homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Punctele negre-2


#20 2007-04-11 18:46:11

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: punctele negre

Da, despre punctele din pori este vorba. Si pe lange punctele negre ies toate impruitatile din piele incetul cu incetul la suprafata. E posibil ca sa nu iasa toate punctele negre toate la prima folosire a uleiului insa nici in razboi nu mor toti.


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 



#21 2007-04-12 00:38:31

biancus_intelectus
Full member
Inregistrat: 2007-03-18
Mesaje: 240

Re: punctele negre

k,cred ca o sa-mi iau si eu ..ms mult...


In Romania mama prostilor este gravida tot timpul

Offline

 

#22 2007-04-12 12:22:23

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: punctele negre

Cu placere. Sper sa ai rezultate la fel de bune. Salutari.


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#23 2007-04-12 12:59:54

and
New member
Inregistrat: 2007-03-27
Mesaje: 88

Re: punctele negre

a aparut un gel special ptr puncte negre. clean & clear cred k se numeste. i se face reclama mai mereu la tv.

Offline

 

#24 2007-04-12 13:02:12

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: punctele negre

Si eu am folosit fel de fel de creme si Clerasil insa pana acum nimic nu mi-a ajutat mai bine decat uleiul de sunatoare.


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2007-04-12 19:02:43

biancus_intelectus
Full member
Inregistrat: 2007-03-18
Mesaje: 240

Re: punctele negre

am folosit uleiul de sunatoare,am stat o ora jumate cu el,am dat cu unghia,am incercat sa-mi scot punctele negre,m-am exfoliat cu malai si nimic...nu a dat nici un rezultat ..am porii la fel de incarcati...poate la mine da rezultate in timp..cine stie..


In Romania mama prostilor este gravida tot timpul

Offline

 

#26 2007-04-13 10:39:21

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: punctele negre

Dupa ca aplici uleiul maseaza timp de doua, trei minute fata si doar dupa o ora incearca-ti norocul. Rabdare. Bafta.


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#27 2007-04-13 13:40:15

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: punctele negre

fetelor poate incercati si crema abraziva pt puncte negre de la clean&clear .
sau daca vreti ceva mai ieftin si poate mult mai eficient incercatu crema pt puncte negre de la Favisan , se numeste Activa si costa 6 lei. se gaseste in plafar
atentie aceasta crema isi face efectul in max 2 luni , este un fel de tratament daca pot spune asa


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#28 2007-04-13 14:13:24

just-me
Hero member
Inregistrat: 2007-02-04
Mesaje: 2067

Re: punctele negre

offf si eu am vrutsa scap de pcte negre si logic m-am dus la cosmetica si m-am trezit apoi cu o frumusete de acnee si o iritatie ....Apoi nu mai stiam cum sa scap de acnee,ca nu mai erau puncte negre erau cosuri mari si coceau sad.Asa ca m-am lasat.Vad ca acelasi lucru i s-a intamplat si unei amice la o alta cosmeticiana...a venit cu semne si o ieritatie urata.Cred ca o sa incerc plasturi,creme orice da nu cosmetica

Offline

 

#29 2007-04-13 18:37:13

biancus_intelectus
Full member
Inregistrat: 2007-03-18
Mesaje: 240

Re: punctele negre

o sa incerc baciu cum ai zis tu...poate chiar si crema aia activa,mai ales ca usnt fan plafar....daca cineva gaseste pe piata plasturi pt puncte negre,mai ales pt nas...sa ma anunte si pe mine!!!! erau inainte aceai plasturi PONCE se chemau...dar acum nu se mai gasesc nici un fel pe piata:((((


In Romania mama prostilor este gravida tot timpul

Offline

 

#30 2007-04-14 12:53:42

andrutza
Vizitator

Re: punctele negre

am folosit si eu activa si am facut mai multe puncte negre de la ea....se tamponeaza cu solutie din aia zonele cu puncte negre si se lasa asa o sa se ingalbeneasca pielea de la propolisul ala dar pana dimineata trece....deci e bine sa va dati seara sau ziua sa lasati un interval de 3-4 ore pana iesiti din casa, dar nu mi s-a parut buna deloc, tot la cosmetica dupa parerea mea se rezolva.

 

#31 2007-04-14 12:55:04

ela_is_sweet
Sr. member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 1309

Re: punctele negre

isa..pai daca se vad sub fondul de ten mai bine schimbi fondul de ten cu unul care are putere de acoperire mai mare (rezistent la transfer de exemplu) eu dintr-asta folosesc pt ca si eu am o gramada de puncte negre pe nas si le urasc sad insa sfatul meu este sa nu mai folosesti si pudra..mai ales acuma ca e aproape vara...si crede-ma k la soare se vede super naspa...eu cel putin aratam ca o masca.prefer sa mi se vada punctele negre decat  sa am o fatza bleah de la fond de ten si pudra.vara ma dau cu o crema visual perfection de la avon solutions si sunt f multumita de ea.are si factor de protectie solara 20 smile

Offline

 

#32 2007-04-14 13:13:00

andrutza
Vizitator

Re: punctele negre

eu nu prea folosesc fond de ten dar parca mi-as luat unul care sa aiba textura usoara adica sa nu se vada ca o masca cand il aplici, sa fie mai usor asa si sa fie si rezistent la transfer si lichid nu din acela spuma sau mat...ca eu am tenul uscat, mi-ati putea recomanda ceva? nu prea ma pricep la fonduri de tend aca n-am folosit

 

#33 2007-04-14 13:22:43

ela_is_sweet
Sr. member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 1309

Re: punctele negre

pai eu am avut o gramada...de la avon sub forma de spuma...merge si ala...dar am fost multumita de un fond de ten primit cadou de la o prietena  de la l`oreal -ideal balance la mine e bun pentru k am tenul mixt unde e uscat  il hidrateaza si unde e gras  ii da un aspect mat, nu straluceste tenul deloc.sunt ff multumita de el...si mai ales nu incarca tenul..eu una pentru asta as opta

Offline

 

#34 2007-04-14 14:58:32

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: punctele negre

Fetelor frumoaselor, eu nu folosesc niciodata fond de ten si sunt totusi multumita. Punctele negre dispar cum am spus mai sus, in rest imi spal fata cu infusie de musetel si tamponez cu ulei de trandafir. Nu folosesc niciodata sapun si ung intotdeauna cu o crema pentru bebelusi cu extract de avocado si ulei de floarea soarelui. E drept ca am cateodata cate un cosulet insa ii vin de hac de fiecare data inainte ca ceilalti sa il observe. Pentru mine plantele sunt cele mai super desi unii cred ca exagerez. Salutari.


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#35 2007-04-14 17:30:02

biancus_intelectus
Full member
Inregistrat: 2007-03-18
Mesaje: 240

Re: punctele negre

nici eu nu folosesc fond de ten decat foarte rar,dar am incercat unul noude la rimmel,mat mouse ceva de genu...e un borcanel rotun cu negru si albastru parca....nu am mai vazut fond de ten atat de bun..cu alte produse te simti de parca ai avea crema pe fata mereu,sau ca ai tenul incarcat..dar asta de la rimmel dupa ce te dai cu el zici ca nu ai nimic pe fata,e super fina,naturala,dar totusi acopera imperfectiunile..vi-l recomand...


In Romania mama prostilor este gravida tot timpul

Offline

 

#36 2007-04-14 20:52:37

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: punctele negre

Eu ma intreb cum poate respira pielea daca porii sunt astupati de atata fond de ten, pudra sau mai stie eu ce?


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#37 2007-04-14 21:01:18

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: punctele negre

eu nu am dau delok cu fond de ten. smile pot s zik k sunt multumita de fetsioara mea. rar imi apare cate un cos cva.. iar punctele negre seara le extermin, dupa ce imi fc numarul ma spla si dau cu putina vata inmuiata in spirt si dupa sunt ca noua. saaaauuu se intampla mai ales dupa ce stau mult in abur si ma spla pe cap(stau intodeana apelecata pe cada cu capul in jos) dupa ce ma sterg cu prosopul si ies dinbaie am pilea foarte fina fara nicio impuritate.


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#38 2008-03-02 15:51:16

iulish
Full member
Inregistrat: 2008-02-25
Mesaje: 113

Re: punctele negre

eu folosesc acum normaderm de la vichy..e pt ten gras si are si efect de tratament....e bun, doar ca..asta e, daca avem imperfectiuni, n-o sa avem niciodata ten de portelan...eu nu am fost niciodata la cosmetica, desi as vrea sa mi fac si eu un tratament ceva...am si cosuri, si pori deschisi...si mai astept si ciclul sa pot sa incep yasmin..am auzit ca e bun smile..am mai fost pe la doctori dermatologi pt tratamente, dar dupa ce termin de luat pastilele (antibiotice), se vad intr-adevar rezultatele, dar apoi imi apar iar...si nu pot sa renunt la ciocolata si alte bunatati sad  aaa si inca ceva, spalati-va pe fata cu apa rece, apa fierbinte  imbatraneste tenul


Relax, take it eeeaasyyy!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.