10:18

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: De cate ori faci dragoste ? pe zi / pe saptamana

eu nu prea stiu cat de des/rar o facem. am avut parte si de sindromul iepurasilor, cand o faceam de cate ori ne intalneam (cu conditia s anu fi fost eu in peroada aia vesela), dar de cand me-am despartit/impacat o facem rar. cam 1 zi pe saptamana (adica de maxim 2 ori), uneori mai des, deseori mai rar. dar e ok. ne plimbam mai mult, vedem lumea...

si valy, sunt de acord cu eu_vreau. si cred ca decizia ai luat-o deja.


Nobody home

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2007-03-02 23:23:14

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: De cate ori faci dragoste ? pe zi / pe saptamana

valy 77 a scris:

Ionela el are 27 de ani eu am 20 de ani si nu-mi permite nici sa-l ating dar sa-l mai incit. am renuntat si la mandrie dar degeaba spune ca nu vrea sa vb cu mine. sa-l ating nu pot sa vb nu se poate. nu stiu ce sa fac. plec la parinti.

cum adica nu-ti permiti sa-l atingi?il crezi cumva superiorul tau?intr-o relatie sunteti egali!

Offline

 

#45 2007-03-02 23:25:14

puioanca
Full member
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 989

Re: De cate ori faci dragoste ? pe zi / pe saptamana

si noi...1 data pe saptamana grater...pt ca n-avem intimitate.Acum nu s-a mai intamplat nimic de 2 saptamani pt ca eu am fost in perioada lunii si apoi ne am certat sad.la noi ziua de sex(de a face dragoste) este sambata..atunci ramane si el mai tarziu la mine si nu defileaza ai mei prin casa..of sunt asa de suparata.Am senzatia ca din cauza asta sunt si nervoasa si ii reped pe toti in jurul meu,inclusiv pe el facand si mai grea apropierea dintre noi.Sunt in impas...


Daca iubesti pe cineva lasa-l sa plece...daca se intoarce inapoi e al tau, daca nu, inseamna k nu a fost niciodata...

Offline

 

#46 2007-03-03 01:42:35

Penellope
Full member
Inregistrat: 2006-10-12
Mesaje: 571

Re: De cate ori faci dragoste ? pe zi / pe saptamana

Noi cam de 3-4 ori pe saptamana. Cateodata de 2 ori. Nu avem o regula. Depinde de mai multe: program, stres, etc...
Mai rarut ca-i mai dragut. wink


Carpe diem!

Offline

 

#47 2007-03-03 02:38:29

lorellay
New member
Inregistrat: 2007-02-15
Mesaje: 67

Re: De cate ori faci dragoste ? pe zi / pe saptamana

" imi pare rau valy dar aici cam suna a manipulare...din partea lui si injosire din aprtea ta. nu mi se pare normal sa existe asa ceva intr-o casnicie. la slujba de cununie se zice la un moment dat ca barbatul trebuie sa-si IUBEASCA femeia iar femeia sa-si RESPECTE barbatul...la voi cred ca s-au cam inversat rolurile...si nu prea suna bine...sunteti egali si trebuie sa ii arati asta. fii barbata zoe "
dupa parerea mea eu_vreau, nu cred ca este manipulare din partea lui si sincera sa fiu , nici nu cred ca ea se injosese daca incearca sa-l seduca..problema este ca el are intradevat o varsta si dupa cum citisem eu din ce relatase vally, chiar isi doreste copil...mi se normal sa fie  distant...faptul ca vally nu stie ce vrea se poate sa-l fi pus pe ganduri....mi s-ar parea normal sa discute clar si sa-i spuna ca poate nu se simte pregatita sa aiba copil, dar nu sa bage motiv ca i se deformeaza corpul..in fine, eu nu vreau sa ma bag si nici nu vreau ca vally se sa supere pe mine, este doar parerea mea,....nu sunt in masura sa-i dau eu sfaturi ei, dar ar fi bine sa se gandeasca exact ce vrea in viata...


" Ce e amorul? E un lung prilej pentru durere,
Căci mii de lacrimi nu-i ajung
Şi tot mai multe cere." (Mihai Eminescu)

Offline

 

#48 2007-03-03 09:52:37

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: De cate ori faci dragoste ? pe zi / pe saptamana

apetit sexual din partea lui este la greu,dar e bine ca nu ne vedem in fiecare zi ci de3-4 ori pe saptamana si atunci ba imi sunt parintii acasa,ba nu avem timp ca trebuie sa plecam la facultate,ba vine fratemiu peste noi.saptamana asta am facut-o o data pt ca atunci am putut si vazut,dar saracu mai avea un pic si pleca cu lacrimi in ochi cand a auzit ca de acum..o luna..no sex:))(ovule si apoi post).daca am sta numai noi doi sau ai mei ar avea un program fix,ar fi mai des,dar e bine si mai rarut ca e cu mult mai dragut:))

Offline

 

#49 2007-03-03 10:16:42

cata
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-07-19
Mesaje: 303

Re: De cate ori faci dragoste ? pe zi / pe saptamana

Ma bag si eu in discutie...noi acum de cand stam impreuna nu  mai suntem asa stresati ca nu mai avem can..si sunt de accord cu Penellope,in functie de stresul de la serviciu si altele, dar cam de 2,3 ori pe sapt si de 4 uneori si se mai intampla si o data. Oricum nu asta conteaza..cat de des ci cat de intens...smile


"Destinul alearga dupa noi ca un nebun cu briciul in mana"
                                                         Arsenii Tarkovski

Offline

 

#50 2007-03-03 10:48:32

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: De cate ori faci dragoste ? pe zi / pe saptamana

cata a scris:

Oricum nu asta conteaza..cat de des ci cat de intens...smile

f adevarat

Offline

 

#51 2007-03-04 11:25:46

only_kmy
Membru
Inregistrat: 2007-03-02
Mesaje: 1

Re: De cate ori faci dragoste ? pe zi / pe saptamana

Eu aproape in fiecare zi...si cand sunt ai mei sau ai lui aksa dar nu e nici o problema pt k ni se respecta intimitatea si ei inteleg care e relatia dintre noi...k suntem impreruna de 1 an jumatate!

Offline

 

#52 2007-03-04 17:17:06

puioanca
Full member
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 989

Re: De cate ori faci dragoste ? pe zi / pe saptamana

only_kmy a scris:

Eu aproape in fiecare zi...si cand sunt ai mei sau ai lui aksa dar nu e nici o problema pt k ni se respecta intimitatea si ei inteleg care e relatia dintre noi...k suntem impreruna de 1 an jumatate!

fericito!!!


Daca iubesti pe cineva lasa-l sa plece...daca se intoarce inapoi e al tau, daca nu, inseamna k nu a fost niciodata...

Offline

 

#53 2007-03-04 18:33:53

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: De cate ori faci dragoste ? pe zi / pe saptamana

noi ne vedem doar in weekend si deobicei atunci tongue si in vacante big_smile


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#54 2007-03-04 22:30:04

lov3ly
New member
Inregistrat: 2007-01-04
Mesaje: 15

Re: De cate ori faci dragoste ? pe zi / pe saptamana

la mine..nu e chiar asa des...
s-a intamplat sa nu facem nimic 3 saptamani.. iar in toamna o luna jumate...
cel mai "mult" de 2 ori pe sapt.. dar foaarte rar...
e un semn de intrebare .. dar .. nu mi-l explic.. inca sad

Offline

 

#55 2007-03-04 23:17:39

puioanca
Full member
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 989

Re: De cate ori faci dragoste ? pe zi / pe saptamana

la tine sau la el e mai putina dorinta?ma gandesc ca la el de aceea nu ti prea explici...cam asa e si la mine...numai ca eu cam banui care e problema..faptul ca sunt perioade in care eu nu am nici o "problema" si ma simt extraordinar si tot il bat la cap ca de ce nu vrea mai des si ca nu ma doreste bla bla(prostii de ale mele) ca apoi sa urmeze o perioada in care am usturimi si lui sa i piara cheful de orice si atunci sa evite si sa mai faca vreun pas in sensul asta.sad sad


Daca iubesti pe cineva lasa-l sa plece...daca se intoarce inapoi e al tau, daca nu, inseamna k nu a fost niciodata...

Offline

 

#56 2007-03-04 23:47:50

moni81
New member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-18
Mesaje: 15

Re: De cate ori faci dragoste ? pe zi / pe saptamana

noi cam de 4-5 ori pe saptamana in medie. dar se mai cere :)si suntem impreuna de 5 luni


zambeste, maine va fi mai rau!

Offline

 

#57 2007-03-05 00:32:31

just-me
Hero member
Inregistrat: 2007-02-04
Mesaje: 2067

Re: De cate ori faci dragoste ? pe zi / pe saptamana

vali 77 eu am tot 20 si prietenul meu are 26 ..bn noi inca nu am ajuns la faza sa ne culcam..si o sa mai treaca timp ptr ca suntem la inceput.Dar daca as fi in locul tau as vorbi ff serios despre ce se petrece cu relatia noastra.Esti tanara si viata trece cu varsta asta nu te vei mai intalni.Cel mai potrivit e sa dati cartile pe fata si sa vorbiti deschis

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.