homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Am nevoie de o lamurire plssss


#1 2007-03-13 15:51:18

andaluzia
New member
Inregistrat: 2007-03-13
Mesaje: 20

am nevoie de o lamurire plssss

buna! am si eu o problema si ma gandeam ca poate ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi.
am avut o anexita,am fost la doctor,m-am tratat si acum e ok.problema e ca mie imi vine menstruatia ceas,iar luna asta mi-a intarziat 3 zile.
ghinionul face ca,cu o zi inainte de data la care trebuia sa-mi vina sa am un contact sexual neprotejat(in ideea ca oricum a doua zi imi vine).intrebarea mea e:mi-a intarziat de la medicamentele pt anexita sau ar trebui sa-mi fac probleme in legatura cu o eventuala sarcina(si deci...vizita la doctor)?
sper ca n-am scris prea mult si sper sa ma ajutati cu un sfat!

Offline

 



#2 2007-03-13 16:28:22

eu si tu
Full member
De la: de prin zona...
Inregistrat: 2007-03-08
Mesaje: 133

Re: am nevoie de o lamurire plssss

fa-ti un test de sarcina sau ai facut?................
dar ai luat antibebe sau...................?


hjartahjartahjartahjartahjarta

Offline

 

#3 2007-03-13 16:32:21

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: am nevoie de o lamurire plssss

andaluzia, contactul acela nu e cu risc de sarcina. Tratamentele pentru anexita au darul de a creste fertilitatea deci, daca ai avut contacte neprotejate in perioada fertila atunci e risc sa fie sarcina. Daca insa, singurul contact neprotejat a fost cel de care spui, e o simpla intirziere, eventual in relatie cu anotimpul sau cu tratamentul urmat....


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#4 2007-03-13 21:38:37

andaluzia
New member
Inregistrat: 2007-03-13
Mesaje: 20

Re: am nevoie de o lamurire plssss

multumesc frumos de raspuns,m-am mai linistit! n-am luat anticonceptionale,dar ma duc zilele astea la doctor sa-mi prescrie si mie,ca de cam multicel aman treaba asta!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.